pula

Prodloužený víkend Pula

Plánujete prodloužený víkend do destinace Pula? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Pula

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Pula na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Chrám Augustův, Slavoluk Sergijevaca, Pula Arena a mnoho dalších. Pula se nachází ve Chorvatsku přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Pula je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
ChorvatskoChorvatsko
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🏞️ Národní parky
🌊 Moře

Rychlý přehled

Stát

Chorvatsko

Letiště

1 letiště (PUY)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Pula - 16 míst co vidět .

 • Chrám Augustův
   

  Chrám Augustův

  Chrám Augustův v chorvatském Pule je dobře zachovaným římským chrámem zasvěceným prvnímu římskému císaři Augustovi. Byl postaven na podstavci s čtyřmi korintskými sloupy a má rozměry asi 8 x 17,3 metru a výšku 14 metrů. Chrám přežil křesťanskou éru tím, že byl přeměněn na kostel, ale byl zničen bombou v roce 1944. Následná rekonstrukce ho vrátila do podoby, která se velmi blíží jeho původnímu lesku, a nyní zde najdete malou archeologickou expozici.

 • Slavoluk Sergijevaca
   

  Slavoluk Sergijevaca

  Slavoluk Sergijevaca, také známý jako Zlatá brána, je antický římský triumfální oblouk nacházející se v chorvatském městě Pula. Tento impozantní oblouk byl postaven v roce 27 př. n. l. na počest tří bratrů z rodiny Sergiů, kteří bojovali v námořní bitvě u Actia. Na vrcholu oblouku stávaly sochy obou starších bratrů a Lucius Sergius Lepidus byl umístěn uprostřed. Dnes se zde konají kulturní akce a oblouk je významnou turistickou atrakcí.

 • Pula Arena
   

  Pula Arena

  Pula Arena je antické amfiteátrum nacházející se v chorvatském městě Pula. Tento impozantní oválný amfiteátr, který je zhotoven z místního vápence, byl postaven mezi lety 27 př. n. l. a 68 n. l. a je jediným dochovaným římským amfiteátrem, který má čtyři boční věže zcela zachované. S kapacitou až 20 000 diváků sloužil amfiteátr původně k gladiátorským zápasům, dnes se zde konají koncerty a filmové festivaly.

 • Aquarium Pula
   

  Aquarium Pula

  Aquarium Pula je velké vzdělávací akvárium, které se nachází v historické pevnosti Verudela z roku 1886, bývalé součásti obranného komplexu Fort Pula z dob Rakousko-uherské monarchie. Návštěvníci zde mohou objevovat stovky druhů ryb z Jaderského moře, včetně tropických mořských a sladkovodních druhů, stejně jako ryby z chorvatských jezer a řek. Toto akvárium nabízí nezapomenutelný zážitek, který je spojen s historickým významem této pevnosti.

 • Pevnost Kaštel
   

  Pevnost Kaštel

  Pevnost Kaštel v Pulji je francouzským obranným dílem postaveným Benátkami v 17. století. S výhledem na město a záliv byl vybudován pro ochranu přístavu a námořního obchodu na severním Jadranu. Nachází se na kopci, kde pravděpodobně stávala starší pevnost z předřímského a římského období. Dnes zde sídlí Historické muzeum Istrie, které nabízí fascinující pohled na historii regionu.

Počasí Pula

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Pula

K cestě do destinace Pula lze využít 1 letiště.

Pula - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
💣 1 860 Kč
Pisa
✨ Víkendovka
🚀 958 Kč
Hurghada
🌴 Dovolená
😎 9 965 Kč
výhled na Barcelonu z parku Guell
lisabon
milan
🤘 Multi-city
😍 2 425 Kč
rim-pohled
✨ Víkendovka
🎉 1 335 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🎉 1 583 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz