pula

Pula průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Pula

Pula leží na jihu Istrie a je jedním z nejhezčích chorvatských měst. V Pule se nachází římský amfiteátr, historické památky, ale také spoustu pláží v okolí.

Evropa
ChorvatskoChorvatsko
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🏞️ Národní parky
🌊 Moře

Co vidět

Chrám Augustův
 

Chrám Augustův

Chrám Augustův v chorvatském Pule je dobře zachovaným římským chrámem zasvěceným prvnímu římskému císaři Augustovi. Byl postaven na podstavci s čtyřmi korintskými sloupy a má rozměry asi 8 x 17,3 metru a výšku 14 metrů. Chrám přežil křesťanskou éru tím, že byl přeměněn na kostel, ale byl zničen bombou v roce 1944. Následná rekonstrukce ho vrátila do podoby, která se velmi blíží jeho původnímu lesku, a nyní zde najdete malou archeologickou expozici.

Slavoluk Sergijevaca
 

Slavoluk Sergijevaca

Slavoluk Sergijevaca, také známý jako Zlatá brána, je antický římský triumfální oblouk nacházející se v chorvatském městě Pula. Tento impozantní oblouk byl postaven v roce 27 př. n. l. na počest tří bratrů z rodiny Sergiů, kteří bojovali v námořní bitvě u Actia. Na vrcholu oblouku stávaly sochy obou starších bratrů a Lucius Sergius Lepidus byl umístěn uprostřed. Dnes se zde konají kulturní akce a oblouk je významnou turistickou atrakcí.

Pula Arena
 

Pula Arena

Pula Arena je antické amfiteátrum nacházející se v chorvatském městě Pula. Tento impozantní oválný amfiteátr, který je zhotoven z místního vápence, byl postaven mezi lety 27 př. n. l. a 68 n. l. a je jediným dochovaným římským amfiteátrem, který má čtyři boční věže zcela zachované. S kapacitou až 20 000 diváků sloužil amfiteátr původně k gladiátorským zápasům, dnes se zde konají koncerty a filmové festivaly.

Aquarium Pula
 

Aquarium Pula

Aquarium Pula je velké vzdělávací akvárium, které se nachází v historické pevnosti Verudela z roku 1886, bývalé součásti obranného komplexu Fort Pula z dob Rakousko-uherské monarchie. Návštěvníci zde mohou objevovat stovky druhů ryb z Jaderského moře, včetně tropických mořských a sladkovodních druhů, stejně jako ryby z chorvatských jezer a řek. Toto akvárium nabízí nezapomenutelný zážitek, který je spojen s historickým významem této pevnosti.

Pevnost Kaštel
 

Pevnost Kaštel

Pevnost Kaštel v Pulji je francouzským obranným dílem postaveným Benátkami v 17. století. S výhledem na město a záliv byl vybudován pro ochranu přístavu a námořního obchodu na severním Jadranu. Nachází se na kopci, kde pravděpodobně stávala starší pevnost z předřímského a římského období. Dnes zde sídlí Historické muzeum Istrie, které nabízí fascinující pohled na historii regionu.

Historické a námořní muzeum Istrie
 

Historické a námořní muzeum Istrie

Historické a námořní muzeum Istrie v Pule je významnou institucí, která uchovává a prezentuje část národního a univerzálního dědictví od vrcholného středověku až po nedávnou historii. Muzeum má několik oddělení, včetně oddělení středověkých dějin Istrie a oddělení novodobých dějin Istrie s přilehlými sbírkami. V bohatých muzejních fondech najdete více než 40 000 artefaktů, včetně sbírky starých pohlednic, map, zbraní, uniforem, vojenské a námořní techniky. Navštivte toto fascinující místo a prohlédněte si historii Istrie.

Pula - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 581 km
Nejbližší letiště PUY
6 km od centra
Přímý let
~ 1h 0min
Chorvatsko Chorvatsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
PUY
pula
pulaChrám AugustůvSlavoluk SergijevacaPula ArenaAquarium PulaPevnost Kaštel Historické a námořní muzeum IstrieTito's ParkBrijuni/Brioni National ParkKatedrála Nanebevzetí Panny MarieZerostrasseChurch and monastery of St. FrancisLighting Giants

Počasí jaro

Březen
Max: 13 °C
Min: 4 °C
Duben
Max: 17 °C
Min: 8 °C
Květen
Max: 22 °C
Min: 12 °C

Počasí léto

Červen
Max: 25 °C
Min: 15 °C
Červenec
Max: 29 °C
Min: 17 °C
Srpen
Max: 29 °C
Min: 17 °C

Počasí podzim

Září
Max: 24 °C
Min: 14 °C
Říjen
Max: 19 °C
Min: 10 °C
Listopad
Max: 13 °C
Min: 7 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 9 °C
Min: 3 °C
Leden
Max: 8 °C
Min: 2 °C
Únor
Max: 9 °C
Min: 2 °C
Proč navštívit?
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🏞️ Národní parky
🌊 Moře

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
🚀 943 Kč
Enfidha
🌴 Dovolená
💣 8 890 Kč
santorini
✈️ Zpátečka
💣 2 409 Kč
amsterdam
✈️ Zpátečka
🤩 2 118 Kč
moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz