Počasí Hamburg - všechny informace

Zjistěte, jaké počasí vás čeká v Hamburku! Připravte se na cestu s informacemi o typických podmínkách. Tipy a rady pro plánování vaší cesty do překrásného města Hamburk.

Počasí Hamburk

Pokud plánujete navštívit krásné město Hamburk, bude pro vás důležité věnovat pozornost počasí. Teploty se zde liší podle ročního období, s návštěvou v létě vám bude horko a v zimě se budete muset obléknout tepleji. Nicméně, nejen teploty jsou důležité, ale také srážky a rychlost větru. V tomto článku vám podrobně představíme klimatické podmínky v Hamburku, abyste se mohli plně připravit na svou cestu.

Kdy vyrazit do Hamburku

Pokud se chystáte navštívit Hamburg, mějte na paměti, že počasí se v průběhu roku výrazně mění. Během zimy (leden až březen) může být chladno, s běžnou teplotou kolem 4 °C přes den a 0 °C přes noc. Průměrná rychlost větru v lednu je 29 km/h a srážky činí 56 mm. Během léta (červen až srpen) může být velmi teplo, s běžnou teplotou přes den kolem 23 °C a přes noc kolem 12 °C. Průměrná rychlost větru v červenci a srpnu je 16 km/h a srážky činí 64 mm. Nejlepší dobou pro návštěvu města je pravděpodobně květen, kdy je běžná teplota přes den příjemných 18 °C a průměrná rychlost větru pouze 17 km/h. Mějte na paměti, že během celého roku může být ve městě deštivo, takže si nezapomeňte vzít s sebou vhodné oblečení a deštník.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Hamburg? Máme pro vás přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánujete cestu do Hamburku v lednu, počítejte s běžnou denní teplotou 4 °C a noční teplotou kolem 0 °C. Nejteplejší dny mají průměrnou teplotu až 9 °C. Rychlost větru průměrně dosahuje 29 km/h, takže se připravte na chladné počasí a dostatečné vrstvy oblečení. Srážek v průměru v lednu klesá až na 56 mm. Nezapomeňte si s sebou vzít nepromokavou bundu a teplé oblečení!

Počasí únor

Pokud se chystáte cestovat do Hamburku v únoru, budeš potřebovat teplejší oblečení, protože běžná teplota přes den je kolem 5 °C. Nejteplejší dny se pohybují kolem 11 °C, což může být příjemné. Teplota v noci klesá na 0 °C, takže je nutné přibalit i něco na zahřátí. Průměrná rychlost větru je 28 km/h a srážky v únoru dosahují 45 mm. Doporučujeme tedy přibalit si deštník a teplejší bundu.

Počasí březen

Pokud se chystáte do Hamburku během března, mějte na paměti, že běžná teplota přes den činí 9 °C, ale průměrná teplota v nejteplejších dnech se může vyšplhat až na 17 °C. Běžná teplota přes noc činí 1 °C, což může být poměrně chladné, takže si připravte teplejší oblečení. Průměrná rychlost větru je 25 km/h, což může způsobit ochlazení vzduchu, a srážky dosahují 50 mm

Počasí duben

Pokud cestujete do Hamburku v měsíci dubnu, můžete se těšit na příjemné jarní počasí. Průměrná teplota přes den se pohybuje kolem 14 °C s běžnou teplotou přes noc okolo 4 °C. V nejteplejších dnech může teplota vystoupit až na 22°C, což je ideální počasí pro procházky parky či prozkoumávání města. V dubnu se však lze setkat se srážkami, které činí průměrně 37 mm. Běžná rychlost větru v dubnu činí průměrně 19 km/h.

Počasí květen

V květnu se v Hamburku obvykle počasí uklidní a teploty začínají stoupat. Běžná teplota přes den je 18 °C, avšak v nejteplejších dnech může dosáhnout až 26 °C. Běžná teplota přes noc se zvyšuje na 7 °C. Rychlost větru se mírní na 17 km/h. Srážky narůstají na 55 mm, takže není od věci si vzít s sebou i deštník.

Počasí červen

V červnu v Hamburku může být poměrně teplé počasí, s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech až 29 °C. Běžná teplota přes den je kolem 20 °C a přes noc kolem 12 °C. Snažte se však být připraveni na srážky, které v průměru dosahují 62 mm. Rychlost větru se pohybuje okolo 17 km/h. Nepodceňujte srážky a noste si s sebou deštník či pláštěnku. Přestože teploty mohou být vysoké, nezapomeňte si vzít s sebou i oblečení vhodné na večer.

Počasí červenec

Pokud se chystáte navštívit Hamburk v červenci, počítejte s příjemnými letními teplotami. Běžná teplota přes den dosahuje 23 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dokonce 31 °C! Běžná teplota přes noc činí 12 °C. Rychlost větru je v průměru 16 km/h a srážky činí 64 mm. Doporučujeme se vybavit lehkým oblečením a slunečními brýlemi, abyste mohli plně vychutnat letní atmosféru Hamburku. Nezapomeňte však na ochranu proti slunci a hydrataci během horkých dnů.

Počasí srpen

Pokud plánujete návštěvu Hamburku v srpnu, můžete očekávat běžnou teplotu přes den kolem 23 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech až 31 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 12 °C, takže se připravte i na chladnější večery. Průměrná rychlost větru činí 16 km/h a srážky dosahují 56 mm. Doporučujeme si s sebou vzít lehké oblečení a deštník pro případné deště.

Počasí září

Začátek podzimu v Hamburku nabízí příjemné teploty. Běžná teplota přes den v září dosahuje 19 °C, zatímco běžná teplota v noci se pohybuje kolem 10 °C. Nejteplejší dny mohou mít průměrnou teplotu až do 26 °C, ale k dispozici jsou také srážky o celkové výši 47 mm. Průměrná rychlost větru v září činí 17 km/h, což je mírně vyšší než v předchozím měsíci. Doporučujeme tedy vzít si s sebou lehčí oblečení.

Počasí říjen

Pokud se chystáte navštívit Hamburk v říjnu, budeš potřebovat teplejší oblečení, protože běžná teplota přes den je kolem 15 °C. Nicméně v nejteplejších dnech by se teplota mohla vyšplhat až na 22 °C. Běžná teplota přes noc klesne na 7 °C, což znamená chladnější noci. Průměrná rychlost větru je v říjnu asi 20 km/h, což může způsobit chladnější pocit. Očekávejte srážky okolo 45 mm, takže si nezapomeňte vzít i nějakou nepromokavou bundu.

Počasí listopad

Listopad v Hamburku je stále přívětivý. Běžná denní teplota dosahuje pouze 9 °C, ale v nejteplejších dnech může být až 15 °C. Noční teploty jsou obvykle kolem 3 °C. Průměrná rychlost větru je asi 22 km/h a srážky činí 44 mm. Je tedy vhodné se připravit na chladnější počasí a obléknout si teplejší vrstvy. Pokud plánujete návštěvu města v listopadu, určitě si vezměte i deštník a nepromokavou bundu.

Počasí prosinec

Pokud se chystáte do Hamburku v prosinci, běžná teplota přes den je 5 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech je 10 °C. Běžná teplota přes noc je 1 °C, ale může být i chladněji, takže nezapomeňte vzít teplé oblečení. Průměrná rychlost větru je 26 km/h, což může způsobit pocit chladu. Očekávej srážky o průměrné hodnotě 61 mm. Proto se připravte na deštivé a větrné počasí a nezapomeňte si přibalit deštník a nepromokavou bundu. Teplé oblečení, deštník a nepromokavá bunda jsou nutností při cestování do Hamburku v prosinci.

Aktuální počasí

Pokud chcete zjistit aktuální počasí v Hamburku, jste na správném místě. Díky následujícímu grafu můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a následující dny. Pokud vás zajímá více podrobností jako například východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte si na obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
"Plánujete navštívit jedno z největších měst v Německu, Hamburg?" Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
4 °C 0 °C
Únor
5 °C 0 °C
Březen
9 °C 1 °C
Duben
14 °C 4 °C
Květen
18 °C 7 °C
Červen
20 °C 10 °C
Červenec
23 °C 12 °C
Srpen
23 °C 12 °C
Září
19 °C 10 °C
Říjen
15 °C 7 °C
Listopad
9 °C 3 °C
Prosinec
5 °C 1 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Hamburg

Pokud plánujete cestu do německého města Hamburg, nejlepší období pro návštěvu je od května do září. V těchto měsících je průměrná teplota přes den kolem 18-23 °C a průměrná rychlost větru se pohybuje okolo 16-17 km/h. V červenci a srpnu můžete očekávat nejteplejší dny s teplotou kolem 23 °C a až 31 °C. Srážky jsou v průměru kolem 50-64 mm, což je relativně nízké množství deště. Nicméně, pokud se rozhodnete cestovat v jiném období, mějte na paměti, že během zimy jsou nižší teploty a větší srážky, zejména v lednu a únoru, kdy jsou průměrné teploty kolem 4-5 °C a srážky přesahují 45 mm. Během letních měsíců se může objevit občasná bouře, ale většinou jsou slunečné dny a teploty jsou příjemné.

Jaké je počasí v destinaci Hamburg během léta?

Pokud se chystáte do Hamburku během léta, můžete očekávat příjemné teploty, zejména v červnu a červenci, kdy běžná denní teplota dosahuje 23 °C. Nejteplejší dny mohou být ještě teplejší a dosáhnout až 31 °C. Noční teploty se pohybují kolem 12 °C. Srážková aktivita během léta zůstává vyrovnaná s průměrem v ostatních měsících a činí asi 60 mm za měsíc. Je však třeba zdůraznit, že rychlost větru v létě zůstává stále poměrně vysoká, průměrně 16 km/h, takže se doporučuje být připraven na mírné větrné podmínky.

Jaké je počasí v destinaci Hamburk během zimy?

Pokud se chystáte cestovat do německé metropole Hamburk v zimních měsících, můžete očekávat chladné počasí. V lednu a únoru se běžně pohybuje teplota přes den kolem 4-5°C, zatímco teploty v nejteplejších dnech mohou dosahovat 9-11°C. Běžná noční teplota se v těchto měsících pohybuje kolem 0°C.

Jaké jsou běžné teploty v Hamburku během zimy a jaké bývají nejteplejší dny v lednu a v únoru?

V lednu a únoru jsou běžné teploty přes den 4-5 °C a přes noc klesají na 0 °C. Nejteplejší dny v obou měsících se obvykle vyšplhají na průměrných 9-11 °C.

Jaké jsou běžné srážky v zimě a v létě v Hamburku?

V lednu a prosinci připadne průměrně 56-61 mm srážek, zatímco v létě, v červenci a srpnu, průměrně 56 mm a 64 mm.

Jaká bývá průměrná rychlost větru v Hamburku každý měsíc?

Průměrná rychlost větru se v průběhu roku mění, ale nejvyšší bývá v lednu 29 km/h a nejnižší v květnu a červnu 17 km/h. Průměrné rychlosti větru v ostatních měsících se pohybují mezi 19-25 km/h.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz