Palma de Mallorca

26 míst, co musíš vidět v Palma de Mallorca

Tipy na nejlepších 26 míst, které musíš určitě navštívit v Palma de Mallorca.

26 míst, co musíš vidět v Palma de Mallorca

Palma Aquarium
 

Palma Aquarium

Palma Aquarium je jedním z největších akvárií ve Španělsku a nabízí neuvěřitelný pohled na podmořský svět. S více než 8 000 mořskými tvory a 700 druhy ryb, je to skvělé místo pro rodinný výlet. Užijte si den plný zábavy a dobrodružství, ať už se potápíte mezi korály nebo pozorujete žraloky v tunelu. Palma Aquarium je nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka Mallorky.

Castell de Bellver
 

Castell de Bellver

Castell de Bellver je jedinečným příkladem středověké architektury na Mallorce. Nachází se na kopci s krásným výhledem na město Palma de Mallorca. Tento zámek byl postaven v 14. století a sloužil jako královský palác, vojenská pevnost a vězení. Interiér zahrnuje muzeum s mnoha historickými artefakty. Navštivte Castell de Bellver a prozkoumejte tuto fascinující historickou památku.

Katedrála Panny Marie
 

Katedrála Panny Marie

Katedrála Panny Marie v Palma de Mallorca je jednou z nejvýznamnějších památek na ostrově. Její gotická architektura a impozantní rozměry návštěvníky uchvátí. Katedrála se vynořuje z historického centra města a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Navštivte toto nádherné místo a prozkoumejte jeho historii, umění a kulturu.

Plaça Major
 

Plaça Major

Plaça Major je náměstí v centru Palma de Mallorca. Toto historické náměstí je plné kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality. Obklopeno nádhernou architekturou, je to ideální místo pro procházku a užití si atmosféry města. V létě se zde konají různé kulturní akce a festivaly. Nezapomeňte navštívit trh Mercat de l'Olivar v blízkosti náměstí.

Llotja de Palma
 

Llotja de Palma

Llotja de Palma je historická budova v centru Palmy de Mallorca, která sloužila jako obchodní burza pro místní rybáře a obchodníky s olejem. Dnes se zde nachází kulturní centrum a galerie, kde můžete obdivovat místní umělecká díla. Budova je postavena v gotickém stylu a nabízí nádhernou architekturu a atmosféru. Navštivte Llotju de Palma a prozkoumejte historii města.

Fundació Miró Mallorca
 

Fundació Miró Mallorca

Navštivte Fundació Miró Mallorca a objevte fascinující svět umění slavného španělského malíře Joana Miróa. Galerie se nachází v krásném prostředí Palmy de Mallorky a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost vidět Miróova nejvýznamnější díla. Pokud milujete umění, neváhejte a zavítejte sem!

Parc de la Mar
 

Parc de la Mar

Parc de la Mar je ideálním místem pro relaxaci v centru Palmy de Mallorca. Tento park nabízí nádherný výhled na moře a historické město. Navštivte park v noci a užijte si jeho osvětlení, které vytváří romantickou atmosféru. Park je také oblíbeným místem pro pikniky a procházky podél jezera, které se nachází v jeho středu. Nezapomeňte si užít krásu tohoto místa během svého pobytu na Mallorce.

Pueblo Español de Mallorca
 

Pueblo Español de Mallorca

Navštivte Španělskou vesnici v Palma de Mallorca a prožijte autentickou španělskou atmosféru. Tento unikátní komplex nabízí repliky tradičních španělských budov a ulic, kde najdete řemeslné dílny, obchody a restaurace. Prozkoumejte krásné náměstí a užijte si večer s živou hudbou a tancem v jednom z mnoha barů. Španělská vesnice je skvělým místem pro odpočinek a zábavu s rodinou a přáteli.

Panorámica de la Cala Major de Palma de Mallorca
 

Cala Mayor

Cala Mayor je krásná pláž v Palma de Mallorca, která láká turisty z celého světa. Tato oblázková pláž nabízí nádherný výhled na tyrkysovou vodu Středozemního moře. Kromě koupání a opalování si můžete také vyzkoušet různé vodní sporty nebo si vychutnat tradiční španělskou kuchyni v jedné z mnoha restaurací v okolí. Cala Mayor je ideálním místem pro relaxaci a užívání si slunce a moře.

Palau de l'Almudaina
 

Palau de l'Almudaina

Palau de l'Almudaina je jednou z nejvýznamnějších historických památek v Palma de Mallorca. Tento královský palác byl postaven v 13. století a dnes slouží jako sídlo španělského krále. Navštivte tento nádherný palác a prohlédněte si jeho impozantní architekturu a bohatou historii. Určitě nevynechejte krásné zahrady, které se nacházejí v okolí paláce.

Banys Arabs
 

Banys Arabs

Navštivte krásné Arabské lázně v Palma de Mallorca a užijte si tradiční rituál koupání a relaxace. Tyto lázně jsou inspirovány tradičními arabskými koupelnami a nabízejí jedinečný zážitek pro tělo i mysl. Relaxujte v teplé vodě a užijte si masáže a další procedury. Arabské lázně jsou ideálním místem pro odpočinek a regeneraci po celodenním poznávání krás Palmy de Mallorca.

Tren Sóller
 

Tren Sóller

Vyzkoušejte si jízdu vlakem Tren Sóller a prožijte nezapomenutelný zážitek. Tento historický vlak vás zavede z Palmy de Mallorca až do městečka Sóller, projíždějící přitom nádhernou krajinou plnou olivovníků a pomerančovníků. Cesta trvá přibližně hodinu a půl a nabídne vám nejen krásné výhledy, ale také možnost ochutnat místní specialitu - pomerančový likér.

  Ajuntament de Palma
 

Ajuntament de Palma

Radnice v Palma de Mallorca je významnou budovou města. Tento historický komplex zahrnuje několik budov, z nichž nejvýznamnější je gotická radniční věž. Prohlédněte si nádhernou architekturu a užijte si výhled na město z věže. Vstup do radnice je zdarma a prohlídka stojí za to.

Mercado del Olivar
 

Mercado del Olivar

Mercado del Olivar je tradiční tržnice nacházející se v Palma de Mallorca na ostrově Mallorca ve Španělsku. Tato tržnice je jednou z největších a nejznámějších na ostrově a nabízí široký výběr čerstvých potravin, místních specialit, čerstvého ovoce a zeleniny, ryb a mořských plodů, masných výrobků, sýrů, pečiva a dalších produktů. Je to populární místo jak pro místní obyvatele, tak pro návštěvníky, kteří sem přicházejí ochutnat místní kuchyni a nakoupit čerstvé suroviny. Tržnice Mercado del Olivar má také atmosféru plnou života a barev, což ji činí skvělým místem k procházkám a objevování místní kultury a gastronomie.

Es Baluard in Palma, Spain
 

Es Baluard Museu d'Art Contemporani de Palma

Muzeum moderního a současného umění Es Baluard v Palma de Mallorca přináší návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat rozmanitost uměleckých stylů. Nachází se v historické pevnosti a nabízí nejen výstavy, ale také krásný výhled na město a moře. Pro milovníky umění je to nezapomenutelný zážitek, který by neměli minout při návštěvě Palmy de Mallorca.

Santa Catalina
 

Santa Catalina

Santa Catalina je malebná čtvrť v Palma de Mallorca. Tato čtvrť je známá svou bohémskou atmosférou, šarmem a autentickou atmosférou. Santa Catalina je oblíbená mezi místními i turisty díky svým úzkým uličkám, barevným domům, trhy s čerstvými potravinami a bohatým gastronomickým nabídkám. Najdete zde mnoho tradičních tapas barů, restaurací s místními specialitami, kaváren a butiků. Je to skvělé místo pro procházky, ochutnávání místní kuchyně a poznávání místní kultury. Santa Catalina je také známá svým příjemným a živým nočním životem, kdy se uličky proměňují v živé a pulzující místo, kde se můžete bavit až do ranních hodin. Najdeme tu také nejstarší trh s potravinami - Mercado de Santa Catalina.

Paseo del Borne
 

Paseo del Borne

Paseo del Borne je prestižní nákupní třída v Palma de Mallorca, hlavním městě ostrova Mallorca ve Španělsku. Tato ulice je známá svou elegantní atmosférou, vysokou koncentrací luxusních butiků, módních značek a obchodů s designovým oblečením a doplňky. Paseo del Borne je oblíbeným místem pro nákupy, procházky a sledování módních trendů. Kromě obchodů zde najdete také kavárny, restaurace a bary, kde si můžete odpočinout a pochutnat si na gastronomických lahůdkách. Celkově je Paseo del Borne atraktivním destinací pro milovníky módy a luxusu, kteří hledají jedinečné zážitky během své návštěvy Palmy de Mallorca.

Paseo Maritimo
 

Paseo Maritimo

Paseo Marítimo je nábřežní promenáda v Palma de Mallorca, hlavním městě ostrova Mallorca ve Španělsku. Tato promenáda se táhne podél mořského pobřeží a nabízí krásné výhledy na moře, přístav a okolní krajinu. Paseo Marítimo je populárním místem pro procházky, běhání, cyklistiku a relaxaci u moře. Kromě toho zde najdete také mnoho restaurací, barů, kaváren a klubů, kde si můžete vychutnat místní kuchyni, osvěžující nápoje a večerní zábavu. Tato promenáda je také výchozím bodem pro plavby na lodi či vodní sporty a nabízí bohaté možnosti pro trávení volného času a relaxaci v příjemném mořském prostředí.

Retablo mayor (1739) de la basílica. Desconozco el autor o autores del proyecto.
 

Basílica de San Francisco

Klášter San Francisco v Palma de Mallorca je skvělým místem pro ty, kteří chtějí poznat historii města. Tento klášter byl postaven v 13. století a je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších klášterů na Baleárech. Navštivte klášterní kostel, kde můžete obdivovat krásné fresky a sochy. Klášter San Francisco je skvělým místem pro klidné odpočinkové chvíle, kdy si můžete užít krásné prostředí a klid.

Gran Hotel
 

Gran Hotel

Gran Hotel v Palma de Mallorca je architektonickým skvostem, který kombinuje prvky historického a moderního designu. Jeho fasáda je obvykle elegantní a impozantní, často zdobená detaily, které odrážejí charakteristickou architekturu města. Uvnitř hotelu můžete očekávat luxusní interiéry s vysokou úrovní designu a vybavení. Můžete se setkat s prvky tradiční mallorské architektury, jako jsou kamenné prvky, oblouky a dekorativní prvky, které dotvářejí autentickou atmosféru. Současně můžete nalézt moderní prvky a vybavení, které poskytují komfort a luxus pro hosty. Celkově je architektura Gran Hotelu v Palma de Mallorca kombinací elegance, pohodlí a historického šarmu, což z něj činí nezapomenutelné místo k pobytu.

Esglesia de Santa Creu
 

Esglesia de Santa Creu

Kostel Santa Creu je krásná gotická stavba v centru Palmy de Mallorca. Kostel byl postaven v 13. století a je známý svým nádherným interiérem a malebným okolím. Vstup do kostela je zdarma a je otevřen každý den. Navštivte tento historický kostel a prohlédněte si jeho krásné umělecké díla a architekturu.

Cabrera
 

Cabrera

Cabrera je malý španělský ostrov ležící nedaleko jižního pobřeží Mallorky. Tento ostrov, který je součástí souostroví Baleárských ostrovů, je známý svou divokou a nedotčenou přírodou, malebnými plážemi a čistým mořem. Cabrera je také domovem pro chráněné mořské rezervace a mnoho druhů ptáků a mořského života. Turisté mohou navštívit ostrov na organizovaných výletech lodí z Mallorky a prozkoumat jeho krásy pěší turistikou, potápěním nebo jinými aktivitami v přírodě.

Iglesia de Sant Miquel
 

Iglesia de Sant Miquel

Kostel svatého Michala v Palma de Mallorca je krásným příkladem gotické architektury. Nachází se v historické čtvrti města a nabízí nádherný výhled na okolní památky. Kostel je bohatě zdoben a ukrývá v sobě mnoho uměleckých děl. Navštivte tento důležitý duchovní a kulturní symbol města Palma de Mallorca a nechte se okouzlit jeho krásou.

Museu Diocesà
 

Museu Diocesà

Diecézní muzeum v Palma de Mallorca je skvělým místem pro milovníky historie a umění. Muzeum obsahuje sbírky soch, obrazů, náboženských předmětů a dalších artefaktů, které dokumentují dějiny křesťanství na Mallorce. Návštěvníci mohou vidět unikátní exponáty, které ukazují, jak se křesťanské umění vyvíjelo v průběhu staletí.

Jakub I. Aragonský
 

Jakub I. Aragonský

Navštivte hlavní město Palma de Mallorca a objevte historii Jakuba I. Aragonského, známý také jako Jakub I. Dobyvatel. Jeho vláda byla klíčová pro formování středověkého Španělska a je známá především jeho vojenskými úspěchy a expanzí aragonského království. Jakub I. podporoval zakládání nových měst a osídlování dobytých území, což přispělo k oslabení muslimského vlivu a k upevnění křesťanské kontroly. Mallorku znovuvydobyl v roce 1229. Prohlédněte si jeho sochu na náměstí Plaza de la Reina a navštivte jeho hrobku v katedrále La Seu. Vychutnejte si také krásné výhledy na město a moře z hradu Bellver, který nechal Jakub I. postavit.

Iglesia de Sant Joan de Malta
 

Iglesia de Sant Joan de Malta

Sant Joan de Malta Church je kostel v Palma na ostrově Mallorca ve Španělsku. Postaven byl v 13. století na pozemcích, které patřily řádu johanitů. Kostel kombinuje různé architektonické styly, včetně gotiky a baroka, a nachází se na nábřeží s úchvatným výhledem na moře. Díky své historii, architektuře a umístění je oblíbeným místem pro turisty a návštěvníky Palmy a má také kulturní význam pro místní komunitu, často slouží pro různé kulturní akce a události.

Mapa

⭐ Vše (26)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Palma de Mallorca s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz