Valencie - město vědy a umění

Průvodce Valencií

Co vidět v Valencii. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

o Valencii

Valencie je 3. největší město ve Španělsku, které leží na Costa del Azahar (pobřeží pomerančového květu). Valencie má nepřeberné množství lákadel. Přes historické centrum města, místní tržnici, pláže až po architektonické středisko současné architektury – Město umění a věd od S. Calatravy. Každý rok v březnu se zde pořádá festival Las Fallas na počest svatého Josefa (Saint José).

Evropa
Španělsko
Památky
Fotbal
Architektura
Moře

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)

~ 900 Kč / dvoulůžko

Cena ubytování (low-cost)

~ 400 Kč / lůžko

Co vidět v Valencii

 

Ciudad de las Artes y las Ciencias

Město umění a věd (Ciudad de las Artes y las Ciencias) je dosud největším kulturním a vědeckým komplexem v Evropě, který se stal symbolem Valencie. Bylo navržené valencijským architektem Santiagem Calatravou a bylo vybudováno v letech 1991–2005.

 

El Ayuntamiento de Valencia

Radnice na hlavním náměstí Plaza del Ayuntamiento ve Valencii. Budova radnice byla postavena v letech 1758 až 1763. Uprostřed stavby je věž s hodinami. Vstup na radnici je zdarma, nenechte si ujít výhled na Plaza del Ayuntamiento z balkónu radnice v prvním patře.

 

Mercado Central

Místní trh v centru Valencie s čerstvým ovocem, rybami a zeleninou. Trh je jeden z nejstarších a stále fungujících evropských tržišť. Trh je otevřen od pondělí do soboty, od 7:00 do 15:00. Stavba budovy pochází z roku 1914.

Letiště poblíž Valencie

Hlídač akčních letenek

Přihlaš se k odběru akčních letenek a nenech si ujít žádnou parádní akci.

Přihlášením souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Poslední akce

Valencie - město vědy a umění
Zpátečka
1 548 Kč
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz