kodan-itinerar

Itinerář - co vidět v Kodani za 3 dny

Co vidět v Kodani za 3 dny? Tipy na zajímavá místa a ubytování v centru Kodaně.

Itinerář - co vidět v Kodani za 3 dny

Kodaň, dánská metropole, je plná života, kultury a historie. Ačkoli byste si mohli přát mít více času na prozkoumání tohoto krásného města, třídenní pobyt vám umožní objevit jeho hlavní atrakce a získat nezapomenutelný zážitek. Následující itinerář vám pomůže plánovat váš čas tak, abyste viděli to nejlepší, co může Kodaň nabídnout.

První den: Historické centrum a Nyhavn

Začněte svůj první den v Kodani návštěvou historického centra města. Procházejte se po uličkách plných malebných domů a zastavte se na hlavní ulici Strøget, kde můžete ochutnat tradiční dánské speciality. Poté pokračujte na ostrov Slotsholmen, kde najdeme královský palác Christiansborg Slot, který slouží jako sídlo dánského parlamentu, premiéra a královské rodiny. Kromě toho se zde nachází historické budovy, jako je Børsen (Dánská burza), Královskou knihovnu (Det Kongelige Bibliotek), největší knihovnu v Dánsku a Dánské válečné muzeum.

Odpoledne se přesuňtě přes náměstí Kongens Nytorv do přístavní čtvrti Nyhavn, kde se nachází barevné domy, malebné kavárny a restaurace. Projděte se kolem kanálu, vyfotografujte si ikonické pohledy a ochutnejte čerstvé mořské plody v jedné z mnoha restaurací.

kodaňské nábřeží

Druhý den: Historické památky a Malá mořská víla

Druhý den se ráno vydejte ke Královskému paláci Amalienborg, kde můžete vidět střídání stráží. Poté pokračujte k pevnosti Kastellet, která je jednou z nejlépe zachovaných pevností v Evropě. Procházejte se kolem hradeb, obdivujte pohledy na moře a navštivte starobylou kapli uvnitř pevnosti. Poté určitě neminete sochu Malé mořské víly (Den Lille Havfrue). Tato ikonická socha, inspirovaná pohádkou Hanse Christiana Andersena, je jedním z nejznámějších symbolů Kodaně. Nachází se na nábřeží Langelinie a přitahuje miliony návštěvníků z celého světa. Při procházce kolem této klasické sochy si užijte nádherné výhledy na moře a pobřeží a nechte se pohltit atmosférou této malebné části města.

Poté pokračujte k Rosenborgskému zámku (Rosenborg Slot), krásnému renesančnímu paláci, který se nachází v krásných Královských zahradách (Kongens Have). Tento zámek sloužil jako letní sídlo dánských králů a je dnes domovem Národního muzea, které zde uchovává bohatou sbírku dánských královských klenotů, královských korun a dalších historických pokladů. Prohlédněte si rozsáhlé interiéry zámku a nezapomeňte si vychutnat procházku po malebných zahradách, které zámek obklopují.

Večer si dopřejte procházku po kouzelných uličkách starého města, kde najdete řadu útulných restaurací, kaváren a barů. Pro milovníky gastronomie je zde široká nabídka tradiční dánské kuchyně i mezinárodních lahůdek. Po večeři si můžete užít noční atmosféru už na nábřeží přístavu Nyhavn, které je osvětlené kouzelnými lucernami a nabízí živou atmosféru s mnoha restauracemi a barůmi s venkovními posezeními. Alternativně si můžete vybrat z bohaté nabídky kulturních akcí, jako jsou divadelní představení, koncerty nebo operní představení v Opernhaus (Operaen).

x-default

Den třetí: Kodaňská muzea a zábava

Ráno se vydejte na náměstí Radhuspladsen, kde si můžete dát kávu v jedné z místních kaváren. Poté si můžete prohlédnout okolní památky, jako je například radnice nebo socha Hanse Christiana Andersena, která se nachází nedaleko. Ráno bývá náměstí obzvlášť živé, protože sem míří lidé do práce a turisté začínají svůj den objevováním Kodaně.

Odpoledne strávíte v Carlsberg Glyptotek, uměleckém muzeu, které má rozsáhlou sbírku starověkého a moderního umění. Obdivujte sochy, obrazy a další artefakty a prozkoumejte krásné zahrady a skleníky v muzeu. Případně se vydejte do Nationalmuseet, neboli Národního muzea, vstupné je zdarma. Muzeum nabízí fascinující výstavy týkající se dánských vikingských kořenů, středověkých artefaktů, ale také moderních uměleckých děl a designu. Večer si užijte zábavu v Tivoli Gardens, nejstarším zábavním parku na světě. Procházejte se po zahradách, vyzkoušejte horskou dráhu a užijte si večerní představení a ohňostroj.

Alternativně se vydejte do Christianie, unikátního komunitního prostoru v Kodani. Procházejte se kolem malebných domů a uměleckých instalací, které tvoří atmosféru tohoto neobvyklého místa. Poznejte místní kulturu a filozofii a ochutnejte vegetariánské speciality v jedné z mnoha restaurací a kaváren. Užijte si uvolněnou atmosféru a prozkoumejte různé obchody a tržiště, kde najdete ručně vyráběné suvenýry a umělecké díla.

zabavni-park-tivoli

Ubytování v centru Kodaně

Pro váš pobyt v Kodani hledejte ubytování, které kombinuje pohodlí s výhodnou polohou. Zde jsou některé doporučené možnosti:

Hotel Kong Arthur - Nabízí útulné pokoje a je situován blízko jezer a Nørreport stanice.

Hotel SP34 - Stylový hotel, který se nachází v bohémské čtvrti Latinerkvarteret.

Scandic Palace Hotel - Historický hotel na náměstí Rådhuspladsen, ideální pro průzkumy města.

Copenhagen Admiral Hotel - Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování s výhledem na vodu.

Podrobnější informace o všech typech ubytování v Kodani najdete v našem článku: Kde se ubytovat v Kodani

kodan-itinerar
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz