výhled na Barcelonu z parku Guell

Prodloužený víkend v Barceloně

Plánujete prodloužený víkend v Barceloně? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Barceloně

Vydejte se na prodloužený víkend do Barcelony. Letenky na víkend, praktický průvodce a další informace na prodloužený víkend v Barceloně.
Evropa
ŠpanělskoŠpanělsko
👀 Památky
⚽ Fotbal
🏛️ Architektura
🍸 Noční život
🌊 Moře
⛱️ Písečné pláže

Rychlý přehled

Stát
Španělsko
Letiště
3 letiště (BCN,GRO,REU)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět v Barceloně

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 60 míst, co vidět v Barceloně .

 • sagrada familia
   

  Sagrada Família

  Počátky Sagrada Familia se datují kolem roku 1882, kdy byl položen první stavební kámen. Teprve o rok později se díla ujal Antonio Gaudí a dal chrámu dnešní podobu. Katedrála má být dokončena ke stému výročí úmrtí architekta Gaudího v roce 2026. Sagrada Família (Chrám smíření zasvěcený Svaté rodině) má tři hlavní fasády, které představují zrození, utrpení a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Dvanáct věží symbolizuje apoštoly, vysoká věž zosobňuje Ježíše Krista, který je obklopen čtyřmi evangelisty. Zbývající věž zastupuje Pannu Marii. Vstupné doporučujeme zakoupit online, na místě většinou lísky neseženete.

 • Park Güell
   

  Park Güell

  Park Güell se nachází na hoře Turó del Carmel a je jedním z nejznámějších děl architekta Antonia Gaudího. Z tohoto parku pokrytým barevnou mozaikou a sochami jsou nádherné panoramatické výhledy na celou Barcelonu. Park je od roku 1984 na seznamu UNESCO. Vstup do parku je před 8 hodinou ranní zdarma, jinak se platí 7 euro - nutné koupit online. Veškeré peníze jsou investovány do oprav parku.

 • La Rambla
   

  La Rambla

  Známý bulvár v centru Barcelony, který se táhne od Plaça de Catalunya až po Kolumbův památník. Naleznete zde obchody, květinové stánky, retaurace, pouliční umělce a také známý místní trh čerstvým ovocem, zeleninou a rybami - La Boqueria. U jedné z lamp (Font de Canaletes) poblíž Plaça de Catalunya se slaví každé vítěztví FC Barcelony.

 • Camp Nou
   

  Camp Nou

  Chlouba hrdých Katalánců, stadion jejich nejslavnějšího fotbalového klubu FC Barcelona. Jde o největší stadion v Evropě, který pojme až 99 500 diváků. Jeho současná podoba byla dokončena v roce 1957. Díky obrovské kapacitě není problém zakoupit lístky den před zápasem na většinu zápasů Barcelony (komplikované je jen El Clásico a vyřazovací fáze Ligy mistrů). Na stadionu je také zajímavé muzeum, kde se můžete podívat i těsně k trávníku, do šaten a celého zázemí FC Barcelony.

 • Playa de La Barceloneta
   

  Playa de La Barceloneta

  Pláž Barceloneta je písečná pláž poblíž centra Barcelony. Jedná se o jednu z nejstarších a nejtradičnějších městských pláží ve městě. Je oblíbeným cílem místních a zahraničních turistů, bývá proto často přeplněná.

Počasí v Barceloně

Barcelona má středomořské klima s horkými léty a mírnými zimami, přičemž počasí ovlivňují proudy Atlantiku. V Barceloně je v létě chladněji a naopak v zimě tepleji než ve španělském vnitrozemí​.

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Barcelona

K cestě do Barcelony lze využít 3 letiště nicméně primární letiště je El Prat (BCN) které je asi 40 min autobusem od centra (20 min taxi ve 4 lidech stojí za zvážení). Zbylé dvě letiště slouží primárně k cestám do letovisek na pobřeží Costa Brava. Nicméně historicky existovali levné spojení například z Bratislavy. Nicméně je třeba započítat cenu dopravy do Barcelony, pokud by byla vaším cílem.

Doprava z/na letiště Barcelona BCN

 • Autobusová linka 46

  Běžná autobusová linka. Pozor nejezdí přes noc.


  ~ 45 min
  2 €
 • Metro (L9S)

  Metro jezdí každých 30 min. Na zastávku metra však půjdete přes 10 minut.


  ~ 30 min
  5 €
 • Aerobus

  Odjíždí do centra města každých 5 minut.


  ~ 35 min
  6 €
  zpáteční cena 10 €
  Rezervace online
 • Taxi

  Nejrychlejší doprava z barcelonského letiště. Uber zde nefunguje, pouze služba Free Now a Cabify.


  ~ 20 min
  28 €
  Rezervace online

Ubytování v Barceloně

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kodan - Nyhavn
✨ Prodloužený víkend
😍 718 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Marseille
Bordeaux
🤘 Multi-city
🔥 1 331 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
💣 1 641 Kč
Kalamata
✈️ Zpátečka
😍 965 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz