Riga

Prodloužený víkend v Rize

Plánujete prodloužený víkend v Rize? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Rize

Vydejte se na nezapomenutelný víkend v Rize. Kde koupit letenky, co vidět a jaké památky při návštěvě Rigy během prodlouženého víkendu nevynechat?
Evropa
LotyšskoLotyšsko
☕ Kavárny
🏛️ Architektura
👀 Památky

Rychlý přehled

Stát
Lotyšsko
Letiště
1 letiště (RIX)
Časový posun
+1h

Co vidět v Rize

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 22 míst, co vidět v Rize .

 • Vecriga
   

  Vecriga

  Vecrīga nebo-li staré město je historické centrum Rigy, které najdeme na východním břehu řeky Daugavy. Nachází se tu nejstarší stavby města - Tři Bratři, Rižský dóm, spolu se spoustou restaurací a kaváren. Staré město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Vychutnejte si v kavárně dezert z odpalovaného těsta, který nese stejnojmenný název jako tato čtvrť.

 • Dům Černohlavců
   

  Dům Černohlavců

  Stavba stojí přímo v centru Rigy na hlavním náměstí. Původně to byl měšťanský dům, vlastněný obchodníky z Německa, tzv. Společenstvem Černých hlav. Budova byla znovu vybudována v 90. letech poté, co byla během 2. světové války zničena. Jde o typickou ukázku pobaltské architektury a rozhodně stojí za vidění. Pokud byste se chtěli podívat dovnitř, vstupné činí 3 eura.

 • Riga, Lotyšsko
   

  Rižský dóm

  Tato katedrála je jednou z nejpůsobivějších v Pobaltí a také dominantou Rigy. Historie katedrály sahá až do roku 1211. V rižské evangelické katedrále byly postaveny varhany, které v té době byly největší na světě. Vstupné činí 5 eur.

 • Tři bratři
   

  Tři bratři

  Tyto domy v centru Rigy byly pojmenovány po obdobných domech s názvem „Tři sestry“ v Tallinu. Tři bratři jsou jedny z nejkrásnějších domů v celé Rize. Dům vpravo pochází ze 14. století, zatímco dům vlevo získal dnešní podobu v 18. století. Uvnitř budov naleznete historické muzeum, které ukrývá fotografie Rigy za posledních sto let. Vstupné je zdarma.

 • Rižský zámek
   

  Rižský zámek

  Rižský zámek je hrad na břehu řeky Daugavy, který byl postaven v roce 1330. Přestavěn byl v letech 1497 až 1515 a poté po dobytí hradu Švédy v roce 1641. Lotyšská vláda prohlásila hrad za své sídlo v roce 1938. Dnes je oficiálním sídlem lotyšského prezidenta a sídlem několika muzeí. Hrad je veřejnosti otevřen pouze jeden den v roce a to 18. května.

Počasí v Rize

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Riga

Podívejte se jak se dostat z letiště Riga do centra města. Odlety a přílety na letiště v Rize naleznete na oficiálních stránkách letiště.

Doprava z/na letiště Riga RIX

 • Autobus

  Z letiště se dostanete se společností Ollex.


  ~ 15 min
  8 €
  Rezervace online
 • Taxi

  Pro cesty do centra využijte službu Yandex nebo Bolt.


  ~ 12 min
  18 €
  Rezervace online

Ubytování v Rize

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

hurghada
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
porto
Madrid
🤘 Multi-city
🎉 2 405 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
milan
✨ Prodloužený víkend
👍 1 241 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz