Počasí Southampton - všechny informace

Zjistěte, co vás čeká na cestě do Southamptonu. Připravte se na typické počasí v této krásné části Anglie. Pohodlnější cesta s našimi rady.

Počasí Southampton

Pokud se chystáte navštívit město Southampton, je dobré vědět, jaké počasí vás může čekat. Podívejme se na přehled teplot, rychlosti větru a srážek v jednotlivých měsících, aby jste si mohli naplánovat své aktivity v souladu s počasím. Zároveň vám poskytneme důležité informace, aby jste byli co nejlépe připraveni na případné změny počasí během vašeho pobytu.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáte cestovat do Southamptonu, můžete očekávat typické britské počasí, které se mění v průběhu roku. V lednu a únoru jsou běžné teploty kolem 8 °C přes den a 3 °C v noci s průměrnou rychlostí větru 25 km/h a srážkami kolem 50-75 mm. V březnu a dubnu se teploty mírně zvyšují a bývají kolem 11 až 14 °C, respektive. V květnu se očekávají teploty kolem 17 °C přes den a 7 °C v noci s nižšími srážkami kolem 51 mm. V červnu a červenci se teploty zvyšují a mohou dosáhnout až 27 °C v nejteplejších dnech, když běžné teploty v noci dosahují 20 a 11 °C. V srpnu a září jsou teploty poněkud nižší než v červnu a červenci s běžnou teplotou kolem 22 °C přes den a 12 °C v noci. Říjen a listopad jsou chladnější s běžnou teplotou kolem 16 a 11 °C a vyšší srážky. Celkově lze říci, že Southampton má mírné počasí s častými srážkami a mírnými teplotními výkyvy.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Southampton? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se chystáte v lednu do Southamptonu, připravte se na chladnější počasí. Běžná teplota přes den je 8 °C a v noci klesá na 3 °C. Průměrná rychlost větru je 25 km/h a srážky činí 74 mm. V nejteplejších dnech se můžete těšit na teploty kolem 12 °C. Doporučujeme přibalit si teplejší oblečení a nepromokavou obuv.

Počasí únor

Pokud se chystáš navštívit Southampton v únoru, můžeš očekávat běžnou teplotu přes den kolem 8 °C a přes noc kolem 2 °C. Nejteplejší dny nabídnou průměrnou teplotu 13 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 25 km/h a srážky činí přibližně 54 mm. Doporučujeme se při balení zaměřit na oděvy, které ti poskytnou dostatečnou tepelnou pohodu, zejména v noci.

Počasí březen

Pokud cestuješ do Southamptonu v březnu, můžeš očekávat běžnou teplotu přes den kolem 11 °C a běžnou teplotu přes noc okolo 3 °C. Nicméně, nejteplejší dny března mohou nabídnout až 16 °C. Průměrná rychlost větru bývá kolem 22 km/h a srážky dosahují okolo 50 mm. Pamatuj si na to, že počasí se může výrazně lišit, měj s sebou tedy dostatek vhodného oblečení a nezapomeň na deštník.

Počasí duben

Pokud se chystáš cestovat do Southamptonu v dubnu, můžeš očekávat příjemné teploty kolem 14 °C. Nejteplejší dny mohou nabízet teploty až okolo 20 °C. V noci bude trochu chladněji, běžně kolem 4 °C. Rychlost větru je v dubnu zhruba 19 km/h. Srážky jsou měřeny průměrně na úrovni 57 mm. Budeš-li v Southamptonu v dubnu, nezapomeň si přibalit dostatek vrstev oblečení a připrav se na občasné deště.

Počasí květen

Pokud se chystáš cestovat do Southamptonu v květnu, můžeš se těšit na příjemné počasí. Průměrná teplota přes den bývá 17 °C a v nejteplejších dnech může dosáhnout až 24 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 7 °C a průměrná rychlost větru bývá 18 km/h. Za měsíc se očekává průměrné srážky kolem 51 mm. Měj na paměti, že oblečení a vybavení by měly být přizpůsobeny teplotám i větru.

Počasí červen

Pokud se chystáte cestovat do Southamptonu v červnu, můžete očekávat vysoké teploty a nízké srážky. Průměrné teploty v nejteplejších dnech dosahují 27 °C a běžná teplota přes noc se drží kolem 20 °C. Průměrná rychlost větru je 16 km/h. I když je počasí velmi příjemné, mějte na paměti, že se může vyskytnout sluneční úpal a je důležité si přinést sluneční brýle a krém na opalování.

Počasí červenec

Pokud se chystáš navštívit Southampton v červenci, očekávej běžnou teplotu přes den 22 °C a běžnou teplotu přes noc 11 °C. Pokud máš rád/a vyšší teploty, nejteplejší dny nabídnou až průměrně 29 °C. Průměrná rychlost větru v červenci by měla být 16 km/h a srážky by měly dosahovat průměru 49 mm. Užij si slunné a teplé počasí a navštiv tuto krásnou část Anglie.

Počasí srpen

Srpen je v Southamptonu poměrně teplý měsíc s průměrnou denní teplotou 22 °C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech až 28 °C. Noční teploty se pohybují kolem 12 °C. Průměrná rychlost větru je 16 km/h a srážky dosahují 51 mm. Pokud se chystáš do Southamptonu v srpnu, budeš potřebovat především lehké oblečení a nepromokavou bundu na případné deště.

Počasí září

Pokud plánujete cestu do Southamptonu v září, počítejte s běžnou teplotou přes den kolem 20 °C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech kolem 26 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 10 °C, což je dobré brát v úvahu při balení. Průměrná rychlost větru je kolem 17 km/h a srážková aktivitu v tomto měsíci máme na 46 mm. Být v Southamptonu v září je dobrou volbou, protože počasí je příjemné a není to příliš rušné.

Počasí říjen

Pokud se chystáte navštívit Southampton v říjnu, mějte na paměti, že počasí v tomto měsíci bývá chladnější. Běžná teplota přes den je kolem 16°C, zatímco průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 21°C. Běžná teplota přes noc klesá na 8°C. Průměrná rychlost větru se zvyšuje na 20 km/h a srážky dosahují 80 mm. Mějte na paměti, že říjen je jedním z nejdeštivějších měsíců v Southamptonu. Při plánování svého pobytu doporučujeme zahrnout i možnost deště do svých plánů.

Počasí listopad

Pokud se chystáte navštívit Southampton v listopadu, bude potřeba si připravit teplejší oblečení, neboť běžná denní teplota se pohybuje okolo 11 stupňů Celsia. V nejteplejší dny můžete očekávat až 16°C. Rychlost větru v listopadu průměrně dosahuje 21 km/h a srážky mohou dosáhnout až 73 mm, takže je dobré se připravit také na deštivé dny. Délka dne se v listopadu značně zkrátí, takže buďte připraveni na méně času k prozkoumání města.

Počasí prosinec

Prosinec v Southamptonu bývá poměrně chladný s běžnou teplotou přes den kolem 8 °C. Nicméně, v nejteplejších dnech se průměrná teplota může vyšplhat až na 13 °C. Běžná teplota přes noc je kolem 3 °C, takže nezapomeňte zabalené teplé oblečení. Průměrná rychlost větru je 24 km/h, což nezní příliš příjemně, ale snižuje se oproti předchozím měsícům. Dávejte si také pozor na srážky, které dosahují průměrně 75 mm.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Southamptonu, jste na tom správném místě. Na grafu níže můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Zajímá-li vás větší detail jako třeba východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, rozklikněte si obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do překrásného Southamptonu? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
8 °C 3 °C
Únor
8 °C 2 °C
Březen
11 °C 3 °C
Duben
14 °C 4 °C
Květen
17 °C 7 °C
Červen
20 °C 9 °C
Červenec
22 °C 11 °C
Srpen
22 °C 12 °C
Září
20 °C 10 °C
Říjen
16 °C 8 °C
Listopad
11 °C 5 °C
Prosinec
8 °C 3 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Southampton

Pokud plánujete cestu do Southamptonu, nejlepší období k návštěvě je od května do září, kdy průměrné teploty dosahují až 24 °C a srážky se pohybují kolem 50 mm. V červenci a srpnu můžete očekávat nejteplejší počasí s průměrnými teplotami kolem 22-28 °C. V zimě jsou teploty nižší, s průměrnými teplotami během dne kolem 8 °C v lednu a únoru. Nicméně, nezáleží na ročním období, běžná rychlost větru je 16-25 km/h po celý rok. Při plánování cesty mějte na paměti, že v říjnu a listopadu jsou srážky nejvyšší se 80-73 mm a v březnu je průměrná rychlost větru nejvyšší. Vždy doporučujeme sledovat předpověď počasí a vhodně se oblékat, aby vámi plánované aktivity nebyly poznamenány nepříznivými povětrnostními podmínkami. Na své cestě si užijte krásy Southamptonu!

Jaké je počasí v destinaci Southampton během léta?

Pokud plánujete cestu do Southamptonu během letních měsíců, očekávejte teploty kolem 22-28 °C ve dne a 11-12 °C v noci. Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 16 km/h a srážky dosahují 49-51 mm. Pokud chcete být připraveni na výkyvy počasí, přibalte si na cestu vhodné oblečení a deštník. Nicméně, s dostatkem slunečního svitu a teplotami ideálními pro procházky po městě či u pláže, těší se Southampton na návštěvníky během letních měsíců.

Jaké je počasí v destinaci Southampton během zimy?

Pokud plánujete cestu do Southamptonu během zimy, můžete očekávat typické chladné počasí. V lednu a v prosinci se běžně pohybuje teplota přes den kolem 8 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 13 °C. Průměrná rychlost větru je 24 km/h v prosinci a 25 km/h v lednu, což může pocit chladu zesílit. Srážky jsou vysoké, s průměrným množstvím 74 mm v lednu a 75 mm v prosinci. Během zimy byste měli být připraveni na chladné a deštivé počasí celkově, proto nezapomeňte vzít si dostatek teplého oblečení a deštník.

Jaká je teplota moře v Southampton

Pokud se chystáte cestovat do Southamptonu během zimy, mějte na paměti, že běžné denní teploty v lednu a únoru se pohybují kolem 8 °C, s průměrnou rychlostí větru 25 km/h a srážkami 74 mm a 54 mm. Běžné noční teploty v těchto měsících jsou kolem 3 °C a 2 °C. Teploty se mírně zvyšují v březnu, s běžnými denními teplotami kolem 11 °C a průměrnou rychlostí větru 22 km/h a srážkami 50 mm. Pokud se chystáte cestovat do Southamptonu v zimě, doporučujeme si přibalit teplejší oblečení a deštník, protože srážky jsou časté.

Jaké jsou průměrné teploty v nejteplejších dnech v Dubnu v Southamptonu?

V dubnu dosahuje průměrná teplota v nejteplejších dnech v Southamptonu 20 °C.

Jaké jsou průměrné srážky v Říjnu v Southamptonu?

V Říjnu v Southamptonu prší více než v ostatních měsících. Průměrné srážky činí 80 mm.

Jaka je nejnižší průměrná teplota v Southamptonu?

Nejnižší průměrnou teplotou v Southamptonu má Prosinec, kdy se běžná teplota přes den pohybuje kolem 8 °C.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz