Turín

Prodloužený víkend v Turíně

Plánujete prodloužený víkend v Turíně? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Turíně

Zaleťte si na prodloužený víkend do Turína. Zpáteční letenky na víkend v Turíně, tipy na letenky a praktický průvodce na cesty do Turína.
ItálieItálie
👀 Památky
📜 Historie
🏺 Museum
⚽ Fotbal
☕ Kavárny

Rychlý přehled

Stát

Itálie

Letiště

1 letiště (TRN)

Co vidět v Turíně

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 7 míst, co vidět v Turíně .

 •  

  Castello del Valentino

  Zámek Valentino koupil savojský vévoda Emmanuel Philibert v roce 1564, aby mohl přenést hlavní město Savojska do Turína. V roce 1997 byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Zámek je nyní sídlem Fakulty architektury Polytechnické univerzity v Turíně.

 •  

  Piazza Castello

  Piazza Castello je náměstí, které leží v srdci Turína. Náměstí navrhl v roce 1564 architekt Vitozzi. Náměstí lemuje Královský palác a uprostřed je pak Palazzo Madama.

 •  

  Palazzo Reale

  Královský palác se nachází na náměstí Piazza Reale v Turíně. Byl postaven pro Carla Emanuela II kolem roku 1646. K paláci patří také zahrady, Giardino Reale, které navrhl v roce 1697 André Le Nôtre, který vytvořil i zahrady ve Versailles. Vstup do paláce je zdarma každý čtvrtek od června do poloviny října a to od 17 do 19 hodin. V paláci jsou k vidění rozsáhlé sbírky umění, včetně řeckých a římských archeologických pokladů a zbrojnice. V rámci paláce se také nachází ohromující Cappella della Sacra Sindone, architektonické mistrovské dílo ze 17. století, které bylo znovu otevřeno v roce 2018 poté, co bylo asi 30 let uzavřeno po ničivém požáru.

 •  

  Basilica di Superga

  Jedná se o barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie, který byl postaven v roce 1749 podle návrhu architekta Filippa Juvarry. Kostel leží na okraji Turína, na kopci Monte Superga ve výšce 670 metrů nad mořem. V kostele se nachízí královská nekropole savoyských knížat a králů Sardinie.

 • Turín
   

  Mole Antonelliana

  Architektonická dominanta města Turína byla původně koncipována jako synagoga, než byla přeměněna na památník národní jednoty. Byla postavena architektem Alessandrem Antonellim v roce 1889. S výškou 167,5 metru byla ve své době nejvyšší cihlovou budovou v Evropě. Věž má panoramatickou terasu, kde si můžete vychutnat úžasný výhled na město a okolní Alpy.

Počasí v Turíně

Kdy se vydat do Turína? Přehledný graf celoročního počasí. Hlavně ať Vám při návštěvě neprší.

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Turín

K cestě do destinace Turín lze využít 1 letiště.

Ubytování v Turíně

Hledáte levné ubytování v Turíně? Přejděte na přehledný vyhledávač nejlepších ubytovánií v centru Turína s 15% slevou.

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

pohled na přístav Cagliari, na Sardinii
✈️ Zpátečka
🤩 1 889 Kč
Apulie - Bari
Milán
🤘 Multi-city
🔥 1 688 Kč
pohled z výšky na Zanzibar
🌴 Dovolená
👌 19 990 Kč
Malta - zátoka
✈️ Zpátečka
🎉 1 445 Kč

Malta během dubna

Malta
Před 34 hodinami
Rimini
✈️ Zpátečka
🎉 1 170 Kč
Korfu
✈️ Zpátečka
😍 992 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz