Pohled na Barcelonu

Počasí v Barceloně

Jaké je počasí během celého roku v Barceloně? Kdy se do Barcelony vydat? Podívejte se proto na přehledné počasí v Barceloně.

Počasí v Barceloně - souhrn

Barcelona má středomořské klima s horkými léty a mírnými zimami. Počasí v Barceloně ovlivňují proudy Atlantiku. Díky těmto faktorům jsou v Baceloně nižší teploty a vyšší množství srážek než ve španělských letoviscích na jihu země. V létě tu bývá chladněji a naopak v zimě tepleji než ve španělském vnitrozemí. Lety míří do Barcelony po celý rok, podívejte se, kdy je nejlepší doba na návštěvu Barcelony.

 

Počasí v lednu

Počasí v Barceloně je v lednu relativně mírné a slunečné ve srovnání s Českou republikou. V průměru tu svítí sluníčko 5 hodin denně. Průměrná denní teplota je 10°C, s maximy kolem 14°C uprostřed dne. Teplota v noci klesne na 4°C. Lednové srážky jsou relativně nízké, naprší 40 mm rozložených do osmi dnů.

Leden je ideálním měsícem pro návštěvu Barcelony, pokud rádi objevujete město bez turistů, jsou tu i příznivé ceny ubytování. 

Počasí v únoru

V únoru je počasí v Barceloně smíšené, převážně je zataženo a prší. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 10 °C, s maximy kolem 14 °C a v noci kolem 6 °C. Průměrné množství srážek se pohybuje kolem 23 mm a sluneční svit je v tuto dobu pět hodin denně. Pokud Vám nevadí horší počasí, únor je jedním z nejlepších měsíců k prozkoumání města, protože je méně přeplněné a cenově dostupnější.

 

Počasí v březnu

V březnu se v Barceloně můžete těšit na klasické jarní počasí. Průměrné maximální teploty se pohybují kolem 16°C, přičemž průměrné minimální teploty klesají až k 7 °C. V březnu svítí sluníčko kcelých 7 hodin denně. Pravděpodobnost deště je během března poměrně malá, v průměru tu prší jednou za 7 dní a napadne 40 mm srážek.

Počasí v dubnu

V dubnu je ideální počasí na tričko. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 19 °C a většinu dní je slunečné počasí a v průměru svítí sluníčko 8 hodin denně. Sprchne pouze v průměru jednou za 10 dní (28 mm). Teplota moře v Barceloně je kolem 14°C. 

 

Počasí v květnu

Tak jako duben, je květen jeden z nejideálnějších časů k návštěvě města. Je krásné počasí a ještě není takové teplo.  V průměru svítí sluníčko 8 hodin denně. V květnu prší více než v dubnu, ale jsou to jen krátké přeháňky. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 22°C. Průměrné minimální teploty pak mohou klesnout až k 12°C. Maxima jsou pak kolem 25°C. Moře má příjemných 18 °C. 

 

 

 

Počasí v červnu

Červen je v Barceloně jedním z nejlepších měsíců v roce pro letní dovolenou u moře. Panují tu příjemné teploty a jsou tu slunečné dny prakticky bez mráčku. Sluníčko tu svítí 9 hodin denně. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 25°C, minimální teploty pak kolem 18°C a maxima kolem 29°C. V červnu v Barceloně prší jednou za devět dní (24 mm). Teplota moře má pak v červnu velmi příjemných 21°C.

Počasí v červenci

Barcelona je v červenci přeplněná turisty, tak jako pláže podél pobřeží. Průměrné denní teploty se obecně pohybují kolem 28 °C, zatímco průměrné minimální teploty mají tendenci klesat k 21 °C. Počet hodin slunečního svitu je v tuto roční dobu nejvyšší, a to deset hodin denně, takže budete mít spoustu času na prozkoumání města a užít si moře a pláže. Srážky jsou v tuto roční dobu velmi nízké (20 mm srážek). Teplota moře je pak kolem 24 - 25 °C.

 

Počasí srpen

Srpen je v Barceloně nejteplejším měsícem v roce. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 29°C a průměrné minimální teploty neklesnou pod 19°C.  V tuto dobu panují vysoké teploty a padají rekordy. Nejvyšší zaznamenaná teplota v Barceloně byla 36°C. Počet hodin slunečního svitu je v tuto roční dobu 9 hodin denně. Srážek je v tomto ročním období obecně velmi málo. Nejběžnější formy srážek jsou krátké bouřky a mírný déšť. Průměrná teplota moře je 26°C. To je o 2 °C tepleji ve srovnání s červencem a zářím, kde se průměrná teplota moře drží kolem 24 °C.

 

 

 

Počasí v září

Září je ideálním měsícem pro návštěvu, pokud chcete vidět všechny památky a zároveň se koupat v moři. Průměrné denní teploty v měsíci září jsou kolem 26°C, zatímco průměrné minimální teploty klesají na 17°C. Letní sezóna v Barceloně obecně trvá od 22. června do 19. září. Takže i během září máte stále zaručeně teplé počasí a sluníčko po většinu dní v týdnu. Naopak druhá polovina září je na přeháňky poměrně bohatá, ale celodenní deště jsou výjimečné.

Počasí v říjnu

Říjen je vhodná doba k návštěvě Barcelony, pokud máte rádi sluníčko, ale chcete se vyhnout intenzivnímu vedru z předchozích měsíců. V říjnu je osm hodin slunečního svitu, takže je to ideální čas k prozkoumání outdoorových aktivit a kulturních atrakcí, které město nabízí. Průměrná teplota moře v říjnu je 22°C. To je stále dost teplo na to, abyste si mohli jít zaplavat. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 21 °C, s maximy kolem 23 °C. V noci teploty klesají na 14 °C. Říjen je však jedním z nejdeštivějších měsíců v roce, ale neprší tu příliš mnoho. Průměrné měsíční srážky se pohybují kolem 58 mm rozložených do 10 dní v měsíci.

 

Počasí v listopadu

V listopadu výrazně ubývá deště a teploty se pohybují na příjemných hodnotách okolo 17 °C. Podzim je vidět na každém kroku a začínají se zbarvovat listy stromů. Je to skvělá doba na prozkoumání města a památek. Průměrně tu svítí kolem 5 hodin denně. Průměrná teplota moře v Barceloně je stále kolem 18 °C.

Počasí v prosinci

Prosinec je jedním z nejchladnějších měsíců v Barceloně s průměrnými denními teplotami kolem 11 °C a maximy kolem 14 °C. Nejnižší teploty dosahují v noci 5 °C.  Barcelona má v prosinci v průměru čtyři hodiny slunečního svitu denně. Pravděpodobnost deště je v průměru osm dní v měsíci a průměrné srážky jsou kolem 32 mm. V prosinci si tak můžete užít příjemné teploty a adventní atmosféru s vánočními trhy.

 

V Barceloně je sníh nepravděpodobný, ale ne nemožný. Naposledy tu sněžilo v roce 1962 a při vánici napadlo přes 50 cm sněhu.

 

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz