Tunis - Tunis Tunisia February 2013

Tunis průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Tunis

Tunis, hlavní město Tuniska, je fascinující destinace plná kontrastů. Jeho starověké historické centrum Medina zanechává nezapomenutelný dojem na návštěvníky díky svým úzkým uličkám, barevným trhům a impozantním mešitám. Navštivte archeologické muzeum Bardo, které uchovává největší sbírku římských mozaik na světě. Nepřehlédněte také Kartágo nebo nádherný modrobílý Andaluský hrad Sidi Bou Said s úžasným výhledem na Středozemní moře.

Afrika
TuniskoTunisko

Co vidět

Bardo National Museum
 

Bardo National Museum

Navštivte Národní muzeum Bardo v Tunisu a objevte bohatou historii a kulturu Tuniska. Muzeum se nachází v krásném paláci z 19. století, kde jsou vystaveny nádherné mozaiky, sochy a další umělecké předměty z období antiky a islámu. Muzeum je největší v zemi a nabízí fascinující pohled na bohatství a rozmanitost tuniského dědictví.

Bab el Bhar
 

Bab el Bhar

Bab el Bhar, známá také jako Porte De France, je jednou z nejvýznamnějších památek v Tunisu. Tato impozantní brána byla postavena v 19. století a sloužila jako vstup do mediny. Dnes je to oblíbené místo pro turisty, kteří sem přicházejí obdivovat její architekturu a historii. Navštivte Bab el Bhar a zažijte kousek tuniské kultury a historie v samém srdci města Tunis.

Cathedral of St. Vincent de Paul
 

Cathedral of St. Vincent de Paul

Katedrála sv. Vincence de Paula v Tunisu je největším katolickým kostelem v zemi. Postavena byla ve 19. století a sloužila jako hlavní kostel francouzské koloniální správy. Dnes je to významné místo pro místní věřící a turisty, kteří obdivují její nádhernou architekturu a historii. Navštivte katedrálu a ochutnejte atmosféru této krásné památky v Tunisu.

North Africa American Cemetery and Memorial
 

North Africa American Cemetery and Memorial

Severoafrický americký hřbitov a památník je místem, které vás nechává bez dechu. Toto místo připomíná oběti druhé světové války a slouží jako památník pro ty, kteří se obětovali za svobodu. Najdete zde krásné zahrady a památník, který je zasvěcen hrdinům, kteří položili své životy za svobodu a mír. Navštivte toto místo a uctěte si památku na ty, kteří položili své životy za lepší svět.

Lake of Tunis
 

Lake of Tunis

Jezero Tunis je krásným místem pro odpočinek a relaxaci. Nachází se nedaleko centra města Tunis a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. V okolí je možné podniknout procházku nebo se vydat na vodní sporty. Jezero Tunis patří mezi největší jezera v Tunisku a je oblíbeným místem pro pikniky a rodinné výlety. Navštivte toto krásné místo a užijte si klid a pohodu v příjemném prostředí jezera Tunis.

Dar Lasram
 

Dar Lasram

Dar Lasram je historický palác v centru Tunisu, který byl postaven v 18. století. Palác je známý svou architekturou a krásnými mozaikami. V současné době slouží jako muzeum, které nabízí návštěvníkům možnost prohlédnout si tradiční tuniský život a kulturu. Přijďte se projít po krásných zahradách, prohlédnout si umělecké díla a nahlédnout do historie Tuniska.

Tunis - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1514 km
Nejbližší letiště TUN
6 km od centra
Přímý let
~ 2h 10min
Tunisko Tunisko
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
TUN
Tunis - Tunis Tunisia February 2013
Tunis - Tunis Tunisia February 2013Bardo National MuseumBab el BharCathedral of St. Vincent de PaulNorth Africa American Cemetery and MemorialLake of TunisDar LasramTunis ZOOBab SaadounDétail du système de claustras et de la fresque de l'atriumCarthage amphitheatreCarthage National MuseumLetiště Tunis–Kartágo

Počasí jaro

Březen
Max: 19 °C
Min: 8 °C
Duben
Max: 22 °C
Min: 10 °C
Květen
Max: 27 °C
Min: 14 °C

Počasí léto

Červen
Max: 32 °C
Min: 17 °C
Červenec
Max: 35 °C
Min: 20 °C
Srpen
Max: 35 °C
Min: 21 °C

Počasí podzim

Září
Max: 31 °C
Min: 19 °C
Říjen
Max: 27 °C
Min: 17 °C
Listopad
Max: 21 °C
Min: 12 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 17 °C
Min: 9 °C
Leden
Max: 16 °C
Min: 8 °C
Únor
Max: 16 °C
Min: 7 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Dubrovník
✈️ Zpátečka
🎉 946 Kč
Katánie
Pisa
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
💣 11 290 Kč
Brusel
✨ Víkendovka
🚀 1 164 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
marsa-alam
🌴 Dovolená
👌 12 290 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz