Split

Split průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Split

Split je město ve střední Dalmácii na chorvatském pobřeží Jaderského moře. S přibližně 178 tisíci obyvatel je to druhé největší město země. Ze Splitu se dostanete trajektem na ostrov Brač, Hvar nebo třeba na Korčulu. Poblíž je také známá Makarská riviéra.

Evropa
ChorvatskoChorvatsko

Co vidět

Diokleciánův palác
 

Diokleciánův palác

Diokleciánův palác je starověká pevnost, nacházející se v srdci chorvatského města Splitu. Palác byl postaven v pozdním 3. století římským císařem Diokleciánem, který ho používal jako své místo odpočinku a důchodu. Palác je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je považován za jeden z nejlépe zachovalých příkladů římské architektury na světě. Palác je obrovský a zaujímá plochu přes 30 000 metrů čtverečních a je obklopen zdmi, které jsou až 2 metry tlusté. Uvnitř zdí paláce se nachází řada budov, včetně chrámů, kostelů a obytných domů.

Katedrála svatého Domnia
 

Katedrála svatého Domnia

Katedrála svatého Domnia je nejstarší katolickou katedrálou na světě, která je stále v původním stavu. Nachází se v chorvatském Splitu a je součástí komplexu, který tvoří chrám a zvonice. Katedrála je zasvěcena Panně Marii a zvonice svatému Domniovi. Její historie sahá až do 7. století a je postavena na místě bývalého Diokleciánova mauzolea. Katedrála je chráněná UNESCO a nabízí nádherný výhled z věže.

Bačvice beach
 

Bacvice Beach

Bačvice Beach v Splitu je oblíbeným místem místních obyvatel. Tato pláž nabízí skvělé vybavení, včetně mnoha zařízení a je vhodná i pro děti. Kromě toho je zde mnoho klubů a barů, které jsou ideální pro večerní zábavu. Na pláži si můžete pronajmout lehátko a užívat si slunce v úplném pohodlí. Doporučujeme také navštívit některé z místních kaváren s uvolněnou a přátelskou atmosférou. Bačvice Beach je skvělým místem pro relaxaci a pobyt s rodinou.

Chorvatské národní divadlo
 

Chorvatské národní divadlo

Chorvatské národní divadlo v Splitu je jedním z nejstarších divadel v Dalmácii. Původně otevřené v roce 1893, je to architektonická krása, která hostí světové taneční, operní a divadelní představení. Divadlo, které má kapacitu 1 000 sedadel, je vlastněno a provozováno městem Split. V divadle se koná průměrně více než 300 programů ročně, včetně opery, baletu a hudebních vystoupení. Pokud máte rádi živé vystoupení, návštěva Chorvatského národního divadla v Splitu by neměla být přehlédnuta.

Park Šuma Marjan
 

Park Šuma Marjan

Park Šuma Marjan vyniká svými výhledy na město Split a okolní ostrovy. Tento přírodní rezervát nabízí stíněné cesty, které jsou vítaným útočištěm před letním horkem a turistickými davami. Na své si přijdou i milovníci běhání a horolezectví, jelikož park nabízí joggingové stezky a skály, na kterých mohou horolezci cvičit. Po procházce parkem doporučujeme zchladit se na pláži Kašjuni.

Split - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 746 km
Nejbližší letiště SPU
11 km od centra
Přímý let
~ 1h 13min
Chorvatsko Chorvatsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
SPU
Split
SplitDiokleciánův palácKatedrála svatého DomniaBačvice beachIvan Meštrović GalleryChorvatské národní divadloPark Šuma MarjanGalerie výtvarného umění Zelený trhRivaFroggylandPevnost KlisZlatá Brána

Počasí jaro

Březen
Max: 15 °C
Min: 5 °C
Duben
Max: 18 °C
Min: 9 °C
Květen
Max: 23 °C
Min: 13 °C

Počasí léto

Červen
Max: 27 °C
Min: 16 °C
Červenec
Max: 31 °C
Min: 18 °C
Srpen
Max: 31 °C
Min: 18 °C

Počasí podzim

Září
Max: 26 °C
Min: 15 °C
Říjen
Max: 21 °C
Min: 11 °C
Listopad
Max: 15 °C
Min: 8 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 11 °C
Min: 4 °C
Leden
Max: 10 °C
Min: 3 °C
Únor
Max: 11 °C
Min: 3 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

pula
✈️ Zpátečka
😎 802 Kč

Letní letenky na Istrii

Chorvatsko
Před 6 hodinami
antalya-turecko
🌴 Dovolená
🚀 5 464 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
😍 787 Kč
Bergamo
✨ Víkendovka
🤩 1 204 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
👌 1 025 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz