Osijek - Osijek contcathedral built in 1898. on the location of the older church.It is 95 meters tall and its the tallest building outside of Zagreb.

Osijek průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Osijek

Osijek je malebné město na východě Chorvatska, ležící na řece Drávě. Těší se nejen historickým památkám, ale i zajímavou kulturou a pohostinností místních. Navštivte barokní pevnost Tvrđa, kde najdete mnoho muzeí a kostelíků. Projděte se pochmurnými alejemi parku Kopački rit, jedné z největších mokřadních oblastí v Evropě. Nezapomeňte ochutnat tradiční chorvatskou kuchyni v místních restauracích a kavárnách. Osijek je ideální destinace pro ty, kteří hledají klid a pohodu uprostřed historických kulis.

ChorvatskoChorvatsko

Co vidět

Zoo Osijek
 

Zoo Osijek

Zoo Osijek je skvělým místem pro rodinný výlet. Nachází se v krásné přírodě a nabízí širokou škálu zvířat, včetně exotických druhů. Pro děti jsou k dispozici interaktivní programy a hry, které je naučí více o životě zvířat. Vstupné je příznivé a parkování zdarma. Zoo Osijek se snaží chránit ohrožené druhy a podporovat udržitelnost, takže návštěva tohoto místa pomáhá ochraně přírody.

Normann Palace
 

Normann Palace

Palača Normann nebo také County Government Palace je budova krajské vlády Osijek-Baranja v chorvatském Osijeku. Navrhl ji Josip Vancaš a byla postavena v letech 1891 až 1894. Tato historická budova je důležitým kulturním a administrativním centrem města a regionu. Přijďte se podívat na její architektonickou krásu a zjistěte více o historii Osijeku a jeho okolí.

Red fićo
 

Red fićo

Dne 27. června 1991 projely T-55 tanky z Jugoslávské lidové armády městem Osijek, které později utrpělo těžké škody způsobené válkou.Jeden z místních obyvatel města zaparkoval svůj červený Fiat (také nazývaný Fićo) na ulici před přijíždějícími tanky, aby zablokovalí cestu jako akt odporu .V den 20. výročí události byl odhalen památník, který má připomínat tento akt. Červený Fiat, symbolizující odpor a nakonec vítězství v boji za nezávislost.

Museum of Slavonia
 

Museum of Slavonia

Muzeum Slavonie je největším obecným muzeem v Chorvatsku. Bylo založeno v roce 1877 v Osijeku. Od roku 1946 se nachází v budově Magistrátu města, která byla postavena v roce 1702 pro účely Vídeňské komory, městské vlády a policie. Mezi nejcennější sbírky muzea patří sbírky římského Mursy a numismatické sbírky. Knihovna muzea obsahuje více než 70 000 knih.

Kopački Rit Nature Park
 

Kopački Rit Nature Park

Kopački Rit Nature Park je jedním z největších přírodních parků v Evropě a je umístěný nedaleko města Osijek. Park nabízí nádherný výhled na rozmanitou faunu a flóru, kterou lze pozorovat z dřevěných lávek a při plavbě lodí. Tento 68 mil dlouhý park je oblíbeným místem pro milovníky přírody a ptactva.

Youth pedestrian bridge
 

Youth pedestrian bridge

Mládežnický pěší most v Osijeku je jednou z nejkrásnějších turistických atrakcí v Chorvatsku. Most se nachází v centru města a překlenuje řeku Drávu. Jeho moderní design a krásné výhledy na řeku a okolní krajinu přitahují návštěvníky z celého světa. Most je oblíbeným místem pro procházky, cyklistiku a pikniky. Navštivte tento unikátní most a užijte si krásné pohledy na Osijek.

Osijek - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 595 km
Nejbližší letiště OSI
13 km od centra
Přímý let
~ 1h 2min
Chorvatsko Chorvatsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
OSI
Osijek - Osijek contcathedral built in 1898. on the location of the older church.It is 95 meters tall and its the tallest building outside of Zagreb.
Osijek - Osijek contcathedral built in 1898. on the location of the older church.It is 95 meters tall and its the tallest building outside of Zagreb.Zoo OsijekNormann PalaceRed fićoMuseum of SlavoniaKopački Rit Nature ParkYouth pedestrian bridgeArchaeological Museum OsijekSS Peter and PaulUdruga Gloria MarisThe grounds of King Petar Kresimir IV

Počasí jaro

Březen
Max: 12 °C
Min: 2 °C
Duben
Max: 18 °C
Min: 6 °C
Květen
Max: 24 °C
Min: 11 °C

Počasí léto

Červen
Max: 27 °C
Min: 14 °C
Červenec
Max: 31 °C
Min: 16 °C
Srpen
Max: 31 °C
Min: 16 °C

Počasí podzim

Září
Max: 25 °C
Min: 12 °C
Říjen
Max: 20 °C
Min: 8 °C
Listopad
Max: 12 °C
Min: 3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 6 °C
Min: -1 °C
Leden
Max: 5 °C
Min: -2 °C
Únor
Max: 7 °C
Min: -1 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
💣 1 860 Kč
Pisa
✨ Víkendovka
🚀 958 Kč
Hurghada
🌴 Dovolená
😎 9 965 Kč
výhled na Barcelonu z parku Guell
lisabon
milan
🤘 Multi-city
😍 2 425 Kč
rim-pohled
✨ Víkendovka
🎉 1 335 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🎉 1 583 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz