Mostar - 2013-06-06 in Mostar.

Mostar průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Mostar

Mostar je malebné město v Bosně a Hercegovině, známé svým ikonickým kamenným mostem Stari Most. Malebné historické centrum města vás zaujme svými úzkými uličkami, tureckými domy a tradičními kavárnami. Navštivte také Koski Mehmed Paša Camii, mešitu s krásným výhledem na most a okolí. Okouzlí vás též náměstíčko Kujundziluk, kde můžete nakoupit suvenýry a ochutnat místní speciality.

Evropa
Bosna a HercegovinaBosna a Hercegovina
👀 Památky
🌲 Příroda
🏛️ Architektura

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 790 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 240 Kč / lůžko

Co vidět

Stari Most
 

Stari Most

Stari Most, neboli Starý most, je nezaměnitelným symbolem Mostaru. Původní konstrukce oblouku byla postavena na příkaz Sulejmana Velikého mezi lety 1557 a 1566. V 90. letech byl most zničen během občanské války v Bosně a Hercegovině, ale byl pečlivě obnoven pomocí kamene z původního lomu. Dnes je Stari Most světovým dědictvím UNESCO a slavným místem pro skokany do vody.

Bosnia and Herzegovina, Mostar, listed as World Heritage by UNESCO, Kajtaz residence of the XVIIIe century also called the Turkish house
 

Kajtaz House

Kajtazův dům v Mostaru je dobře zachovalým příkladem osmanské architektury z 16. století. Tento historický dům nabízí prohlídky s potomky původních majitelů a je plný autentických artefaktů. Navíc je chráněn UNESCO.

Park Zrinjevac
 

Park Zrinjevac

Zrinjevac je městský park ve městě Mostar. Nachází se mezi náměstím Chorvatských velikánů (Rondo) a ulicí Nikoly Šubiće Zrinského. Má rozlohu okolo tří hektarů. Park byl zřízen v roce 1953, navrhl jej architekt parků Smiljan Klaić. Park patří k oblíbeným místům obyvatel Mostaru. V parku se konají také různé akce a koncerty.

Bazar Kujundžiluk
 

Bazar Kujundžiluk

Starý bazar Kujundžiluk se nachází v muslimské části města Mostar. Tento turecký bazar je plný řemeslníků nabízejících tradiční výrobky, jako jsou měděné předměty, nádherné koberce, oblečení, šály, šperky, dýmky. Je to také nejstarší a zachovalá část města. Určitě stojí za návštěvu, pokud máte zájem o autentické suvenýry a atmosféru.

Koski Mehmed Pasha S Mosque Above The River Neretva
 

Koski Mehmed Pasha Mosque

Koski Mehmed Pašova mešita v Mostaru je malá mešita z 17. století nabízející úchvatné výhledy na řeku a okolní město. Koski Mehmed Pasha Mosque je známá svým architektonickým stylem, typickým pro osmanskou éru, a je považována za jedno z významných děl osmanské architektury. Mešita má atraktivní vzhled s vysokou minaretou a malebným dvorem. Dnes je Koski Mehmed Pasha Mosque stále v aktivním užívání jako modlitebna a zároveň je otevřena veřejnosti, kde návštěvníci mohou obdivovat historii, architekturu a kulturní odkaz této výjimečné mešity.

Biscevica Kuca
 

Biscevica Kuca

Biscevica Kuca (Biscevic House) je turecký dům s muzeem, který nabízí návštěvníkům pohled do historie. Dům je zdobený koberci, stříbrem a keramikou a má krásný dvůr. Je to jedna z mnoha historických budov v Mostaru, které stojí za návštěvu.

Mostar - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 792 km
Nejbližší letiště OMO
6 km od centra
Přímý let
~ 1h 16min
Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
OMO
Mostar - 2013-06-06 in Mostar.
Mostar - 2013-06-06 in Mostar.Stari MostBosnia and Herzegovina, Mostar, listed as World Heritage by UNESCO, Kajtaz residence of the XVIIIe century also called the Turkish housePark ZrinjevacBazar KujundžilukKoski Mehmed Pasha S Mosque Above The River NeretvaBiscevica KucaMostar Peace Bell TowerHerzegovina MuseumMuseum Of War And Genocide VictimsMuzej Stari mostMostar, Muslim-Croat Federation, Bosnia and Hercegovina, EuropeArt Studio Pandur

Počasí jaro

Březen
Max: 13 °C
Min: 5 °C
Duben
Max: 18 °C
Min: 9 °C
Květen
Max: 23 °C
Min: 13 °C

Počasí léto

Červen
Max: 27 °C
Min: 16 °C
Červenec
Max: 30 °C
Min: 17 °C
Srpen
Max: 31 °C
Min: 17 °C

Počasí podzim

Září
Max: 25 °C
Min: 14 °C
Říjen
Max: 21 °C
Min: 11 °C
Listopad
Max: 15 °C
Min: 7 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 10 °C
Min: 3 °C
Leden
Max: 9 °C
Min: 2 °C
Únor
Max: 9 °C
Min: 2 °C
Proč navštívit?
👀 Památky
🌲 Příroda
🏛️ Architektura

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
😍 1 700 Kč
Paříž
✨ Víkendovka
🔥 1 770 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
👌 969 Kč
Bologna
Bari - pobřeží
rim-pohled
🤘 Multi-city
👍 2 215 Kč
milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz