Valencie - město vědy a umění

Průvodce Valencií

Co vidět v Valencii. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Valencie

Valencie je 3. největší město ve Španělsku, které leží na Costa del Azahar (pobřeží pomerančového květu). Valencie má nepřeberné množství lákadel. Přes historické centrum města, místní tržnici, pláže až po architektonické středisko současné architektury – Město umění a věd od S. Calatravy. Každý rok v březnu se zde pořádá festival Las Fallas na počest svatého Josefa (Saint José).

ŠpanělskoŠpanělsko
👀 Památky
⚽ Fotbal
🏛️ Architektura
🌊 Moře

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)

~ 900 Kč / dvoulůžko

Cena ubytování (low-cost)

~ 400 Kč / lůžko

Co vidět v Valencii

 

Ciudad de las Artes y las Ciencias

Město umění a věd (Ciudad de las Artes y las Ciencias) je dosud největším kulturním a vědeckým komplexem v Evropě, který se stal symbolem Valencie. Bylo navržené valencijským architektem Santiagem Calatravou a bylo vybudováno v letech 1991–2005.

 

El Ayuntamiento de Valencia

Radnice na hlavním náměstí Plaza del Ayuntamiento ve Valencii. Budova radnice byla postavena v letech 1758 až 1763. Uprostřed stavby je věž s hodinami. Vstup na radnici je zdarma, nenechte si ujít výhled na Plaza del Ayuntamiento z balkónu radnice v prvním patře.

 

Mercado Central

Místní trh v centru Valencie s čerstvým ovocem, rybami a zeleninou. Trh je jeden z nejstarších a stále fungujících evropských tržišť. Trh je otevřen od pondělí do soboty, od 7:00 do 15:00. Stavba budovy pochází z roku 1914.

 

Jardines de Túria

Zahrady Turia jsou veřejným městským parkem o rozloze cca 110 ha, nachází se v centru Valencie. 9 kilometrů zeleně využívají místní a turisté k rekreacii, pknikům a odpočinku. Rozlehlé zahrady jsou postaveny na bývalém korytu řeky Turia, jehož směr byl změněn, aby se zabránilo neustálým záplavám ve městě.

 

Torre del Micalet

Torre del Micalet neboli El Miguelete se nachází na náměstí Plaza de la Reina ve Valencii. Torre del Micalet je zvonice katedrály ve Valencii. Její stavba začala ve 14. ve století. Je vysoká 70 metrů s 207 schody. Je to jedna z nejnavštěvovanějších památek ve městě, odkud nádherný výhled na město je Valencie. Vstup stojí 2 eura.

 

Catedral de Santa María de València

Katedrála ve Valencii je jednou z hlavních památek ve Valencii, která stojí na náměstí Plaza de la Virgen. Katedrálu ve Valencii nechal postavit král Jaime I. na počest Nanebevzetí Panny Marie ve 13. století.

Letiště obsluhující Valencie

Letiště poblíž Valencie

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Poslední tipy na akční letenky

Kodaň
✨ Víkendovka
🔥 1 141 Kč
Dubaj
🌴 Dovolená
🔥 16 490 Kč
pohled na přístav Cagliari, na Sardinii
✈️ Zpátečka
🤩 1 889 Kč

Letní letenky na Sardinii

Itálie
Před 20 hodinami
Apulie - Bari
Milán
🤘 Multi-city
🔥 1 688 Kč
pohled z výšky na Zanzibar
🌴 Dovolená
👌 19 990 Kč
Malta - zátoka
✈️ Zpátečka
🎉 1 445 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz