monastir

Monastir průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Monastir

Monastir je okouzlující město na pobřeží Tuniska, které nabízí nádherné pláže, historické památky a bohatou kulturu. Prozkoumejte starobylou pevnost Ribat, která oplývá historií, nebo si užijte sluníčka na zlatých plážích Monastiru. Ponořte se do tradiční tuniské kultury na trzích, kde naleznete místní řemesla, a nezapomeňte ochutnat vynikající tuniskou kuchyni v pravých restauracích. Monastir je ideální destinací pro ty, kteří si chtějí odpočinout a prozkoumat historii a kulturu severní Afriky.

Afrika
TuniskoTunisko

Co vidět

Monastir Marina
 

Monastir Marina

Monastir Marina je přístav v tuniském městě Monastir. Nabízí krásné výhledy na moře a historické památky v okolí, jako je například Ribat, starověká pevnost ze 7. století. Z přístavu se také dá vyjet na výlet lodí nebo se v něm můžete projet na lodi s proskleným dnem a pozorovat podvodní svět. Monastir Marina je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele.

Ribat of Sousse
 

Ribat of Sousse

Ribat of Sousse je malá pevnost postavená v 8. století a rozšířená v roce 821. V pevnosti se nachází věž, ze které si můžete vychutnat krásné výhledy na okolí. Toto místo je jednou z nejvýznamnějších památek v Sousse. Navštivte Ribat of Sousse a prozkoumejte jeho historii a architekturu.

Mausoleum of Habib Bourguiba
 

Mausoleum of Habib Bourguiba

Mauzoleum Habiba Bourguiby v Monastiru je impozantní stavbou, která slouží jako poslední odpočinek pro prezidenta Bourguibu. Dominantou mausolea jsou minarety a zlatá kopule. Toto místo je velmi oblíbené mezi turisty i místními obyvateli. Navštívit můžete tuto památku každý den, vstupné je zdarma.

Ribat of Monastir
 

Ribat of Monastir

Ribat v Monastiru je historická stavba, která sloužila jako obranná pevnost během muslimského dobytí Maghrebu. Jedná se o nejstarší ribat postavený arabskými dobyvateli a zároveň nejvýznamnější památku města Monastir v Tunisku. Navštivte tuto historickou budovu a prohlédněte si její architekturu a historii.

Bourguiba Mosque
 

Bourguiba Mosque

Monastir je oblíbeným turistickým městem v Tunisku, které nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nich je Bourguiba mešita, která je největší mešitou v zemi. Její krásná architektura a dekorace uvnitř jsou velmi dojímavé. Mešita byla postavena v roce 1963 a pojmenována po prvním tuniském prezidentovi. Návštěva tohoto místa je silným kulturním zážitkem, který by si turisté neměli nechat ujít.

Spring Land/ Adem Park
 

Spring Land/ Adem Park

Monastir je město s bohatou historií a kulturním dědictvím. Jedním z nejvýznamnějších míst je zdejší Ribat, pevnost postavená v 8. století, která nabízí krásné výhledy na moře a okolní krajinu. Kromě toho stojí za návštěvu také Medinská čtvrť, kde se nachází mnoho historických památek a tradičních obchodů s řemeslnými výrobky. A pokud hledáte odpočinek a zábavu pro celou rodinu, určitě navštivte Spring Land/ Adem Park s atrakcemi pro děti i dospělé.

Monastir - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1618 km
Nejbližší letiště MIR
5 km od centra
Přímý let
~ 2h 18min
Tunisko Tunisko
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
MIR
monastir
monastirMonastir MarinaRibat of SousseMausoleum of Habib BourguibaRibat of MonastirBourguiba MosqueSpring Land/ Adem ParkParc Falaise de MonastirPresidential palace of BourguibaMonastir Karting

Počasí jaro

Březen
Max: 20 °C
Min: 9 °C
Duben
Max: 23 °C
Min: 11 °C
Květen
Max: 27 °C
Min: 14 °C

Počasí léto

Červen
Max: 32 °C
Min: 18 °C
Červenec
Max: 35 °C
Min: 21 °C
Srpen
Max: 36 °C
Min: 22 °C

Počasí podzim

Září
Max: 31 °C
Min: 20 °C
Říjen
Max: 28 °C
Min: 18 °C
Listopad
Max: 22 °C
Min: 12 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 18 °C
Min: 8 °C
Leden
Max: 17 °C
Min: 7 °C
Únor
Max: 18 °C
Min: 7 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 1 470 Kč
Cagliari
✈️ Zpátečka
🔥 1 717 Kč
kaunas
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
korfu
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Marseille
✈️ Zpátečka
💣 1 338 Kč
Verona
✨ Víkendovka
👌 1 436 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz