výhled na Barcelonu z parku Guell

Průvodce Barcelonou

Co vidět v Barceloně. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Barcelona

Kouzelná Barcelona je právem považována za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Mezi nejznámější památky se řadí díla geniálního architekta Antonia Gaudího, jehož tvorba je dnes viditelná téměř na každém kroku. Ať už se jedná o katedrálu Sagrada Familia (jejíž stavba probíhá již od roku 1882), nebo kouzelný Park Güell, kde si budete připadat jako v říši fantazie a snů. Rozhodně ale nemůžeme zapomenout na majestátný vítězný oblouk Arc De Triomf, hlavní ulici La Rambla, historickou čtvrt Barri Gòtic a mnoho dalšího.

ŠpanělskoŠpanělsko
👀 Památky
⚽ Fotbal
🏛️ Architektura
🍸 Noční život
🌊 Moře
⛱️ Písečné pláže

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 500 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 655 Kč / lůžko

Co vidět v Barceloně

sagrada familia
 

Sagrada Família

Počátky Sagrada Familia se datují kolem roku 1882, kdy byl položen první stavební kámen. Teprve o rok později se díla ujal Antonio Gaudí a dal chrámu dnešní podobu. Katedrála má být dokončena ke stému výročí úmrtí architekta Gaudího v roce 2026. Sagrada Família (Chrám smíření zasvěcený Svaté rodině) má tři hlavní fasády, které představují zrození, utrpení a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Dvanáct věží symbolizuje apoštoly, vysoká věž zosobňuje Ježíše Krista, který je obklopen čtyřmi evangelisty. Zbývající věž zastupuje Pannu Marii. Vstupné doporučujeme zakoupit online, na místě většinou lísky neseženete.

Park Güell
 

Park Güell

Park Güell se nachází na hoře Turó del Carmel a je jedním z nejznámějších děl architekta Antonia Gaudího. Z tohoto parku pokrytým barevnou mozaikou a sochami jsou nádherné panoramatické výhledy na celou Barcelonu. Park je od roku 1984 na seznamu UNESCO. Vstup do parku je před 8 hodinou ranní zdarma, jinak se platí 7 euro - nutné koupit online. Veškeré peníze jsou investovány do oprav parku.

La Rambla
 

La Rambla

Známý bulvár v centru Barcelony, který se táhne od Plaça de Catalunya až po Kolumbův památník. Naleznete zde obchody, květinové stánky, retaurace, pouliční umělce a také známý místní trh čerstvým ovocem, zeleninou a rybami - La Boqueria. U jedné z lamp (Font de Canaletes) poblíž Plaça de Catalunya se slaví každé vítěztví FC Barcelony.

Camp Nou
 

Camp Nou

Chlouba hrdých Katalánců, stadion jejich nejslavnějšího fotbalového klubu FC Barcelona. Jde o největší stadion v Evropě, který pojme až 99 500 diváků. Jeho současná podoba byla dokončena v roce 1957. Díky obrovské kapacitě není problém zakoupit lístky den před zápasem na většinu zápasů Barcelony (komplikované je jen El Clásico a vyřazovací fáze Ligy mistrů). Na stadionu je také zajímavé muzeum, kde se můžete podívat i těsně k trávníku, do šaten a celého zázemí FC Barcelony.

Playa de La Barceloneta
 

Playa de La Barceloneta

Pláž Barceloneta je písečná pláž poblíž centra Barcelony. Jedná se o jednu z nejstarších a nejtradičnějších městských pláží ve městě. Je oblíbeným cílem místních a zahraničních turistů, bývá proto často přeplněná.

Catedral de Barcelona
 

Catedral de Barcelona

Barcelonská katedrála známá také jako Seu nebo katedrála Santa Cruz a Santa Eulalia byla vystavena v roce 1298. Katedrála je krásným příkladem katalánské gotické architektury ze 14. století. Vstupné do katedrály je zdarma.

Barcelona - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1352 km
Nejbližší letiště GRO
75 km od centra
Přímý let
~ 1h 57min
Španělsko Španělsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
BCN, REU, GRO
výhled na Barcelonu z parku Guell
výhled na Barcelonu z parku Guellsagrada familiaPark GüellLa RamblaCamp NouPlaya de La BarcelonetaCatedral de BarcelonaBarri GòticArc de TriomfCasa BatllóPlaça d'EspanyaPlaça de CatalunyaCasa Milà

Počasí jaro

Březen
Max: 18 °C
Min: 6 °C
Duben
Max: 19 °C
Min: 9 °C
Květen
Max: 23 °C
Min: 12 °C

Počasí léto

Červen
Max: 27 °C
Min: 16 °C
Červenec
Max: 30 °C
Min: 19 °C
Srpen
Max: 30 °C
Min: 20 °C

Počasí podzim

Září
Max: 26 °C
Min: 17 °C
Říjen
Max: 22 °C
Min: 14 °C
Listopad
Max: 17 °C
Min: 8 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 14 °C
Min: 4 °C
Leden
Max: 14 °C
Min: 4 °C
Únor
Max: 15 °C
Min: 4 °C
Proč navštívit?
👀 Památky
⚽ Fotbal
🏛️ Architektura
🍸 Noční život
🌊 Moře
⛱️ Písečné pláže

Často kladené otázky

Barcelona často kladené otázky

Obrázek cestovatelů - FAQ Barcelona

Co je typické pro Barcelonu?

Barcelona je známá svou bohatou historií, kulturou, nádhernou architekturou, živým městským životem a krásnými plážemi Středozemního moře. Architektonické skvosty od Antoni Gaudího, jako Sagrada Família, Casa Batlló a La Pedrera, jsou ikonické. Barcelona také nabízí slavnou ulici La Rambla s restauracemi a obchody, stejně jako překrásné pláže.

Co vidět v Barceloně za 3 dny?

Navštivte Sagrada Família, Passeig de Gràcia a La Rambla v první den. Druhý den prozkoumejte Museu Picasso, Parc de la Ciutadella a čtvrť Sant Antoni. Třetí den se vydejte na pláž Barceloneta a večer na Montjuïc pro panoramatické výhledy na město. Podrobný itinerář naleznete zde.

Na co si dát pozor v Barceloně?

Dbejte na běžná bezpečnostní opatření, jako je ochrana osobních věcí v rušných oblastech a opatrnost v noci. Před cestou se také informujte o aktuálních dopravních informacích a místním počasí.

Kolik dní je potřeba na Barcelonu?

Ideálně je potřeba alespoň 3 dny k prozkoumání hlavních památek Barcelony. Tento čas umožní navštívit nejznámější místa a zároveň si užít místní kulturu a atmosféru. Nicméně, pokud máte možnost strávit ve městě více času, můžete objevit i méně známé části a užít si město v klidnějším tempu.

Letiště obsluhující Barcelonu

Letiště poblíž Barcelony

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Palma de Mallorca
Madrid
🤘 Multi-city
💣 1 722 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 749 Kč
londyn
Palma de Mallorca
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 2 345 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz