Plovdiv - View over Plovdiv from Nebet hill

Prodloužený víkend Plovdiv

Plánujete prodloužený víkend do destinace Plovdiv? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Plovdiv

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Plovdiv na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například “Tsar Simeon Garden” Park, Singing Fountains, Roman amphitheatre a mnoho dalších. Plovdiv se nachází ve státě Bulharsko přibližně 2h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Plovdiv je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
BulharskoBulharsko

Rychlý přehled

Stát
Bulharsko
Letiště
1 letiště (PDV)
Časový posun
+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Plovdiv - 17 míst co vidět .

 • “Tsar Simeon Garden” Park
   

  “Tsar Simeon Garden” Park

  Park Tsar Simeon, známý také jako "Tsar Simeon Garden", je prostorný a zelený park, který byl vybudován v roce 1892. Park nabízí mnoho zábavy pro celou rodinu, včetně víkendových fontánových představení na jezeře a dětských hřišť. Je to ideální místo pro pikniky a procházky v přírodě. Park Tsar Simeon je jedním z nejoblíbenějších míst v Plovdivu a určitě stojí za návštěvu.

 • Singing Fountains
   

  Singing Fountains

  Singing Fountains jsou synchronizované fontány s osvětlením a vodními tryskami umístěné na jezeře s okolními stromy. Nedaleko se nachází dětská fontána. Tato atrakce se nachází v centru Plovdivu, v blízkosti mezinárodního veletrhu a římského divadla. Ubytování nabízí 3 ložnice, kuchyň s mikrovlnnou troubou a lednicí, plochou obrazovkou TV, posezení a 1 koupelnou. K dispozici je také terasa a zahrada. Plovdiv Plaza je vzdálená 5 km a radnice Plovdivu méně než 1 km. Letiště Plovdiv International je vzdálené 15 km.

 • Roman amphitheatre
   

  Roman amphitheatre

  Antické divadlo v Plovdivu je jedním z nejlépe zachovaných starověkých divadel na světě. Nachází se v centru města a bylo postaveno v 90. letech 1. století n. l. pravděpodobně za vlády císaře Domitiana. Divadlo dokáže pojmout mezi 5000 a 7000 diváků a je stále v provozu. Navštivte toto historické místo a zhlédněte zdejší kulturní akce a představení.

 • Ancient Stadium of Philipopolis
   

  Ancient Stadium of Philipopolis

  Starověký stadion Philipopolis v Plovdivu je pozůstatek římského stadionu postaveného v prvním století n.l. s kapacitou až 30 000 diváků. Tento historický památník nabízí návštěvníkům nezapomenutelnou cestu do minulosti a možnost vidět, jak vypadaly sportovní akce v antice. Pro milovníky historie a archeologie je toto místo nevynechatelným zážitkem při návštěvě Plovdivu.

 • Regional Archaeological Museum, Plovdiv
   

  Regional Archaeological Museum, Plovdiv

  Regionální archeologické muzeum v Plovdivu je neuvěřitelnou ukázkou thráckých a římských artefaktů, stejně jako ikon a církevních artefaktů z nedávných století. Nejohromnější jsou vážné thrácké zlaté práce, součást Panagyurishte sbírky, největšího zlomku starověkého zlata v Bulharsku. Nejzajímavější prostor muzea je chodba zaplavená přirozeným světlem, která obsahuje sochy a mozaiky z římské éry. Jeho obrovským středobodem je mozaika říčního boha z 3. století obklopená geometrickými vzory.

Počasí Plovdiv

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Plovdiv

K cestě do destinace Plovdiv lze využít 1 letiště.

Plovdiv - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Bilbao centrum
porto
🤘 Multi-city
🤩 2 199 Kč
Kavala
🌴 Dovolená
🚀 9 690 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🎉 1 145 Kč
Oslo
✨ Prodloužený víkend
😍 882 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz