nejlepší ubytování v centru Barcelony

Ubytování v Barceloně

Tipy na ubytování v Barceloně. Hotely v centru, u moře i vhodné pro děti s rodinami.

Ubytování v Barceloně

Hledáte ubytování v Barceloně? Podívejte se na přehled ubytování u pláže, v centru nebo pro rodinu s dětmi. Barcelona nabízí nepřeberné množství ubytování, od stylových hostelů po luxusní hotely. Najdete tu i klasické apartmány či můžete přespat u místních. Ubytování v Barceloně je však třeba rezervovat s dostatečným přestihem. Podívejte se, kde se v Barceloně nejlépe ubytovat.

ubytování v centru Barcelony

Kde se v Barceloně ubytovat?

Nejvhodnější ubytování v Barceloně je v Gotické čtvrti (El Gotic), odkud se dostanete za pár minut k Las Ramblas, na Placa Catalunya, na známý trh La Boqueira a k barcelonské katedrále.

Další skvělou části Barcelony je El Born (staré město), odkud máte blízko do centra města, tak i na pláž. V El Bornu najdete také spoustu restaurací a kaváren. Další vhodnou čtvrtí je Eixample kolem Passeig de Gracia.

Tyto čtvrti jsou nejlepší, mají spoustu kulturního vyžití, jsou blízko hlavním památkám, mají dobré spojení na letiště a do dalších částí Barcelony a jsou nejbezpečnější. Osobně doporučujeme vyhnout se čtvrti El Raval.

Ubytování pro rodiny s dětmi

Pokud cestujete s dětmi, je nejvhodnější hledat apartmán v centru města nebo v blízkosti pláže. Vhodné je také mít například vlastní kuchyň. Nejlepší čtvrti pro rodiny s dětmi jsou El Born, Gotická čtvrť (El Gotic) nebo El Poble Nou a Vila Olimpica, v blízkosti pláže. Nejlepší apartmány v centru najdete na Airbnb nebo na booking.com

Nejvhodnějším hotelem pro rodinu s dětmi je pak
Motel One Barcelona-Ciutadella. Hotel se nachází u parku Cituadella ve čtvrti El Born, který je v poměru ceny a kvality nejlepším hotelem v Barceloně. Skvěle zařízený hotel s navíc skvělou polohou, blízko pláže i do centra města a k veškerým památkám v Barceloně.

ubytování s dětmi v Barceloně

Ubytování u moře

Pokud chcete bydlet poblíž moře, nejvhodnější bude ubytování ve čtvrti Barceloneta. Naleznete tu ale poměrně málo apartmánů a malých hotýlků. Další čtvrtí poblíž moře je krásná čtvrt El Born, kde najdete větší výběr ubytování. Levnejší ubytování pak seženete ve čtvrti El Poblenou, která je ale již vzdálena od centra města.

Žádné resorty v Barceloně na plážy nenajdete, pouze jeden a to nejznámější 5-ti hvězdičkový W hotel. 

ubytování v Barceloně u moře

Cena ubytování

Barcelona je velice populární a ceny ubytování tomu odpovídají. Ceny se v sezóně pohybují kolem 1 900 - 5 600 Kč za noc pro 2 osoby, nejlevnější hostely pak začínají na 750 Kč za noc. Levnější ubytování samozřejně seženete mimo sezónu, tedy od října do března. Především v hlavní sezóně a o prázdninách se cena ubytování v Barceloně na poslední chvíli vyšplhá na maxima. Je tak vhodné zakoupit ubytování na tyto termíny minimálně 3 - 4 měsíce před odletem.

Podívejte se na nejlevnější ubytování v Barceloně:  Nejlevnější ubytování v Barceloně

Nejlepší a nejlevnější hotely v poměru cena/kvalita

Vybrali jsme pro vás cenově přijatelné a dobře hodnocené hotely v centru města, v docházkové vzdálenosti k moři a dalším barcelonským památkám. 

ibis Styles Barcelona City Bogatell

Vynikající poměr cena/kvalita, blízko k pláži a také do centra Barcelony. Podívejte se na cenu a recenze hotelu ibis Styles Barcelona City Bogatell

Ronda House

Oblíbený hotel v centru města, poblíž Las Ramblas a dalších památek. Podívejte se na cenu a recenze: Ronda House

Motel One Barcelona-Ciutadella

Hotel u parku Cituadella ve čtvrti El Born, skvěle zařízený hotel se skvělou polohou. Podívejte se na cenu a recenze hotelu: Motel One Barcelona-Ciutadella

Hotel Ginebra

Hotel na Placa de Catalunya, skvělá poloha v centru města i u metra. Podívejte se na cenu a recenze hotelu: Hotel Ginebra

Paral·lel

Přímo na zastávce metra Paral·lel, relativně blízko na pláž i do centra města. Podívejte se na cenu a recenze hotelu: Paral·lel

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz