Pafos

Prodloužený víkend v Pafosu

Plánujete prodloužený víkend v Pafosu? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Pafosu

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Pafosu na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Tombs of the Kings, House of Dionysus, Paphos Castle (Fort of Paphos) a mnoho dalších. Pafos se nachází ve Kypru přibližně 3h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Pafosu je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
KyprKypr
☕ Kavárny
🏞️ Národní parky
⛱️ Písečné pláže
🌊 Moře

Rychlý přehled

Stát
Kypr
Letiště
1 letiště (PFO)

Co vidět v Pafosu

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 24 míst, co vidět v Pafosu .

 • Tombs of the Kings
   

  Tombs of the Kings

  Hrobky králů jsou rozsáhlou nekropolí ležící asi dva kilometry severně od přístavu Paphos na Kypru. Tyto podzemní hrobky, mnohé z nich pocházejí z 4. století př. n. l., jsou vytesané z pevné skály a pravděpodobně sloužily jako pohřebiště aristokratů a vysokých úředníků do 3. století n. l. Některé hrobky mají dórské sloupy a freskové stěny. V roce 1980 byly hrobky králů spolu s Paphosem a Kouklií zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

 • House of Dionysus
   

  House of Dionysus

  Dům Dionýsa v Pafosu je památkou z doby římského impéria, která je známá svými barevnými mozaikami. Tento dům kdysi patřil významnému aristokratovi a měl více než 40 místností, včetně pokojů, kuchyní a lázní. Bohužel se do dnešních dnů dochovaly pouze podlahové mozaiky, kterých je více než 550 metrů čtverečních. Nejkrásnější mozaika "Triumf Dionýsa" zobrazuje boha vína v kočáru a jeho družinu. Během vykopávek byly nalezeny i další předměty z období římského impéria.

 • Paphos Castle (Fort of Paphos)
   

  Paphos Castle (Fort of Paphos)

  Hrad Paphos se nachází na západním konci přístavu a původně sloužil jako byzantská pevnost chránící přístav. Dnes zde návštěvníci mohou vidět západní frankovskou věž s benátskými přístavbami, které byly obnoveny Osmanskou říší v roce 1592. Nad vstupem do hradu se nachází bílá mramorová deska, která se odkazuje na jeho rekonstrukci v roce 1592 tureckým guvernérem Kypru Ahmetem Pašou. Hrad je významnou historickou památkou města Paphos.

 • Archaeological Park in Paphos, Cyprus.
   

  Paphos Archaeological Park

  Archeologický park Paphos se nachází na jihozápadě Kypru a zahrnuje nejvýznamnější část antického řecko-římského města. Park je stále pod výzkumem a jeho památky sahají od pravěku až po středověk. Mezi nejvýznamnější objevy patří čtyři rozsáhlé a zdobné římské vily: Dům Dionýsa, Dům Aiona, Dům Théseův a Dům Orfea, všechny s krásně dochovanými mozaikovými podlahami. Kromě toho byly objeveny agora, asklipieion, bazilika, odeion a Hellenisticko-římské divadlo a nekropole známá jako "Hrobky králů". Park je od roku 1980 zapsán na seznamu UNESCO pro své vynikající antické památky.

 • Avakas Gorge
   

  Avakas Gorge

  Avakas Gorge je ideálním místem pro milovníky přírody, kteří touží po malebné túře. I když jsou výhledy velkolepé a scenérie je výjimečná, je třeba upozornit, že túra je poměrně náročná a dlouhá. Musíte projít proudem a skály mohou být velmi kluzké. Tuto úchvatnou soutěsku můžete najít v okrese Paphos na Kypru a nabízí vám zážitek, který nezapomenete.

Počasí v Pafosu

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Pafos

K cestě do destinace Pafos lze využít 1 letiště.

Ubytování v Pafosu

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 1 470 Kč
Cagliari
✈️ Zpátečka
🔥 1 717 Kč
kaunas
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
korfu
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Marseille
✈️ Zpátečka
💣 1 338 Kč
Verona
✨ Víkendovka
👌 1 436 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz