Prodloužený víkend Mostar

Plánujete prodloužený víkend do destinace Mostar? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Mostar

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Mostar na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Kajtaz House, Muslibegovic House, Stari Most a mnoho dalších. Mostar se nachází ve státě Bosna a Hercegovina přibližně 1.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Mostar je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Bosna a HercegovinaBosna a Hercegovina

Rychlý přehled

Stát

Bosna a Hercegovina

Letiště

1 letiště (OMO)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Mostar - 18 míst co vidět .

 • Bosnia and Herzegovina, Mostar, listed as World Heritage by UNESCO, Kajtaz residence of the XVIIIe century also called the Turkish house
   

  Kajtaz House

  Kajtazův dům v Mostaru je dobře zachovalým příkladem osmanské architektury z 16. století. Tento historický dům nabízí prohlídky s potomky původních majitelů a je plný autentických artefaktů a zahrad. Navíc je chráněn UNESCO. Vzhledem k sezóně jsou otevírací hodiny různé, ale stojí za to se zeptat na semi-regular Mostarian Night from 1688, která se zde koná s lidmi v dobových kostýmech, kteří předvádějí lidovou hudbu a tance.

 • Mostar, Muslim-Croat Federation, Bosnia and Hercegovina, Europe
   

  Muslibegovic House

  Muslibegovic House v Mostaru je stylový hotel, který se nachází v komplexu muzea z 17. století. Nabízí pokoje v osmanském stylu a rustikální atmosféru. Tento dům s opevněným nádvořím byl postaven na konci 17. století a rozšířen v roce 1871. Dnes slouží jako hotel, ale několik obývacích místností je zdobeno muzejními sbírkami artefaktů a kostýmů. Navštivte Muslibegovic House a prožijte autentický zážitek v historickém domě.

 • Bosnia and Herzegovina, Mostar, Old Bridge
   

  Stari Most

  Mostar Stari Most Stari Most, neboli Starý most, je Mostarem nezaměnitelným symbolem. Jeho bledý kámen dokonale odráží zlaté odlesky západu slunce a vkusné noční osvětlení. Původní konstrukce oblouku byla postavena na příkaz Sulejmana Velikého mezi lety 1557 a 1566. V 90. letech byl most zničen během občanské války v Bosně a Hercegovině, ale byl pečlivě obnoven pomocí kamene z původního lomu. Dnes je Stari Most světovým dědictvím UNESCO a slavným místem pro skokany do vody.

 •  

  Park Zrinjevac

  Zrinjevac je městský park ve městě Mostar. Nachází se mezi náměstím Chorvatských velikánů (Rondo) a Ulice Nikoly Šubiće Zrinského. Má rozlohu okolo tří hektarů. Park byl zřízen v roce 1953, navrhl jej architekt parků Smiljan Klaić. Park patří k oblíbeným místům obyvatel Mostaru. V parku se konají také různé akce a koncerty.

 • Placeholder image.
   

  Bazar Kujundžiluk

  Starý bazar Kujundžiluk je bez aut a nachází se v muslimské části města Mostar. Tento turecký bazar je plný řemeslníků nabízejících tradiční výrobky, jako jsou měděné předměty, nádherné koberce, oblečení, šály, šperky, dýmky a nargile. Je to také nejstarší a zachovalá část města. Určitě stojí za návštěvu, pokud máte zájem o autentické suvenýry a atmosféru.

Počasí Mostar

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Mostar

K cestě do destinace Mostar lze využít 1 letiště.

Mostar - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kypr
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 385 Kč
Olbia
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Bari
✈️ Zpátečka
🤩 1 313 Kč

LM letenky do Apulie

Itálie
Před 23 hodinami
Nantes
✈️ Zpátečka
🎉 1 802 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz