Valencie - město vědy a umění

10 míst, co vidět v Valencii

Tipy na nejlepších 10 míst, které musíš určitě navštívit v Valencii.

10 míst, co musíš vidět v Valencii

 

Ciudad de las Artes y las Ciencias

Město umění a věd (Ciudad de las Artes y las Ciencias) je dosud největším kulturním a vědeckým komplexem v Evropě, který se stal symbolem Valencie. Bylo navržené valencijským architektem Santiagem Calatravou a bylo vybudováno v letech 1991–2005.

 

El Ayuntamiento de Valencia

Radnice na hlavním náměstí Plaza del Ayuntamiento ve Valencii. Budova radnice byla postavena v letech 1758 až 1763. Uprostřed stavby je věž s hodinami. Vstup na radnici je zdarma, nenechte si ujít výhled na Plaza del Ayuntamiento z balkónu radnice v prvním patře.

 

Mercado Central

Místní trh v centru Valencie s čerstvým ovocem, rybami a zeleninou. Trh je jeden z nejstarších a stále fungujících evropských tržišť. Trh je otevřen od pondělí do soboty, od 7:00 do 15:00. Stavba budovy pochází z roku 1914.

 

Jardines de Túria

Zahrady Turia jsou veřejným městským parkem o rozloze cca 110 ha, nachází se v centru Valencie. 9 kilometrů zeleně využívají místní a turisté k rekreacii, pknikům a odpočinku. Rozlehlé zahrady jsou postaveny na bývalém korytu řeky Turia, jehož směr byl změněn, aby se zabránilo neustálým záplavám ve městě.

 

Torre del Micalet

Torre del Micalet neboli El Miguelete se nachází na náměstí Plaza de la Reina ve Valencii. Torre del Micalet je zvonice katedrály ve Valencii. Její stavba začala ve 14. ve století. Je vysoká 70 metrů s 207 schody. Je to jedna z nejnavštěvovanějších památek ve městě, odkud nádherný výhled na město je Valencie. Vstup stojí 2 eura.

 

Catedral de Santa María de València

Katedrála ve Valencii je jednou z hlavních památek ve Valencii, která stojí na náměstí Plaza de la Virgen. Katedrálu ve Valencii nechal postavit král Jaime I. na počest Nanebevzetí Panny Marie ve 13. století.

 

Mestalla

Mestalla je fotbalový stadion celku Valencia CF hrající španělskou La Ligu. Stadion byl slavnostně otevřen dne 20. května 1923 přátelským utkáním Valencie s druhým valencijským klubem Levante. Kapacita stadionu je 55 000 diváků.

 

Torres de Serranos

Torres de Serranos je jednou z dvanácti bran, které tvořily součást starobylé městské zdi na obrau města. Nyní slouží jako muzeum. Torres de Serranos byly postaveny v letech 1392 až 1398. Z vrcholu teras máte nádherný pohled na město a řeku Turia.

 

Estació del Nord

Estació del Nord je vlakové nádraží ve Valencii, které se nachází v samém srdci města. Hlavní nádraží bylo slavnostně otevřeno v roce 1917. Modernistická stavba je dílem architekta Demetria Ribese a na fasádě najdete motivy inspirované valencijským zemědělstvím - pomeranče a pomerančové květy.

věž Catalina ve Valencii
 

Iglesia de Santa Catalina

Iglesia de Santa Catalina je zvonice katedrály sv. Kateřiny, která se nachází na náměstí Plaza de Lope de Vega ve Valencii. Její stavba začala v 16. ve století a vstup stojí 2 eura.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz