monastir

Prodloužený víkend Monastir

Plánujete prodloužený víkend do destinace Monastir? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Monastir

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Monastir na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Monastir Marina, Ribat of Sousse, Mausoleum of Habib Bourguiba a mnoho dalších. Monastir se nachází ve státě Tunisko přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Monastir je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Afrika
TuniskoTunisko

Rychlý přehled

Stát
Tunisko
Letiště
1 letiště (MIR)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Monastir - 9 míst co vidět .

 • Monastir Marina
   

  Monastir Marina

  Monastir Marina je přístav v tuniském městě Monastir. Nabízí krásné výhledy na moře a historické památky v okolí, jako je například Ribat, starověká pevnost ze 7. století. Z přístavu se také dá vyjet na výlet lodí nebo se v něm můžete projet na lodi s proskleným dnem a pozorovat podvodní svět. Monastir Marina je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele.

 • Ribat of Sousse
   

  Ribat of Sousse

  Ribat of Sousse je malá pevnost postavená v 8. století a rozšířená v roce 821. V pevnosti se nachází věž, ze které si můžete vychutnat krásné výhledy na okolí. Toto místo je jednou z nejvýznamnějších památek v Sousse. Navštivte Ribat of Sousse a prozkoumejte jeho historii a architekturu.

 • Mausoleum of Habib Bourguiba
   

  Mausoleum of Habib Bourguiba

  Mauzoleum Habiba Bourguiby v Monastiru je impozantní stavbou, která slouží jako poslední odpočinek pro prezidenta Bourguibu. Dominantou mausolea jsou minarety a zlatá kopule. Toto místo je velmi oblíbené mezi turisty i místními obyvateli. Navštívit můžete tuto památku každý den, vstupné je zdarma.

 • Ribat of Monastir
   

  Ribat of Monastir

  Ribat v Monastiru je historická stavba, která sloužila jako obranná pevnost během muslimského dobytí Maghrebu. Jedná se o nejstarší ribat postavený arabskými dobyvateli a zároveň nejvýznamnější památku města Monastir v Tunisku. Navštivte tuto historickou budovu a prohlédněte si její architekturu a historii.

 • Bourguiba Mosque
   

  Bourguiba Mosque

  Monastir je oblíbeným turistickým městem v Tunisku, které nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nich je Bourguiba mešita, která je největší mešitou v zemi. Její krásná architektura a dekorace uvnitř jsou velmi dojímavé. Mešita byla postavena v roce 1963 a pojmenována po prvním tuniském prezidentovi. Návštěva tohoto místa je silným kulturním zážitkem, který by si turisté neměli nechat ujít.

Počasí Monastir

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Monastir

K cestě do destinace Monastir lze využít 1 letiště.

Monastir - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
🚀 943 Kč
Enfidha
🌴 Dovolená
💣 8 890 Kč
santorini
✈️ Zpátečka
💣 2 409 Kč
amsterdam
✈️ Zpátečka
🤩 2 118 Kč
moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz