Tunis - Tunis Tunisia February 2013

Tunis - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 23 míst, které musíš určitě navštívit v Tunis.

Tunis - co musíš vidět

Bardo National Museum
 

Bardo National Museum

Navštivte Národní muzeum Bardo v Tunisu a objevte bohatou historii a kulturu Tuniska. Muzeum se nachází v krásném paláci z 19. století, kde jsou vystaveny nádherné mozaiky, sochy a další umělecké předměty z období antiky a islámu. Muzeum je největší v zemi a nabízí fascinující pohled na bohatství a rozmanitost tuniského dědictví.

Bab el Bhar
 

Bab el Bhar

Bab el Bhar, známá také jako Porte De France, je jednou z nejvýznamnějších památek v Tunisu. Tato impozantní brána byla postavena v 19. století a sloužila jako vstup do mediny. Dnes je to oblíbené místo pro turisty, kteří sem přicházejí obdivovat její architekturu a historii. Navštivte Bab el Bhar a zažijte kousek tuniské kultury a historie v samém srdci města Tunis.

Cathedral of St. Vincent de Paul
 

Cathedral of St. Vincent de Paul

Katedrála sv. Vincence de Paula v Tunisu je největším katolickým kostelem v zemi. Postavena byla ve 19. století a sloužila jako hlavní kostel francouzské koloniální správy. Dnes je to významné místo pro místní věřící a turisty, kteří obdivují její nádhernou architekturu a historii. Navštivte katedrálu a ochutnejte atmosféru této krásné památky v Tunisu.

North Africa American Cemetery and Memorial
 

North Africa American Cemetery and Memorial

Severoafrický americký hřbitov a památník je místem, které vás nechává bez dechu. Toto místo připomíná oběti druhé světové války a slouží jako památník pro ty, kteří se obětovali za svobodu. Najdete zde krásné zahrady a památník, který je zasvěcen hrdinům, kteří položili své životy za svobodu a mír. Navštivte toto místo a uctěte si památku na ty, kteří položili své životy za lepší svět.

Lake of Tunis
 

Lake of Tunis

Jezero Tunis je krásným místem pro odpočinek a relaxaci. Nachází se nedaleko centra města Tunis a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. V okolí je možné podniknout procházku nebo se vydat na vodní sporty. Jezero Tunis patří mezi největší jezera v Tunisku a je oblíbeným místem pro pikniky a rodinné výlety. Navštivte toto krásné místo a užijte si klid a pohodu v příjemném prostředí jezera Tunis.

Dar Lasram
 

Dar Lasram

Dar Lasram je historický palác v centru Tunisu, který byl postaven v 18. století. Palác je známý svou architekturou a krásnými mozaikami. V současné době slouží jako muzeum, které nabízí návštěvníkům možnost prohlédnout si tradiční tuniský život a kulturu. Přijďte se projít po krásných zahradách, prohlédnout si umělecké díla a nahlédnout do historie Tuniska.

Tunis ZOO
 

Tunis ZOO

Navštivte tuniskou zoologickou zahradu a poznejte mnoho druhů zvířat. Zahrada se nachází v samém srdci Tunisu a nabízí krásné procházky mezi zvířaty. Uvidíte zde lvy, slony, opice a mnoho dalších zajímavých tvorů. Vstupné je velmi příznivé a vaše návštěva pomůže zahradě v péči o zvířata.

Bab Saadoun
 

Bab Saadoun

Bab Saadoun je jednou z nejvýznamnějších bran v Tunisku. Tento historický symbol města Tunis byl postaven v 15. století a dodnes slouží jako vstup do mediny. Procházejte úzkými uličkami a objevujte tajemství města, které skrývá bohatou historii a kulturu. Navštivte Bab Saadoun a prožijte jedinečný zážitek z návštěvy Tuniska.

Détail du système de claustras et de la fresque de l'atrium
 

Dar El Hout Marine Museum

Dar El Hout Marine Museum v Tunisu je fascinující muzeum, které nabízí pohled na bohatství tuniského pobřeží. Návštěvníci se mohou dozvědět více o historii tuniského námořnictva a zhlédnout mnoho exponátů, včetně starých lodních modelů a historických map. Muzeum je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat tuniské dědictví a námořní historii z blízka.

Carthage amphitheatre
 

Carthage amphitheatre

Amfiteátr v Kartágu je jednou z největších antických památek v Tunisku. Tento impozantní amfiteátr byl postaven v 2. století a sloužil pro pořádání zápasů gladiátorů a dalších podobných akcí. Dnes je to oblíbená turistická atrakce, která nabízí nádherný výhled na moře a okolní krajinu. Navštivte tuto historickou památku a prožijte nezapomenutelný zážitek z antického světa.

Carthage National Museum
 

Carthage National Museum

Navštivte Národní muzeum v Kartágu a objevte tajemství starověkého Tuniska. Muzeum se nachází na místě bývalého římského divadla a nabízí jedinečný pohled do minulosti této historické oblasti. Prohlédněte si sbírky starověkých soch, mozaik a dalších artefaktů, které připomínají bohatou historii Kartága. Vstupné je příznivé a prozkoumání muzea stojí za to!

Letiště Tunis–Kartágo
 

Letiště Tunis–Kartágo

Letiště Tunis–Kartágo se nachází v blízkosti Tunisu a je ideální vstupní branou pro návštěvu této krásné země. Letiště je moderní a nabízí širokou škálu služeb pro cestující. Tunis je plný historických památek a kulturních zážitků. Vydejte se na prohlídku města a objevte kouzlo arabského světa. Využijte letiště Tunis–Kartágo jako výchozí bod pro vaši nezapomenutelnou dovolenou.

Turbat Al Bai
 

Turbat Al Bai

Turbat Al Bai je historický hrob v Tunisku, který stojí za návštěvu. Tento pohřebiště je obklopeno malebnou krajinou a nabízí klidné místo ke kladení květin a uctění památky zesnulých. Turbat Al Bai je skvělou volbou pro ty, kteří hledají místo klidu a odpočinku v přírodě.

Medina of Tunis
 

Medina of Tunis

Medina v Tunisu je starobylé centrum města, které je největší a nejlépe zachovalou medinou v celé severní Africe. Procházka úzkými uličkami vás zavede do minulosti, kdy bylo město centrem obchodu a kultury. Najdete zde tradiční obchody, řemeslníky a historické památky, jako je Bardo muzeum. Navštivte tuto krásnou medinu a ponořte se do kouzla tuniské historie a kultury.

Byrsa Hill
 

Byrsa Hill

Byrsa Hill je historické místo v Tunisu, které nabízí nádherný výhled na město a Středozemní moře. Nachází se zde archeologické naleziště, kde můžete objevovat pozůstatky starověké Kartága. Pro milovníky historie je toto místo nevynechatelné. Navštivte Byrsa Hill a ponořte se do tajů minulosti Tuniska.

Belvedere Park
 

Belvedere Park

Belvedere Park je krásným místem pro odpočinek v srdci Tunisu. Park je obklopen zelení a nabízí úchvatné výhledy na město. V parku se nachází řada soch a fontán, které zde vytvářejí romantickou atmosféru. Pokud chcete uniknout od ruchu města, Belvedere Park je ideálním místem pro relaxaci a klidnou procházku.

Baths of Antoninus
 

Baths of Antoninus

Antoninovy lázně jsou pozůstatkem římského impéria v Tunisku. Tyto lázně byly postaveny v 2. století a byly největšími lázněmi v římském světě. Dnes zůstaly jen zbytky mramorových sloupů a klenutých stropů. Navštivte Antoninovy lázně a prozkoumejte zbytky starověkého římského světa.

Sidi Mahrez Mosque
 

Sidi Mahrez Mosque

Mešita Sidi Mahrez je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších mešit v Tunisu. Stavba pochází z 17. století a je pojmenována po svém zakladateli, islámském učenci Sidi Mahrezovi. Interiér mešity zdobí nádherné mozaiky a dřevěné detaily. Navštivte tuto historickou památku a prožijte atmosféru starověkého Tunisu.

Zaytouna (Great) Mosque & street in Medina
 

Zitouna Mosque

Mešita Zitouna je jednou z nejvýznamnějších mešit v Tunisku. Nachází se v srdci historického centra Tunisu a je známá svým nádherným interiérem a architekturou. Mešita je otevřena pro návštěvníky a turisty, kteří chtějí zažít duchovní atmosféru a krásu islámské kultury. Navštivte Mešitu Zitouna a objevte krásu a historii Tunisu.

Kasbah Mosque
 

Kasbah Mosque

Kasbahská mešita je jedním z nejvýznamnějších míst Tunisu. Tato historická budova pochází z 12. století a je považována za skvost islámské architektury. Navštivte ji a obdivujte její krásu a jedinečnost. Uvnitř najdete mnoho zajímavých detailů a artefaktů. Kasbahská mešita je nejen duchovním centrem, ale také kulturním pokladem Tuniska.

متحف مدينة تونس
 

متحف مدينة تونس

Muzeum města Tunis, také známé jako Palais Kheïreddine, je krásně zachovalý palác v centru Tunisu. Palác byl postaven v 18. století a sloužil jako sídlo guvernéra. Dnes je v něm muzeum, které ukazuje historii Tunisu a jeho kulturu. Uvidíte zde mnoho exponátů, jako jsou starodávné sochy a keramika. Navštivte toto fascinující místo a prozkoumejte bohatou historii Tunisu.

Dar Othman
 

Dar Othman

Dar Othman je úchvatným příkladem tradiční tuniské architektury. Tento krásný dům se nachází v historické čtvrti Tunisu a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost ochutnat místní kulturu a pohostinnost. Uvnitř domu se nachází řada nádherných místností zdobených barevnými mozaikami a orientálními koberci. Dar Othman je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prozkoumat tuniskou kulturu a historii.

wikimedia.org
 

Tourbet El Bey

Tourbet El Bey je nejvýznamnější mauzoleum v Tunisku a jedna z nejvýznamnějších historických památek v zemi. Tento působivý komplex se nachází v centru Tunisu a je dobře znám svými mramorovými sloupy, nádhernou architekturou a bohatou historií. Navštivte Tourbet El Bey a prozkoumejte jedinečnou atmosféru tohoto historického místa, které je pro Tunisko tak důležité.

Mapa

⭐ Vše (23)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Tunis s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz