Výhled na Edinburgh

Počasí Edinburgh - všechny informace

Chystáte se do Edinburghu? Zjistěte, jaké je tam typické počasí a připravte se na vše, co vás může potkat. Podívejte se na našeho průvodce počasím v Edinburghu!

Počasí v Edinburghu

Pokud plánujete cestu do skotského hlavního města Edinburghu, jistě vás zajímá, jaké počasí v této oblasti můžete očekávat. Proto jsme pro vás připravili přehledný průvodce průměrnými teplotami, srážkami a rychlostmi větru v jednotlivých měsících. Na základě těchto informací si můžete snadněji naplánovat svůj pobyt a vybrat si vhodné oblečení a výbavu. Nechte se inspirovat a užijte si skvělou dovolenou v malebném Edinburghu!

Kdy vyrazit do Edinburghu

Pokud plánujete cestování do města Edinburgh, měli byste být připraveni na chladné počasí v průběhu celého roku. V lednu můžete očekávat běžnou teplotu přes den kolem 6 °C a průměrnou rychlost větru 26 km/h. V létě se mohou teploty zvýšit, ale i v červenci a srpnu bývá běžná teplota přes den kolem 18 °C. Průměrná rychlost větru se v létě mírně sníží na 15-16 km/h. Pokud jedete v zimě, mějte na paměti, že prosinec je nejchladnějším měsícem s průměrnou teplotou přes den pouze 6 °C. Nejvíce srážek můžete očekávat v říjnu s 75 mm, zatímco nejméně srážek v dubnu a květnu, kdy se očekává přibližně 50-53 mm srážek. V každém případě se doporučuje přibalit k dobovému outfitu i nosič déšťového pláště a teplejšího oblečení, aby Vám nebyla chladno.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Edinburghu? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se chystáte na cestu do Edinburghu v lednu, počítejte s teplotami kolem běžných 6 °C přes den a 2 °C v noci. V nejteplejších dnech může teplota stoupat až na 10 °C, ale průměrně budou dny spíše chladné. Rychlost větru se pohybuje kolem 26 km/h, takže je vhodné dobře se obléct. Srážky v lednu dosahují průměrně 61 mm, což znamená, že budete potřebovat deštník nebo pláštěnku.

Počasí únor

Když se chystáte navštívit Edinburgh v únoru, počítejte s běžnou teplotou přes den kolem 7 °C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech okolo 11 °C. Běžná teplota přes noc klesá na 1 °C. Průměrná rychlost větru bývá okolo 26 km/h, takže si připravte teplé oblečení. Můžete také očekávat srážky kolem 47 mm, tak nezapomeňte vzít s sebou deštník nebo nepromokavou bundu.

Počasí březen

Pokud plánujete cestu do Edinburghu v březnu, průměrná teplota přes den činí 8 °C, což je o něco tepleji než v předchozích měsících. Nicméně, běžná teplota přes noc se stále drží na 2 °C, takže připravte si teplé oblečení na večery. Průměrná rychlost větru je 25 km/h, což může být poměrně vysoké a zesílit pocit chladu. Ohledně srážek si můžete připravit deštník, protože průměrně padne 50 mm srážek celý měsíc. Pokud máte rádi procházky a prozkoumávání města, vyrazte v dopoledních hodinách, kdy jsou teploty nejvyšší.

Počasí duben

Duben v Edinburghu nabízí příjemné jarní počasí se běžnou teplotou přes den 11 °C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech až 18 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 3 °C a průměrná rychlost větru je 20 km/h. Průměrné srážky v tomto měsíci činí 50 mm, což znamená, že je dostatek příležitostí k procházkám a objevování tohoto skvělého města.

Počasí květen

Pokud plánujete návštěvu Edinburghu v květnu, můžete očekávat mírné počasí s běžnou teplotou přes den 14 °C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech 21 °C. Teploty v noci se pohybují kolem běžné teploty přes noc 5 °C. Rychlost větru je nejnižší v celém roce, průměrně kolem 17 km/h. Srážky jsou v květnu 53 mm, což znamená, že můžete očekávat občasný déšť. Doporučujeme tedy, abyste si přibalili oblečení na různé příležitosti a deštník nebo nepromokavou bundu. Celkově se ale můžete těšit na příjemné počasí a krásné jarní scenérie v tomto skotském městě.

Počasí červen

Červen je v Edinburghu jedním z nejteplejších měsíců, s běžnou teplotou přes den kolem 18 °C. Průměrné teploty v nejteplejších dnech se vyšplhají na 24 °C. Běžná teplota přes noc dosahuje 16 °C. Rychlost větru je v průměru 15 km/h a srážky dosahují 63 mm. Pokud plánujete návštěvu Edinburgu v červnu, připravte se na teplejší počasí a nezapomeňte si kromě slunečních brýlí vzít i deštník pro případný déšť.

Počasí červenec

Pokud se rozhodnete navštívit Edinburgh v červenci, můžete se těšit na teploty kolem 18 °C přes den a 10 °C během noci. Průměrná rychlost větru je mírná a činí 15 km/h. Celkové srážky v červenci jsou kolem 61 mm, takže připravte si deštník a bundu. V nejteplejší dny můžete očekávat průměrnou teplotu 24 °C, což znamená, že si můžete užívat sluníčka a vidět město v jiném světle.

Počasí srpen

Srpen je v Edinburghu obvykle teplejší měsíc s běžnou teplotou přes den 18 °C a běžnou teplotou přes noc 10 °C. Nejteplejší dny se mohou vyšplhat až na průměrných 24°C. Průměrná rychlost větru je 16 km/h, což se zdá být docela mírné. Avšak srpen má také vysoké srážky, s průměrem 67 mm. Pokud plánujete návštěvu Edinburghu v srpnu, nezapomeňte na deštník nebo pláštěnku!

Počasí září

Pokud plánujete cestu do Edinburghu v září, bude příjemné počasí. Běžná teplota přes den je 16 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje až 22 °C. Běžná teplota přes noc je 8 °C. Průměrná rychlost větru je 18 km/h a srážky dosahují 50 mm. Nezapomeňte si vzít s sebou vhodné oblečení, zejména na večer, kdy teploty klesají.

Počasí říjen

Pokud plánujete návštěvu Edinburghu v říjnu, připravte se na mírně chladnější počasí. V průměru je běžná teplota přes den pouze 12 °C, což může být pro někoho chladné. Nejtepleji bývá v průměru 17 °C. Běžná teplota přes noc klesne na 6 °C. Rychlost větru stoupá na průměr 20 km/h a srážky dosahují 75 mm. Přestože nejde o nejlepší počasí pro procházky a turistické výlety, město nabízí řadu kulturních akcí a festivalů v říjnu, jako například Edinburghský mezinárodní festival a Halloweenskou oslavu. Proto nezapomeňte na teplé oblečení a vydejte se prozkoumat toto malebné město.

Počasí listopad

Pokud se chystáte v listopadu do Edinburghu, připravte se na chladnější počasí. Běžná teplota přes den je pouze 9 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech se pohybuje kolem 13 °C. Běžná teplota přes noc klesá na 4 °C, takže nezapomeňte na dostatečně oblečení a teplé boty. Průměrná rychlost větru činí 22 km/h a srážky dosahují 60 mm, takže je nutné zabalit si i nepromokavé oblečení a deštník. Ačkoli je listopad v Edinburghu chladnější a vlhčí než jiné měsíce, město nabízí spoustu kulturních akcí, festivalů a příležitostí pro procházky v okolí.

Počasí prosinec

Pokud plánujete cestu do Edinburghu v prosinci, počítejte s chladným počasím. Běžná teplota přes den se pohybuje okolo 6 °C s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech kolem 11 °C. Noční teploty bývají kolem 2 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 23 km/h a srážky se pohybují okolo 59 mm. Nezapomeňte si tedy přibalit dostatečné množství teplých vrstev, abyste se cítili pohodlně i v chladnějším počasí.

Aktuální počasí

Pokud se chystáte do Edinburghu a zajímá vás, jaké bude počasí, nezapomeňte se podívat na náš přehled. Na následujícím grafu vidíte denní i noční teploty pro několik následujících dní. Pokud budete potřebovat další informace jako např. východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, stačí si obrázek rozkliknout.
Aktuální i dlouhodobá předpověď počasí doporučujeme zkontrolovat na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Počasí je vhodné možné také zkontrolovat přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší obrázek o tom jaké očekávat počasí můžete srovnat s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete navštívit skotské město Edinburgh? Pak se ti určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
6 °C 2 °C
Únor
7 °C 1 °C
Březen
8 °C 2 °C
Duben
11 °C 3 °C
Květen
14 °C 5 °C
Červen
16 °C 8 °C
Červenec
18 °C 10 °C
Srpen
18 °C 10 °C
Září
16 °C 8 °C
Říjen
12 °C 6 °C
Listopad
9 °C 4 °C
Prosinec
6 °C 2 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Edinburghu

Edinburgh je krásné město, které má své kouzlo v každou roční dobu. Nicméně, pokud hledáte ideální podmínky pro prohlídku města a okolních atrakcí, doporučuje se cestovat mezi květnem a zářím. V tuto dobu se teploty pohybují od 14 °C do 18 °C přes den, což je příjemná teplota na procházky a poznávání města. Průměrná rychlost větru bývá do 18 km/h a srážky se pohybují okolo 50 až 67 mm. Pokud preferujete chladnější počasí, můžete se vydat do Edinburghu mezi listopadem a březnem, přičemž v tento období může být počasí méně stabilní a větrnější.

Jaké je počasí v Edinburghu během léta?

V Edinburghu během léta bývá příjemné a teplé počasí. Běžná denní teplota se pohybuje okolo 18 °C, avšak v nejteplejších dnech může dosáhnout až 24 °C. Během noci klesá teplota na přibližně 10 °C. Rychlost větru bývá v průměru 15 km/h a srážky se pohybují kolem 61 mm. Doporučujeme si s sebou vzít lehčí oblečení a sluneční brýle pro pohodlný pobyt v tomto skvělém městě.

Jaké je počasí v Edinburghu během zimy?

Pokud plánujete návštěvu Edinburghu v zimních měsících, noste teplé oblečení, neboť během ledna až března je zde celkově chladno. Běžná denní teplota v lednu činí pouze 6°C, zatímco průměrná teplota v nejteplejších dnech je 10°C. Noci jsou poměrně chladné s průměrnou teplotou 2°C. Krom toho můžete očekávat srážky v průměru 61mm. Rychlost větru může být také vysoká, s průměrnou rychlostí 26 km/h.

Jaké jsou průměrné teploty v Edinburghu v létě?

Během června až srpna může běžná teplota přes den dosáhnout 18-19 °C s průměrnou rychlostí větru 15-16 km/h a srážkami kolem 60 mm.

Jaké jsou průměrné teploty v Edinburghu na podzim?

V září běžná teplota přes den dosahuje 16 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech je kolem 22 °C, s průměrnou rychlostí větru 18 km/h a srážkami 50 mm. V říjnu běžná teplota klesá na 12 °C s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech okolo 17 °C, s rychlejším větrem (20 km/h) a vyššími srážkami (75 mm).

Jaké jsou zimní teploty v Edinburghu?

V prosinci běžná teplota přes den klesá na 6 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech se pohybuje kolem 11 °C, s průměrnou rychlostí větru 23 km/h a srážkami 59 mm. V lednu a únoru jsou teploty podobné, běžná denní teplota je okolo 6-7 °C se značně vyšší rychlostí větru (26 km/h) a středními srážkami (47-61 mm).
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz