Prodloužený víkend Poitiers

Plánujete prodloužený víkend do destinace Poitiers? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Poitiers

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Poitiers na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Baptistère Saint-Jean, Église Saint-Hilaire-le-Grand, Poitiers Cathedral a mnoho dalších. Poitiers se nachází ve Francii přibližně 1.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Poitiers je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
FrancieFrancie

Rychlý přehled

Stát

Francie

Letiště

1 letiště (PIS)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Poitiers - 12 míst co vidět .

 •  

  Baptistère Saint-Jean

  Baptistère Saint-Jean v Poitiers je jedním z nejstarších křestních kaplí v Evropě, který pochází z 4. století. Je zde možné vidět původní římskou architekturu a křestní kámen, který se používal pro křty v 6. století. Kromě toho je v blízkosti muzeum Ste-Croix, kde se nachází bohatá sbírka uměleckých děl. Navštivte toto historické místo a objevte jeho krásu.

 • L'orgue de l'église saint Hilaire-le-Grand à Poitiers (Vienne, France), construit en 1884 par Gaston Maille, modifié par Louis Debierre en 1902,…
   

  Église Saint-Hilaire-le-Grand

  Église Saint-Hilaire-le-Grand je historickou památkou v centru Poitiers. Tento románský kostel byl postaven v 11. století a je jedním z nejstarších kostelů ve Francii. Kostel je známý svou architekturou a vnitřní výzdobou, která zahrnuje fresky a sochy. Navštivte tento krásný kostel a prozkoumejte jeho historii a umělecké dílo.

 •  

  Poitiers Cathedral

  Katedrála sv. Petra a Pavla v Poitiers je nejvýznamnější památkou města. Tento majestátní gotický kostel byl postaven v 12. století a nabízí návštěvníkům úchvatné umělecké dílo. Uvnitř katedrály můžete obdivovat nádherné vitráže a sochy. Z katedrály se také nabízí krásný výhled na historické centrum Poitiers. Navštivte tuto památku a ponořte se do historie.

 • Musée national du Moyen Âge (Musée de Cluny) im 5. Arrondissement in Paris, Aussstellung: Les Temps mérovingiens; Sockel eines Kreuzes mit der…
   

  Musée Sainte-Croix

  Muzeum Sainte-Croix v Poitiers je skvělým místem pro milovníky umění. Nachází se zde sbírka starověkých soch, renesančních maleb a moderních instalací. Muzeum je umístěno v působivé budově, která sama o sobě stojí za návštěvu. Vstupné je přijatelné a můžete si zde užít celodenní výlet plný kultury a historie.

 •  

  Notre-Dame la Grande Church in Poitiers

  Kostel Notre-Dame la Grande v Poitiers je jedním z nejvýznamnějších románských kostelů ve Francii. Jeho fasáda je zdobena sochami a reliéfy, které představují biblické příběhy a svaté. Uvnitř kostela jsou působivé fresky a vitráže. Kostel se nachází v historickém centru Poitiers, kde se můžete projít po úzkých uličkách a objevovat další historické památky.

Počasí Poitiers

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Poitiers

K cestě do destinace Poitiers lze využít 1 letiště.

Poitiers - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kypr
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 385 Kč
Olbia
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Bari
✈️ Zpátečka
🤩 1 313 Kč

LM letenky do Apulie

Itálie
Před 23 hodinami
Nantes
✈️ Zpátečka
🎉 1 802 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz