Suceava - Church of Saint Menas-Obcini in Suceava.

Suceava průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Suceava

Suceava je malebné rumunské město, které se pyšní svou bohatou historií a kulturními památkami. Prozkoumejte působivý hrad Suceava, který se tyčí nad městem, a nenechte si ujít kláštery v okolí, zapsané na seznam UNESCO. Ponořte se do atmosféry středověkého městského centra a ochutnejte místní gastronomii v tradičních hospodách. Suceava je ideálním cílem pro milovníky historie, kultury a přírody, kteří chtějí poznat neokoukané kouty Rumunska.

Evropa
RumunskoRumunsko

Co vidět

Dragomirna Monastery
 

Dragomirna Monastery

Klášter Dragomirna se nachází v blízkosti města Suceava a je jedním z nejvýznamnějších klášterů v regionu Bukovina. Jeho historie sahá až do 17. století a je spojena s bohatou kulturou a uměním. Interiér kláštera je zdoben freskami a ikonami, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v celé Evropě. Navštivte toto místo a prožijte nezapomenutelný zážitek v klidu a pohodě.

Cetatea de Scaun a Sucevei
 

Cetatea de Scaun a Sucevei

Cetatea de Scaun a Sucevei je historická pevnost, která se nachází v centru města Suceava. Postavena byla v 14. století a sloužila jako sídlo moldavských knížat. Dnes je to oblíbená turistická atrakce, kde si můžete prohlédnout středověké hradby a věže. Navštivte Cetatea de Scaun a Sucevei a prožijte kousek historie Moldavska.

tripcdn.com
 

Bucovina Village Museum

Bucovina Village Museum je fascinující muzeum v rumunském městě Suceava. Toto muzeum vás zavede do minulosti a ukáže vám, jak lidé v Bucovině žili a pracovali. Budete moci prozkoumat tradiční domy, kostely a další budovy, které byly přemístěny do muzea z okolních vesnic. Je to skvělá příležitost naučit se o historii a kultuře této oblasti a prožít autentickou zážitkovou návštěvu.

tripadvisor.com
 

Hanul Domnesc

Hanul Domnesc je historická budova v rumunském městě Suceava. Tento bývalý obchodní dům byl přestavěn na hotel a restauraci. Hosté si mohou vychutnat tradiční rumunskou kuchyni a ubytování v pokojích s moderním vybavením. Budova se nachází v blízkosti dalších památek, jako jsou hrad Suceava a klášter Voroneţ. Užijte si autentický zážitek v tomto historickém místě.

Monastery of Saint John the New of Suceava
 

Monastery of Saint John the New of Suceava

Klášter sv. Jana Nového v Suceavě je krásnou historickou památkou, která vás zavede do minulosti. Nachází se v srdci města a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost prozkoumat rumunskou kulturu a architekturu. Vstupte do kláštera a prohlédněte si jeho nádherné fresky, sochy a další umělecká díla. Určitě nezapomeňte navštívit klášterní zahrady a užít si klidnou atmosféru tohoto místa.

tripadvisor.com
 

History Museum of Suceava, Romania

Navštivte historické muzeum Suceava, které se nachází v srdci města. Muzeum nabízí poutavé výstavy, které vás zavedou do minulosti a ukážou vám, jak se žilo v této oblasti v minulých staletích. Zajímavosti jako jsou staré zbraně, nádobí a oděvy vás zaujmou a ukážou vám historii tohoto krásného města.

Suceava - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 906 km
Nejbližší letiště SCV
6 km od centra
Přímý let
~ 1h 25min
Rumunsko Rumunsko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
SCV
Suceava - Church of Saint Menas-Obcini in Suceava.
Suceava - Church of Saint Menas-Obcini in Suceava.Dragomirna MonasteryCetatea de Scaun a Suceveitripcdn.comtripadvisor.comMonastery of Saint John the New of Suceavatripadvisor.comgoogleusercontent.comParcul 3 BarboşiDragomirna MonasteryCetatea de Scaun a Suceveitripcdn.com

Počasí jaro

Březen
Max: 7 °C
Min: -1 °C
Duben
Max: 15 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 20 °C
Min: 9 °C

Počasí léto

Červen
Max: 23 °C
Min: 12 °C
Červenec
Max: 26 °C
Min: 14 °C
Srpen
Max: 26 °C
Min: 14 °C

Počasí podzim

Září
Max: 21 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 15 °C
Min: 5 °C
Listopad
Max: 8 °C
Min: 0 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 2 °C
Min: -4 °C
Leden
Max: 1 °C
Min: -5 °C
Únor
Max: 2 °C
Min: -5 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Legolend v Dánsku
✈️ Zpátečka
🎉 755 Kč
Dubrovník
✈️ Zpátečka
🎉 1 089 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
👍 899 Kč
Bari - pobřeží
✈️ Zpátečka
🤩 730 Kč
Ohrid
✈️ Zpátečka
🎉 810 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz