Palma de Mallorca

Průvodce Mallorca

Co vidět v Mallorce. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Palma de Mallorca

V Palmě stojí za zmínku gotická katedrála La Seu, která se nachází poblíž přístavu. Další fotogenická místa najdete na jihovýchodě ostrova - např. Cala s’Almunia, Cala Figuera, Cala des Moro, Cala Llombards. Tyto pláže jsou ale snadno dostupné autem, proto čekejte více lidí. Za zmínku stojí také Platja Es Trenc, která je asi půl hodiny od Palmy. Další zastávkou může být místní klášter Sanctuari de Cura, odkud je hezký výhled po okolí. Rozhodně se ale vyhněte „německým“ letoviskům Magaluf a Arenal. Jde o rušná letoviska s přeplněnými bary a plážemi.

ŠpanělskoŠpanělsko
🌲 Příroda
⛱️ Písečné pláže
🌊 Moře
🏛️ Architektura

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)

~ 1 200 Kč / dvoulůžko

Cena ubytování (low-cost)

~ 460 Kč / lůžko

Co vidět v Mallorce

 

La Seu

Nádherná katedrála Panny Marie v centru Palmy je jednou z největších gotických katedrál v Evropě. Katedrála byla stavěna od roku 1230, v roce 1346 byla zasvěcena Panně Marii a dokončena byla až v roce 1601. Od roku 1931 patří mezi kulturní památky na území Španělska, na tzv. seznam Bien de Interés Cultural.

 

Cala d’Or

Cala d’Or je jednou z nejlepších pláží na Mallorce a spojuje se se čtyřmi dalšími plážemi v malých zátokách (Cala Esmeralda, Cala Serena, Cala Ferrera a Cala Gran). Pláže jsou čisté s tyrkysově čistou vodou. Během léta jsou přeplněné, jsou snadno dostupné autem.

 

Cap de Formentor

Cap Formentor je nejsevernější cíp Mallorky. Poblíž najdete nádhernou pláž, výhled i známý maják. Cestou Vás čekají nádherné serpentiny, které vyžadují velkou dávku opatrnost, odměnou jsou nádherné výhledy do okolí. Jakmile se dostanete k pláži Platja de Formentor, musíte si zaplatit povolení k vjezdu na silnici, která vede až k majáku. (mimo sezónu se většinou nic neplatí).

 

Platja des Coll Baix

Platja des Coll Baix je oblázková pláž, která se nachází v přírodní rezervaci na severním pobřeží Mallorky. Je to skvělá pláž, která stojí za námahu. Najdete zde skalní útvary, křišťálově čistou vodu a skvělá místa pro šnorchlování. Vzhledem k poměrně obtížné dostupnosti je Platja des Coll Baix navštěvována jen zřídka.

 

Santuari de Lluc

Klášter Santuari de Lluc najdete v nejvyšších horách Mallorky, v Serra de Tramuntana. Jedná se o významné poutní místo ostrova. Klášter je rozlehlý s nádhernou zahradou a několika budovami, kde dříve bydleli mniši. Součástí kláštera je i muzeum. V okolí kláštera se můžete vydat na procházku do hor.

 

Cala Agulla

Cala Agulla leží v severovýchodní části Mallorky a může se pochlubit jemným zlatohnědým pískem. Borovicový les obklopuje 520 metrů dlouhou pláž a je ideální pro hry, jako je např. volejbal.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Poslední tipy na akční letenky

Varšava
Riga
Londýn
🤘 Multi-city
😎 1 265 Kč

Podzimní trip 3v1 z Prahy

Polsko
Lotyšsko
Spojené království
Před 10 hodinami
Cancún
✈️ Zpátečka
👌 5 799 Kč

V zimě levně do Cancúnu

Mexiko
Před 14 hodinami
pohled z výšky na ženevské jezero
✨ Víkendovka
🤩 1 288 Kč

Na víkend do Ženevy

Švýcarsko
Před 20 hodinami
pohled z výšky na Stockholm
✨ Víkendovka
🤩 594 Kč
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz