Wroclaw  - náměstí

Počasí Wroclaw - všechny informace

Plánujete cestu do Wroclawi? Využijte naše informace o místním počasí a připravte se na všechny podmínky. Zjistěte, jaké oblečení si přinést a užijte si Wroclaw naplno.

Počasí v Wroclawi

Pokud se chystáte navštívit město Wroclaw, určitě byste měli vědět, jaké počasí vám tam bude přát. Každý měsíc v roce se liší v teplotách, srážkách a rychlosti větru. V tomto článku vám přinášíme detailní informace o počasí v každém měsíci, abyste se mohli co nejlépe připravit na váš pobyt v tomto krásném městě. Přečtěte si, co můžete očekávat od ledna až do prosince a zjistěte, jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Wroclawi.

Kdy vyrazit do Wroclawi

Pokud plánujete návštěvu Wroclawi,  počasí se v průběhu roku výrazně mění. V lednu a únoru může být řídké sněžení a teploty se pohybují okolo 2-4 °C přes den a -3 °C v noci. Březen a duben přinášejí mírnější počasí s teplotami kolem 15 °C přes den a 4 °C v noci. V květnu se teploty zvyšují na příjemných 20 °C přes den a 8 °C v noci. V červnu, červenci a srpnu jsou nejteplejší měsíce, kdy může být přes den i přes 30 °C, ale očekávej srážky kolem 50-65 mm. V září a říjnu se teploty snižují na 16-20 °C přes den a 6-10 °C v noci, s minimálními srážkami. V listopadu a prosinci se opět ochlazuje s teplotami kolem 4-8 °C přes den a -2 až 1 °C v noci, s průměrnými srážkami 23-31 mm. Ať už plánuješ návštěvu v jakémkoli měsíci, měj na paměti, že průměrná rychlost větru je celkově poměrně vysoká, kolem 14-23 km/h.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Wroclawi? Máme pro vás přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánujete cestu do Wroclawi v lednu, měli byste se připravit na chladné počasí. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 2 °C, což je poměrně nízká teplota. V nejteplejší dny se teplota může vyšplhat až na 9 °C, ale to je spíše výjimka. Noc přináší ještě větší chlad s běžnou teplotou okolo -3°C. Rychlost větru se pohybuje kolem 23 km/h, což je poněkud větrné. Nezapomeňte si s sebou vzít teplé oblečení a pečlivě plánujte svůj pobyt dodatečně vybaveni informacemi o počasí.

Počasí únor

Pokud se chystáte navštívit Wroclaw v únoru, berte v úvahu, že průměrná teplota přes den je 4 °C a běžná teplota přes noc je -2 °C. Nejteplejší dny v únoru dosahují průměrné teploty 11 °C. Rychlost větru může být poměrně vysoká a dosahuje v průměru 23 km/h. V únoru bylo naměřeno průměrně 27 mm srážek. Proto nezapomeňte si s sebou vzít dostatečné oblečení a ochránit se před větrem a deštěm.

Počasí březen

Pokud plánujete návštěvu Wroclawu v březnu, můžeš se těšit na průměrnou teplotu přes den 9 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech 18 °C. Nejzapomenutelnější zážitek tě však může čekat, pokud se ti podaří být na místě během období, kdy teploty vzrostou na příjemných 20 °C. Běžná teplota přes noc v březnu je 0 °C a srážky dosahují 34 mm. Průměrná rychlost větru je 22 km/h, což by mohlo být pro někoho nepříjemné, ale to by nemělo bránit v plánování výletu do tohoto krásného města.

Počasí duben

Pokud plánujete cestovat do Wroclawu v dubnu, připravte se na příjemné teploty. Běžná teplota přes den dosahuje 15 °C, ale v nejteplejších dnech se může vyšplhat až k 23 °C. Noční teploty jsou v průměru 4 °C. V tomto měsíci můžete očekávat menší srážky s průměrem 32 mm. Rychlost větru se pohybuje okolo 17 km/h. Nezapomeňte si proto vzít s sebou potřebné oblečení a připravte se na příležitostné deštivé dny.

Počasí květen

Pokud se chystáte navštívit Wroclaw v květnu, můžete očekávat příjemné počasí! Běžná teplota přes den se pohybuje okolo 20 °C a nejteplejší dny mohou dosahovat až 27 °C. Teploty v noci klesají na 8 °C. Rychlost větru je v průměru 14 km/h. Můžete se však připravit na srážky, které dosahují průměrně 52 mm, takže nezapomeňte přibalit deštník nebo jinou ochranu proti dešti.

Počasí červen

V červnu v Wroclawi se teploty pohybují v průměru kolem 22 °C přes noc a 12 °C přes den. Nicméně, nejteplejší dny dosahují až 30 °C. Rychlost větru je v tomto měsíci přibližně 14 km/h a srážky dosahují 53 mm. Pokud se chystáš navštívit Wroclaw v červnu, nezapomeň si vzít s sebou lehčí oblečení a deštník, protože na jaře může být počasí velmi proměnlivé. Nejteplejší den dosahuje až 30 °C, proto si určitě připravte krém na opalování a dostatek tekutin pro hydrataci.

Počasí červenec

Pokud se chystáte navštívit Wroclaw v červenci, můžeš očekávat příjemné počasí. Průměrná teplota přes den dosahuje 25 °C a nejteplejší dny mohou být až 33 °C teplé. Běžná teplota v noci je 14°C, takže není třeba příliš zimních oblečení. Průměrná rychlost větru je 13 km/h, což je vcelku mírné. Avšak srážky se v červenci mohou objevit, takže nezapomeňte přibalit deštník nebo pláštěnku. Celkově se ale můžete těšit na teplé a slunečné počasí při svém pobytu v Wroclawi.

Počasí srpen

Srpen je v Wroclawi teplý měsíc s běžnou teplotou přes den 25 °C a běžnou teplotou přes noc 14 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje až 33 °C. Rychlost větru je v průměru 12 km/h. Srážky jsou o něco nižší než v předchozím měsíci a dosahují 48 mm za celý měsíc. Pokud plánujete návštěvu Wroclawi v srpnu, počítejte s teplým a suchým počasím, avšak nezapomeňte si vzít s sebou i nějakou vrstvu na večer, kdy se teploty mírně snižují.

Počasí září

Pokud se chystáte navštívit Wroclaw v září, můžeš očekávat příjemné počasí s běžnou teplotou přes den kolem 20 °C. Nejteplejší dny mají průměrnou teplotu kolem 28 °C, ale běžná teplota přes noc může klesnout až na 10 °C. Průměrná rychlost větru v září činí 14 km/h. Pokud jde o srážky, září má průměrně 39 mm srážek. Nezapomeňte si přibalit dostatečně teplé oblečení na noc, protože teploty mohou být chladnější.

Počasí říjen

Pokud plánujete cestu do Wroclawu v říjnu, měj na paměti, že běžná teplota přes den je okolo 16 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech se pohybuje kolem 24 °C, což může být příjemné pro procházky městem. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 6 °C, takže je třeba se pořádně obléct. Průměrná rychlost větru v říjnu dosahuje 15 km/h, a srážky se pohybují okolo 23 mm, což znamená, že byste si měli vzít deštník a dobré boty, aby neklouzaly na mokrých chodnících.

Počasí listopad

Pokud se chystáte navštívit Wroclaw v listopadu, berte s sebou teplé oblečení. Běžná teplota přes den dosahuje pouze 8 °C, s průměrnými teplotami v nejteplejších dnech 16 °C. V noci se chladné počasí prohlubuje na průměrných 1 °C. Průměrná rychlost větru je v listopadu poměrně vysoká - 18 km/h, což na chladném počasí může být nekomfortní. Průměrné srážky v listopadu jsou 31 mm. Pamatujte si tedy vzít teplé oblečení a připravte se na větrné a deštivé dny.

Počasí prosinec

Pokud plánujete cestu do města Wroclaw v prosinci, budeš potřebovat teplé oblečení, protože běžná teplota přes den je pouze 4 °C. V nejteplejších dnech může být až 10 °C, ale noci jsou chladné s běžnou teplotou -2 °C. Průměrná rychlost větru je 22 km/h, což může zvyšovat pocit chladu. Můžete se také setkat se srážkami, které mohou dosáhnout až 29 mm. Proto byste měli být připraveni na chladné a vlhké počasí. Nezapomeňte si s sebou vzít teplé oblečení a nepromokavou obuv.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí ve Wroclawi v Polsku, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik dalších dní. Jestliže máte zájem o více podrobností jako například východ nebo západ slunce, vlhkost, sílu větru, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete navštívit nádherné město Wroclaw v Polsku? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
2 °C -3 °C
Únor
4 °C -2 °C
Březen
9 °C 0 °C
Duben
15 °C 4 °C
Květen
20 °C 8 °C
Červen
22 °C 12 °C
Červenec
25 °C 14 °C
Srpen
25 °C 14 °C
Září
20 °C 10 °C
Říjen
16 °C 6 °C
Listopad
8 °C 1 °C
Prosinec
4 °C -2 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Wroclawi

Pokud plánujete návštěvu Wroclawi, nejlepší období k cestování je od května do září. Teploty během těchto měsíců jsou příjemné, s průměrnými teplotami od 20 do 25 °C přes den, což je ideální pro prohlídku města. V červenci a srpnu může být trochu horko s průměrnou teplotou přes den kolem 25 °C, ale v noci se ochladí na příjemných 14 °C. Nejvíce srážek je v květnu a červnu, ale i tak je to stále fajn období pro návštěvu. Jestliže plánujete cestovat v zimě, připravte se na chladnější teploty s průměrnými denními teplotami kolem 2–4 °C, což může být náročné pro venkovní aktivity. V každém období roku vítr fouká rychlostí kolem 14–23 km/h.

Jaké je počasí v Wroclawi během léta?

Pokud plánujete cestu do Wroclawi během léta, můžete se těšit na příjemné teploty. Průměrná teplota v nejteplejších dnech června a července se pohybuje okolo 30 °C, s běžnou denní teplotou 12-25 °C a noční teplotou 14 °C. Rychlost větru je poměrně nízká, s průměrem 13-14 km/h. Nicméně s sebou nezapomeňte vzít deštník, protože srážky během léta ve Wroclawi dosahují průměrně 53-65 mm za měsíc.

Jaké je počasí v Wroclawi během zimy?

Během zimy v Wroclawi se může očekávat chladné počasí s běžnou teplotou přes den kolem 2 °C a přes noc kolem -3 °C. Průměrná rychlost větru v lednu činí 23 km/h. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 9 °C. V lednu se očekávají srážky s celkovým objemem 28 mm. Pokud plánujete cestu do Wroclawi v zimních měsících, doporučujeme si s sebou vzít teplé oblečení a připravit se na chladné počasí.

Jaká je běžná teplota v lednu a únoru ve Wroclawi?

V lednu běžná teplota přes den je 2 °C a přes noc -3 °C. V únoru běžná teplota přes den je 4 °C a přes noc -2 °C.

Kdy je největší úhrn srážek ve Wroclawi?

Největší úhrn srážek je ve Wroclawi je v červenci a srpnu, s průměrnou hodnotou srážek 65 mm a 48 mm.

Jaká je průměrná rychlost větru v listopadu ve Wroclawi?

Průměrná rychlost větru v listopadu ve Wroclawi je 18 km/h.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz