památka v Barceloně s turistkou

Co vidět v Barceloně za 3 dny?

Co vidět v Barceloně za 3 dny? Itinerář s tipy na zajímavá místa a ubytování v centru Barcelony.

Co vidět v Barceloně za 3 dny?

Barcelona je jedinečným městem na severovýchodním pobřeží Španělska, které spojuje bohatou historii, kulturu a nádhernou architekturu s živým městským životem a krásnými plážemi Středozemního moře. Vydejte se do Barcelony a podívejte se na itinerář, co stihnout v Barceloně za 3 dny.

Den 1: Historie a kultura v centru města

Začněte svůj první den návštěvou nejznámější barcelonské památky, Sagrada Família. Tato ikonická katedrála od Antoni Gaudího je architektonickým skvostem a náboženským symbolem města. Doporučuje se zakoupit si vstupenky online, abyste předešli dlouhým frontám.

Pokračujte na Passeig de Gràcia, kde si můžete prohlédnout další díla Gaudího, jako je Casa Batlló a La Pedrera. Obě tyto budovy jsou otevřeny veřejnosti a nabízejí jedinečný pohled na modernistickou architekturu.

Večer se vydejte na slavnou ulici La Rambla, kde najdete restaurace, obchody a pouliční umělce. Můžete se poblíž v uličkách občerstvit a ponořit se do živé atmosféry města. Poté se vydejte směrem k přístavu Port Vell a památníku Kryštofa Kolumba. 

Den 2: Umění a historie

Začněte svůj druhý den návštěvou muzea Museu Picasso, které obsahuje rozsáhlou sbírku děl tohoto slavného malíře. Následně pokračujte na Parc de la Ciutadella, kde si můžete prohlédnout krásnou fontánu a návštívit Barcelona Zoo, pokud máte zájem. Od Vítězného oblouku se vydejte na Placa de Catalunya. 

Odpoledne se projděte po čtvrti Sant Antoni, kde najdete spoustu barů a kaváren a také si prohlédněte místní tržnici. Nezapomeňte poté navštívit Muzeum současného umění (MACBA).

Den 3: Pláže a městský život

Třetí den si udělejte odpolední výlet na pláž Barceloneta, kde si můžete vychutnat sluneční paprsky. Pláž je obklopena restauracemi a bary, kde si můžete vychutnat tradiční španělská jídla.

Následně se vydejte do čtvrti El Born, která je plná úzkých uliček, butiků a historických památek. Zastavte se v Mercat del Born, což je bývalý tržní prostor, kde můžete prozkoumat archeologické vykopávky pod sklem.

Večer zavítejte na Montjuïc, na kopec s panoramatickými výhledy na město. Můžete navštívit hrad Montjuïc a sledovat světelnou show na fontáně Font Màgica.

Ubytování v centru Barcelony

V Barceloně existuje mnoho čtvrtí v centru města, které vám umožní snadný přístup ke všem hlavním památkám a atrakcím. Zde je několik oblíbených čtvrtí a typů ubytování v centru Barcelona:

  1. Barri Gòtic (Gotická čtvrť): Tato historická čtvrť je domovem úzkých středověkých uliček, krásných náměstí a mnoha památek. Zde můžete najít boutique hotely, které nabízejí autentický zážitek.

  2. Saint Antoni: Tato čtvrť se nachází kousek od Barri Gòtic a nabízí moderní restaurace a umělecké scény. Můžete zde najít trendy hostely a stylové hotely.

  3. Eixample: Tato čtvrť má mnoho širokých bulvárů a modernistických budov. Je zde spousta luxusních hotelů a apartmánů. Můžete se ubytovat poblíž slavných Gaudího památek.

  4. La Rambla: La Rambla je slavná třída, která prochází centrem města. Zde najdete různé hotely a apartmány s výhledem na tuto ikonickou ulici.

  5. El Born: Tato čtvrť je plná historie a umění. Je to skvělé místo pro milovníky kultury a umění. Má také řadu stylových butikových hotelů.

  6. Poble Sec: Tato čtvrť se nachází poblíž přístavu v Barceloně a nabízí snadný přístup k mnoha památkám a atrakcím. Ubytování zde může být cenově dostupnější.

  7. Barceloneta: Pokud máte rádi plážový život, můžete se ubytovat v této čtvrti, která je jen krátkou procházkou od pláže.

Při výběru ubytování v centru Barcelony je důležité zvážit své preference, rozpočet a potřeby. Doporučujeme si rezervovat ubytování dopředu, zejména během hlavní turistické sezóny. Tipy, kde se v Barceloně ubytovat

Barcelona závěrem

Tímto itinerářem pokryjete nejdůležitější památky a zážitky, které Barcelona nabízí. Barcelona nabízí spoustu památek a atrakcí k prozkoumání, takže se při návštěvě této nádherné španělské metropole budete chtít vrátit znovu a znovu.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz