Vilnius

Prodloužený víkend v Vilniusu

Plánujete prodloužený víkend v Vilniusu? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Vilniusu

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Vilniusu na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Gates of Dawn, Gediminasův hrad, Museum of Occupations and Freedom Fights a mnoho dalších. Vilnius se nachází ve Litvě přibližně 1.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Vilniusu je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
LitvaLitva
📜 Historie
🏺 Museum
🏛️ Architektura
👀 Památky

Rychlý přehled

Stát
Litva
Letiště
1 letiště (VNO)

Co vidět v Vilniusu

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 25 míst, co vidět v Vilniusu .

 • Gates of Dawn
   

  Gates of Dawn

  Brána úsvitu, nebo také Ostrá brána, je jednou z nejvýznamnějších historických, kulturních a náboženských památek Vilniusu v Litvě. Je to významné místo katolické poutě v Litvě. V kapli nad branou se nachází významný obraz Panny Marie, známý jako Madona brány úsvitu, který je uctíván jak katolickou, tak pravoslavnou a uniatou (řeckokatolickou) vírou. Tento 16. století městský vstup je významným orientačním bodem a turistickou atrakcí Vilniusu.

 • Gediminasův hrad
   

  Gediminasův hrad

  Gediminův hrad v centru Vilniusu je jednou z nejvýznamnějších historických památek Litvy. Hrad byl postaven v 15. století a sloužil jako královské sídlo a obranná pevnost. Jeho nejvýraznější částí je Gediminova věž, která je symbolem města. Věž nabízí nádherný výhled na Vilnius a okolní krajinu. Dnes je věž přístupná pro turisty a v jejím interiéru je umístěno muzeum s archeologickými nálezy z okolí.

 • Museum of Occupations and Freedom Fights
   

  Museum of Occupations and Freedom Fights

  Muzeum okupace a bojů za svobodu v Vilniusu je nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří se zajímají o historii. Nachází se v bývalé budově KGB a je zaměřené zejména na sběr a vystavování dokumentů souvisejících s padesátiletou okupací Litvy Sovětským svazem, antikomunistickými litevskými partyzány a oběťmi zatýkání, deportací a poprav, které se během tohoto období udály. Určitě stojí za to navštívit a lépe pochopit historické události této země.

 • Hora tří křížů
   

  Hora tří křížů

  Hill of Three Crosses, též známý jako Trijų kryžių kalnas, je významným památníkem ve Vilniusu. Na vrcholu kopce, původně známého jako Plešatý kopec, se nachází tři kříže, symbol města a důležitou část jeho panoramatu. Podle legendy zde bylo popraveno sedm františkánských mnichů. Dřevěné kříže na tomto místě stojí od začátku 17. století. V roce 1916 byl vytvořen betonový památník, který byl však v roce 1950 zničen sovětskými úřady. V roce 1989 byl postaven nový památník, který je dnes oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele.

 • Kostel svaté Anny
   

  Kostel svaté Anny

  Kostel svaté Anny ve Vilniusu je významnou památkou litovské gotiky. Jeho neobvyklá architektura kombinuje prvky flamboyantního a cihlového gotického stylu. Kostel se nachází v historické části města na pravém břehu řeky Vilnia a je součástí komplexu budov kostela a kláštera bernardinů. Díky svému významu a unikátnímu vzhledu byl zahrnut na seznam světového dědictví UNESCO. Interiér kostela zdobí klenby z cihel a celkově působí velmi působivě.

Počasí v Vilniusu

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Vilnius

K cestě do destinace Vilnius lze využít 1 letiště.

Ubytování v Vilniusu

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
🚀 943 Kč
Enfidha
🌴 Dovolená
💣 8 890 Kč
santorini
✈️ Zpátečka
💣 2 409 Kč
amsterdam
✈️ Zpátečka
🤩 2 118 Kč
moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz