Osijek - Osijek contcathedral built in 1898. on the location of the older church.It is 95 meters tall and its the tallest building outside of Zagreb.

Prodloužený víkend Osijek

Plánujete prodloužený víkend do destinace Osijek? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Osijek

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Osijek na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Zoo Osijek, Normann Palace, Red fićo a mnoho dalších. Osijek se nachází ve Chorvatsku přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Osijek je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
ChorvatskoChorvatsko

Rychlý přehled

Stát
Chorvatsko
Letiště
1 letiště (OSI)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Osijek - 10 míst co vidět .

 • Zoo Osijek
   

  Zoo Osijek

  Zoo Osijek je skvělým místem pro rodinný výlet. Nachází se v krásné přírodě a nabízí širokou škálu zvířat, včetně exotických druhů. Pro děti jsou k dispozici interaktivní programy a hry, které je naučí více o životě zvířat. Vstupné je příznivé a parkování zdarma. Zoo Osijek se snaží chránit ohrožené druhy a podporovat udržitelnost, takže návštěva tohoto místa pomáhá ochraně přírody.

 • Normann Palace
   

  Normann Palace

  Palača Normann nebo také County Government Palace je budova krajské vlády Osijek-Baranja v chorvatském Osijeku. Navrhl ji Josip Vancaš a byla postavena v letech 1891 až 1894. Tato historická budova je důležitým kulturním a administrativním centrem města a regionu. Přijďte se podívat na její architektonickou krásu a zjistěte více o historii Osijeku a jeho okolí.

 • Red fićo
   

  Red fićo

  Dne 27. června 1991 projely T-55 tanky z Jugoslávské lidové armády městem Osijek, které později utrpělo těžké škody způsobené válkou.Jeden z místních obyvatel města zaparkoval svůj červený Fiat (také nazývaný Fićo) na ulici před přijíždějícími tanky, aby zablokovalí cestu jako akt odporu .V den 20. výročí události byl odhalen památník, který má připomínat tento akt. Červený Fiat, symbolizující odpor a nakonec vítězství v boji za nezávislost.

 • Museum of Slavonia
   

  Museum of Slavonia

  Muzeum Slavonie je největším obecným muzeem v Chorvatsku. Bylo založeno v roce 1877 v Osijeku. Od roku 1946 se nachází v budově Magistrátu města, která byla postavena v roce 1702 pro účely Vídeňské komory, městské vlády a policie. Mezi nejcennější sbírky muzea patří sbírky římského Mursy a numismatické sbírky. Knihovna muzea obsahuje více než 70 000 knih.

 • Kopački Rit Nature Park
   

  Kopački Rit Nature Park

  Kopački Rit Nature Park je jedním z největších přírodních parků v Evropě a je umístěný nedaleko města Osijek. Park nabízí nádherný výhled na rozmanitou faunu a flóru, kterou lze pozorovat z dřevěných lávek a při plavbě lodí. Tento 68 mil dlouhý park je oblíbeným místem pro milovníky přírody a ptactva.

Počasí Osijek

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Osijek

K cestě do destinace Osijek lze využít 1 letiště.

Osijek - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Pisa
Malta - zátoka
Katánie
🤘 Multi-city
😎 1 895 Kč
Kodan - Nyhavn
✨ Prodloužený víkend
😍 718 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Marseille
Bordeaux
🤘 Multi-city
🔥 1 331 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
💣 1 641 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz