Počasí Shannon - všechny informace

Plánujete cestu do Shannonu? Shannon počasí vám poskytne vše, co potřebujete vědět o typickém počasí v tomto městě. Nechte se připravit na vaši cestu správně.

Počasí Shannon

Pokud plánujete návštěvu města Shannon, je důležité být informován o počasí, aby se vám lépe plánovaly aktivity a případné balení. Shannon je město v Irsku, které se nachází na západním pobřeží. V tomto článku se podíváme na průměrné teploty, srážky a rychlost větru pro každý měsíc v roce, abyste mohli lépe plánovat svou cestu do Shannonu.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáš cestovat do Shannonu, můžeš očekávat mírné počasí během většiny roku. Během ledna až března se pohybuje průměrná teplota kolem 9 až 11°C přes den a 3 až 7°C v noci. V dubnu a květnu se teploty mírně zvyšují na 13 až 15°C přes den a 5 až 7°C v noci. V letních měsících červnu až srpnu se teploty pohybují kolem 19°C přes den a 11 až 17°C v noci. V září a říjnu klesají teploty na 14 až 17°C přes den a 6 až 10°C v noci. Srážky jsou poměrně rovnoměrně rozložené po celý rok, s průměrem kolem 70 až 81 mm měsíčně. Pokud se chystáš na cesty do Shannonu, doporučujeme si vzít s sebou dostatečné vrstvy oblečení a připravit se na mírné počasí.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Shannon? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se chystáte cestovat do Shannonu v lednu, mějte na paměti, že průměrná teplota přes den dosahuje 9°C, zatímco průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 13°C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 4°C. Rychlost větru v lednu činí průměrně 25 km/h a srážky dosahují 79 mm. Zásadní je tedy zbavit se hřejivých myšlenek a na cestu se dobře připravit - teplé oblečení, ale i nepromokavá bunda a deštník jsou náležitostí pro cestování v této době roku.

Počasí únor

Pokud plánujete cestu do Shannonu v únoru, můžete očekávat běžnou teplotu přes den 9 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech 13 °C. Běžná teplota přes noc klesá na 3 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 25 km/h a srážky se pohybují kolem 65 mm. Doporučujeme si proto sbalit teplejší oblečení a připravit se na vítr a možné deště.

Počasí březen

Pokud se chystáš navštívit Shannon v březnu, můžeš očekávat běžnou teplotu přes den 11°C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech 16°C. Běžná teplota přes noc je přibližně 4°C. Průměrná rychlost větru dosahuje 23 km/h a množství srážek v březnu činí 69 mm. Nezapomeň si tedy vzít teplejší oblečení a deštník pro případ deště!

Počasí duben

Pokud plánujete cestu do Shannonu v dubnu, můžete očekávat běžnou teplotu přes den kolem 13 °C a běžnou teplotu přes noc kolem 5 °C. Nejteplejší dny mohou být až o několik stupňů teplejší, průměrně kolem 19 °C. Rychlost větru bývá kolem 20 km/h a srážky dosahují průměrného množství kolem 70 mm. Nezapomeňte vzít s sebou teplejší oblečení a deštník, abyste byli na případné změny počasí připraveni.

Počasí květen

Pokud se chystáte navštívit Shannon v měsíci květnu, můžete očekávat běžnou teplotu přes den okolo 15°C a běžnou teplotu přes noc okolo 7°C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech se pohybuje kolem 22°C, takže nezapomeňte si vzít s sebou oblečení pro teplé dny. Průměrná rychlost větru je přibližně 18 km/h a srážky činí 68 mm. Připravte se na mírné počasí s možností deště a zároveň si užijte příjemné teploty na procházky městem.

Počasí červen

Pokud plánujete cestovat do Shannonu v červnu, můžete očekávat teploty kolem 24 °C během nejteplejších dnů a běžné teploty přes noc kolem 17 °C. Průměrná rychlost větru v tomto měsíci je kolem 16 km/h a srážky dosahují přibližně 72 mm. Během června se stávají dny delšími a sluneční svit intenzivnějším, takže nezapomeňte na ochranu pokožky a případně na ochranné prostředky proti komárům.

Počasí červenec

Pokud se chystáš cestovat do Shannonu v měsíci červenci, připrav se na teploty kolem 19 °C během dne a 12 °C v noci. V nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 25 °C, takže si vezmi vhodné oblečení. Rychlost větru se pohybuje kolem 16 km/h a srážky dosahují 72 mm. Pamatuj na to, že počasí může být velmi proměnlivé, takže si zkontroluj předpověď a připrav se na případné srážky.

Počasí srpen

Pokud plánujete svou návštěvu města Shannon na měsíc srpen, mějte na paměti, že běžná teplota přes den činí 19°C, zatímco průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje až 24°C. Průměrná rychlost větru v tomto měsíci je 16 km/h a srážky se pohybují kolem 79 mm, takže je vhodné si s sebou vzít vhodné oblečení a doplňky pro případ deště. Běžná teplota přes noc je 11°C, což by mohlo být pro někoho příliš chladné, a proto je dobré se předem dobře připravit na chladnější nocí v Shannonu.

Počasí září

Pokud se chystáš do Shannonu v září, můžeš očekávat poměrně příjemné počasí. Běžná teplota přes den činí 17 °C s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech okolo 23 °C. Teplota v noci klesá na 10 °C. Průměrná rychlost větru v září je 17 km/h a srážky se pohybují kolem 66 mm. Nezapomeň si s sebou vzít mírnější oblečení na chladnější večery a sluneční brýle na slunečnější dny.

Počasí říjen

Pokud zamýšlíš navštívit Shannon v říjnu, běžná teplota přes den činí 14 °C a běžná teplota přes noc klesá na 8 °C. V nejteplejší dny může dosáhnout průměrná teplota až 19 °C, však průměrná rychlost větru přibližně kolem 20 km/h může udělat pocit chladněji. Dešťové srážky v říjnu dosahují 80 mm, takže by bylo vhodné si s sebou vzít vhodné oblečení pro změnlivé počasí.

Počasí listopad

Pokud se chystáš navštívit Shannon v listopadu, měj na paměti, že běžná teplota přes den bude kolem 11 °C a běžná teplota přes noc bude okolo 6 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech bude 15 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 21 km/h a srážkami se můžeš počítat kolem 79 mm. Doporučujeme tedy vzít si teplejší oblečení a připravit se na chladnější počasí.

Počasí prosinec

Pokud plánujete navštívit Shannon v prosinci, mějte na paměti, že bude chladno. Běžná teplota přes den je pouze 9°C, zatímco průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 13°C. Běžná teplota přes noc je 4°C, takže si vezměte teplejší oblečení. Průměrná rychlost větru je 23 km/h, takže byste měli být připraveni na chladný vzduch. Uvážíte-li srážky, které dosahují 81 mm, bude lepší zabalit si nepromokavý oblek a nepromokavé boty.

Aktuální počasí

Pokud máte zájem o aktuální počasí v Shannonu v Irsku, jste na správné adrese. Níže uvidíte graf s denními a nočními teplotami pro dnešek a několik dalších dní. Pokud budete chtít podrobnosti jako východ a západ slunce, vlhkost, rychlost větru, atmosférický tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, doporučujeme vám kliknout na obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete navštívit malebné městečko Shannon v Irsku? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
9 °C 4 °C
Únor
9 °C 3 °C
Březen
11 °C 4 °C
Duben
13 °C 5 °C
Květen
15 °C 7 °C
Červen
17 °C 10 °C
Červenec
19 °C 12 °C
Srpen
19 °C 11 °C
Září
17 °C 10 °C
Říjen
14 °C 8 °C
Listopad
11 °C 6 °C
Prosinec
9 °C 4 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Shannon

Pokud plánujete navštívit město Shannon, nejlepší období pro vaši cestu je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a srážky jsou relativně nízké. V těchto měsících můžete očekávat běžné teploty přes den mezi 15 a 19°C a průměrné rychlosti větru kolem 16-18 km/h. V Červenci a srpnu jsou teploty nejvyšší a koupání v oceánu je možné, ale také je v tomto období více turistů a vyšší ceny. Pokud plánujete cestu v zimě, berte na vědomí, že teploty se pohybují okolo 9 °C přes den a 4 °C přes noc a srážky jsou vyšší.

Jaké je počasí v destinaci Shannon během léta?

V létě se v Shannonu teploty pohybují kolem 19-22°C během dne a 11-17°C v noci. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje až 25°C. Rychlost větru zůstává relativně stálá, s průměrem kolem 16-17 km/h. Srážky se v letních měsících pohybují kolem 72-79 mm, což znamená, že se občas může vyskytnout déšť. Přestože jsou teploty v letních měsících mírné, může být užitečné si s sebou vzít vhodné oblečení a deštník, aby byl pobyt v Shannonu co nejpříjemnější.

Jaké je počasí v destinaci Shannon během zimy?

Pokud plánujete návštěvu Shannonu během zimy, měli byste počítat s chladnějším počasím. V lednu a v únoru jsou běžné denní teploty kolem 9 °C. Průměrná rychlost větru v těchto měsících dosahuje 25 km/h a srážky mohou dosáhnout 79 mm v lednu a 65 mm v únoru. Teploty v noci se pohybují kolem 4 °C v lednu a 3 °C v únoru. Proto je důležité si vzít teplé oblečení a připravit se na možné deštivé dny.

Jaké jsou průměrné teploty v nejteplejších dnech v průběhu léta v Shannonu?

V červenci a srpnu jsou průměrné teploty v nejteplejších dnech v Shannonu 25 °C a 24 °C.

Jaký je průměrný počet srážek v Shannonu během zimy?

V měsících prosinci, lednu a únoru v Shannonu průměrně spadne 80 mm srážek.

Jaký je průměrný vítr v Shannonu během podzimu?

V měsících září, říjnu a listopadu je v Shannonu průměrná rychlost větru 18-21 km/h.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz