vchod do metra v Barceloně

Metro v Barceloně

Praktické tipy a informace o metru v Barceloně.

Metro v Barceloně

Pokud plánutete výlet do Barcelony, podívejte se na linky metra, mapu a ceny jízdenek v Barceloně. Usnadní vám to cestování během vašeho pobytu, abyste se dostali ke všem turistickým atrakcím ve městě z nejbližší zastávky metra.

Základní informace o metru

Barcelonské metro se skládá z 8 linek: L1, L2, L3, L4, L5, L9, L10, L11, které jsou spravovány společností TMB (Transports Metropolitans de Barcelona).
4 další linky L6, L7, L8 a L12 patří společnosti FGC (Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya). Na všech 12 linkách můžete cestovat se standardní jízdenkou na metro.

Mapa metra

Pro usnadnění vaší cesty si můžete kliknutím na odkaz níže stáhnout oficiální mapu barcelonského metra v PDF. Případně mapu můžete získat zdarma v turistických infocentrech nebo ve všech stanicích metra. MAPA metra v PDF

Také si můžete cestu naplánovat dopředu přes online plánovač tras. Plánovač tras

všechny linky metra v Barceloně na mapě

Provoz metra a jízdní řády

Pondělí až čtvrtek od 5:00 do půlnoci.
Pátek od 5:00 do 2:00
Sobota od 5:00 do nedělního rána bez přerušení
Neděle od 00:00 do 24 hodin
 

Během státních svátků

Svátky: od 5:00 do půlnoci
31. prosince, 23. června, 14. srpna a 24. září: od 5 hodin poté celou noc bez přerušení
24. prosince: od 5:00 do 23:00
25. prosince: od 5:00 do 2:00

Frekvence metra

Během celého dne přijíždí metro obvykle každé 2 až 4 minuty. Zatímco v noci si můžete počkat až 10 minut.

Zóny metra

Všechny zastávky v síti barcelonského metra jsou v zóně 1. To znamená, že s klasickou jízdenkou na metro nebo s turistickými pasy Hola Bcn či Barcelona Card se dostanete na kteroukoli stanici metra ve městě. Jedinou výjimkou je cesta z/na letiště, kdy si musíte koupit speciální letenku, která stojí 4,60 €, abyste se dostali do centra nebo zpět na letiště. Z letiště do centra se lze dostat do centra města linkou L9. Linka L9

Cena jízdenek

Jednotlivé jízdenky zakoupíte v automatech a cena za jednu jízdu je 2,40 eur a platí pro jakoukoli cestu metrem nebo autobusem. Jízdenka platí 75 minut (hodinu a čtvrt), během kterých můžete provést libovolný počet přestupů na lince, aniž byste opustili metro. Za děti do 3 let se jízdenky neplatí.

Můžete si také zakoupit kartu T-Casual, která vám umožní uskutečnit 10 jízd na všech linkách za cenu 11,35 eur. Pokud plánujete jezdit metrem, rozhodně se tato kartička vyplatí. Zakoupíte ji standardně v automatu.

Koupit můžete také celodenní jízdenku Hola Card na 24 hodin od označení za 10,50 eur, případně na 48 hodin (16,30 eur) a 72 hodin (23,70 eur). 

Automaty na jízdenky na stanici metra v Barceloně

Linky metra

Kterým metrem k Sagrada Familia?

K barcelonské katedrále Sagrada Familia se metrem dostanete dvěma linkami L2 (fialová)  a L5 (modrá) a vystoupíte přímo na stanici metra Sagrada Familia.

Kterým metrem na Camp Nou?

Ke stadionu FC Barcelona známému jako Camp Nou se metrem dostanete na linkách metra L3 (zelená) a L5 (modrá). Nejblíže Camp Nou jsou stanice metra Palau Reial a Les Corts. Na modré je pak nejbližší stanice CollBlanc.

Kterým metrem na Casa Milà?
Chcete-li navštívit Casa Milà, nejbližší linky metra jsou L3 (zelená) a L5 (modrá) - stanice metra Diagonal.

Kterým metrem na Casa Batlló?
Stanice metra k Casa Batlló jsou linky L2 (fialová), L3 (zelená) a L4 (žlutá) - stanice metra Passeig de Gràcia.

Jak používat metro v Barceloně

Stanice metra poznáte podle červených cedulí s písmenem M v bílém čtyřúhelníku. Linky metra jsou označené barevně a vždy najdete plánek celého metra s číslicí a všemi zastávkami. 

Při vstupu i výstupu do/ze stanice procházíte turnikety. Do nich vložíte jízdenku, která vám vyjede na druhé straně ven. Nezapomeňte si jízdenku vzít a uchovat po celou dobu, potřebujete ji i při výstupu. Pokud si koupíte jízdenku T-10, může ji použít více osob najednou, tedy označí první cestující a předá druhému. Při přestupu v rámci jedné přestupní stanice turnikety neprocházíte.

turnikety ve stanici metra v Barceloně

Metrem z letiště do centra

Z letiště se do centra Barcelony dostanete na lince metra L9, tedy oranžová trasa. Cesta z letiště trvá přibližně 45 minut a pro cestu budete potřebovat speciální jízdenku z letiště, která stojí 4,60 eur. Zakoupíte ji v automatu před vstupem do metra.

jednotlivé zastávky na lince metra z letiště do centra Barcelony
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz