Sitka - LOCATION:

Sitka průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Sitka

Sitka je malebné pobřežní město v Aljašce, které překypuje přírodními krásami a bohatou historií. Můžete navštívit národní historický park Sitka, kde se nachází totemové sloupy a jedinečná osada Tlingitů. Pro zážitek na hranici divočiny zkuste lodní výlety vyhlídkovými loděmi, které vás zavedou do zákoutí neporušené přírody a míjejí vodopády, ledovce a rozmanitou faunu včetně medvědů, orlů a velryb. Sitka je místo, kde se spojuje kultura, příroda a dobrodružství.

Severní Amerika
Spojené státySpojené státy

Co vidět

Sheldon Jackson College
 

Sheldon Jackson Museum

Sheldon Jackson Museum v Sitce je skvělým zdrojem poznání o původních obyvatelích Aljašky. Muzeum obsahuje rozsáhlou sbírku uměleckých děl, řemesel a archeologických nálezů. Navštivte muzeum a prohlédněte si exponáty, které ukazují bohatou historii a kulturu těchto lidí. Určitě stojí za návštěvu pro každého, kdo má zájem o historii a kulturu Aljašky.

Sitka National Historical Park
 

Sitka National Historical Park

Národní historický park Sitka je místem, kde se setkávají historie a příroda. Park nabízí nádherné procházky lesem, kde můžete obdivovat mnoho historických památek a soch. Park se nachází na břehu moře, kde můžete vidět mnoho druhů zvířat, včetně lososů a medvědů. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí poznat historii a zároveň si užít krásy přírody.

Alaska Raptor Center
 

Alaska Raptor Center

Alaska Raptor Center je útočištěm pro zraněné dravce a sovy. Toto centrum se nachází v Sitce a je domovem pro více než 100 zvířat. Návštěvníci mohou vidět orly, sokoly, jestřáby a další dravce v přírodním prostředí. Vstupné pomáhá financovat léčbu a rehabilitaci zvířat v centru.

Fortress of the Bear
 

Fortress of the Bear

Fortress of the Bear v Sitce je unikátní zážitek pro milovníky zvířat. Tento útočiště pro medvědy poskytuje domov pro opuštěné mláďata a zraněné medvědy, kteří se zde mohou zotavit a žít v bezpečí. Prohlédněte si tuto fascinující rezervaci a zjistěte více o medvědech Grizzly a černých medvědech, kteří zde žijí. Navštivte Fortress of the Bear a podpořte jejich úsilí o záchranu medvědů.

wikimedia.org
 

Russian Bishop's House

Ruský biskupský dům v Sitce byl postaven v roce 1842 a dnes slouží jako muzeum. Tento historický dům nabízí návštěvníkům pohled do minulosti a ukazuje, jak žili biskupové v této oblasti. Vstupné je velmi přijatelné a průvodci jsou velmi ochotní a vstřícní. Navštivte tento fascinující dům a objevte historii Sitky a Ruska v Americe.

googleusercontent.com
 

Sitka Sound Science Center

Sitka Sound Science Center je jedním z nejzajímavějších míst v Sitce. Centrum nabízí návštěvníkům možnost objevovat fascinující svět vědy a přírody. Výstavy, prezentace a interaktivní programy poskytují nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu. Sitka Sound Science Center je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat místní přírodu a kulturu v jednom.

Sitka - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 7784 km
Nejbližší letiště SIT
2 km od centra
Přímý let
~ 9h 10min
Spojené státy Spojené státy
Časový posun proti ČR
-10h
Obsluhující letiště
SIT
Sitka - LOCATION:
Sitka - LOCATION:Sheldon Jackson CollegeSitka National Historical ParkAlaska Raptor CenterFortress of the Bearwikimedia.orggoogleusercontent.comSt. Michael's Orthodox CathedralSt. Michael's Cathedral (Sitka, Alaska)tripbuzz.comtripadvisor.comtripadvisor.comWhale Park

Počasí jaro

Březen
Max: 5 °C
Min: 0 °C
Duben
Max: 9 °C
Min: 3 °C
Květen
Max: 14 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 17 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 17 °C
Min: 12 °C
Srpen
Max: 18 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 14 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 10 °C
Min: 6 °C
Listopad
Max: 5 °C
Min: 1 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 3 °C
Min: 0 °C
Leden
Max: 2 °C
Min: -1 °C
Únor
Max: 3 °C
Min: -1 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

pula
✈️ Zpátečka
😎 802 Kč

Letní letenky na Istrii

Chorvatsko
Před 5 hodinami
antalya-turecko
🌴 Dovolená
🚀 5 464 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
😍 787 Kč
Bergamo
✨ Víkendovka
🤩 1 204 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
👌 1 025 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz