Pohled na Barcelonu

11 míst co vidět v Barceloně

Tipy na nejlepších 11 míst, které musíš určitě navštívit v Barceloně.

11 míst co musíš vidět v Barceloně

 

Sagrada Família

Sagrada Família (Chrám smíření zasvěcený Svaté rodině) má tři hlavní fasády, které představují zrození, utrpení a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Dvanáct věží symbolizuje apoštoly, vysoká věž zosobňuje Ježíše Krista, který je obklopen čtyřmi evangelisty. Zbývající věž zastupuje Pannu Marii. Počátky Sagrada Familia se datují kolem roku 1882, kdy byl položen první stavební kámen. Teprve o rok později se díla ujal Antonio Gaudí a dal chrámu dnešní podobu. Katedrála má být dokončena ke stému výročí úmrtí architekta Gaudího v roce 2026.

 

Park Güell

Park Güell se nachází na hoře Turó del Carmel a je jedním z nejznámějších děl architekta Antonia Gaudího. Z tohoto parku pokrytým barevnou mozaikou a sochami jsou nádherné panoramatické výhledy na celou Barcelonu. Park je od roku 1984 na seznamu UNESCO. Vstup do parku je před 8 hodinou ranní zdarma, jinak se platí 7 euro - nutné koupit online. Veškeré peníze jsou investovány do oprav parku.

 

La Rambla

Známý bulvár v centru Barcelony, který se táhne od Plaça de Catalunya až po Kolumbův památník. Naleznete zde obchody, květinové stánky, retaurace, pouliční umělce a také známý místní trh čerstvým ovocem, zeleninou a rybami - La Boqueria. U jedné z lamp (Font de Canaletes) poblíž Plaça de Catalunya se slaví každé vítěztví FC Barcelony.

 

Camp Nou

Chlouba hrdých Katalánců, stadion jejich nejslavnějšího fotbalového klubu FC Barcelona. Jde o největší stadion v Evropě, který pojme až 99 500 diváků. Jeho současná podoba byla dokončena v roce 1957. Díky obrovské kapacitě není problém zakoupit lístky den před zápasem na většinu zápasů (komplikované je jen El Clásico a vyřazovací fáze ligy mistrů). Na stadionu je také zajímavé muzeum, kde se můžete podívat i těsně k trávníku, šaten atd...

 

Playa de La Barceloneta

Pláž Barceloneta je písečná pláž poblíž centra Barcelony. Jedná se o jednu z nejstarších a nejtradičnějších městských pláží ve městě. Je oblíbeným cílem místních a zahraničních turistů, bývá proto často přeplněná.

 

Catedral de Barcelona

Barcelonská katedrála známá také jako Seu nebo katedrála Santa Cruz a Santa Eulalia byla vystavena v roce 1298. Katedrála je krásným příkladem katalánské gotické architektury ze 14. století. Vstupné do katedrály je zdarma.

 

Barri Gòtic

Díky svým úzkým uličkám s malými náměstími je čtvrt Gòtic jedinečná. Je místem, kde najdete původní historické jádro Barcelony. Před dvěma tisíci lety zde Římané založili Bàrcino.

 

Arc de Triomf

Vítězný oblouk nebo-li Arc de Triomf byl postavený pro světovou výstavu v roce 1888. Oblouk se nachází na konci starého města a poblíž parku Parc de la Ciutadella. Památník z červených cihel, postavený ve stylu Neo-Maurské architektury je typický pro katalánskou secesi. Architektem oblouku je Josep Vilaseca i Casanovas.

 

Casa Batlló

Casa Batlló je architektonickým klenotem Antoniho Gaudího na bulváru Passeig de Gracia. V budově se mísí jedinečná kombinace světla a barev. Casa Batlló byla postavena v roce 1906 a má nezaměnitelnou dračí střechu. Vedle se Casa Batlló se nachází další dům Gaudího - Casa Amatller.

 

Plaça d'Espanya

Plaça d’Espanya je náměstí navržené v roce 1929 jako brána k mezinárodní výstavě. Plaça d’Espanya je jedno z hlavních náměstí Barcelony, které spojuje čtvrť Sants, Gran Via, Avinguda del Paral·lel a Montjuïc. V jeho středu se nachází monumentální fontána zvaná Font dels Tres Mars, která symbolizuje 3 moře (mars), která obklopují Pyrenejský poloostrov. Vedle náměstí stojí stará býčí aréna (nákupní centrum) a Fira de Barcelona, ​​kde se konají významné veletrhy a výstavy.

 

Plaça de Catalunya

Plaça de Catalunya je barcelonské náměstí, které spojuje staré město se čtvrtí Eixample. Do centra náměstí sbíhají čtyři důležité obchodní cesty: Passeig de Gràcia, Rambla de Catalunya, Portal de l’Àngel a samotná Rambla. Náměstí bylo postaveno v roce 1889 a stalo symbolem města - hostí veřejné akce a koncerty. Náměstí je obklopeno impozantními budovami a dvěma velkými fontánami.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz