Washington - The western front of the United States Capitol. The Neoclassical style building is in Washington, D.C., on Capitol Hill, at the east end of the National Mall. The Capitol was designated a National Historic Landmark in 1960.

Washington průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Washington

Washington, hlavní město USA, je město s bohatou historií a politickým významem. Prohlédněte si Bílý dům, sídlo amerických prezidentů, či Kapitol, kde sídlí Kongres. Národní muzea vám nabídnou nejen vzdělání, ale i úžasné zážitky. Potěšte se procházkou po National Mall a navštivte Lincolnův a Jeffersonův památník. Washington je město s nádhernými parky, jako je Georgetown Waterfront Park nebo Smithsonian Gardens. Prozkoumejte Georgetown se svými malebnými uličkami a variabilní nabídkou obchodů a restaurací.

Severní Amerika
Spojené státySpojené státy

Co vidět

Smithsonian National Museum of Natural History
 

Smithsonian National Museum of Natural History

Smithsonian National Museum of Natural History je jedním z největších přírodovědných muzeí na světě. Nachází se v centru Washingtonu a nabízí návštěvníkům neuvěřitelný pohled na přírodní svět. Expozice zahrnují vše od dinosaurů až po zlatokopy a ukazují, jak se naše planeta vyvíjela. Muzeum rovněž hostí speciální výstavy a programy pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Washington Monument
 

Washington Monument

Washingtonský monument je jedním z nejvýznamnějších symbolů USA. Tento obelisk vysoký 169 metrů byl postaven na počest prvního prezidenta USA George Washingtona. Vystoupejte na vrchol a užijte si úchvatný výhled na celé město. Monument se nachází v krásném parku, který je ideální pro pikniky a odpočinek. Navštivte tento historický památník a zažijte kousek americké historie.

International Spy Museum
 

International Spy Museum

Vstupte do světa tajných služeb a špionáže v Muzeu mezinárodních špionů v Washingtonu. Prozkoumejte historii špionáže a sledujte vývoj technologií, které umožňují získávat informace. V muzeu se dozvíte o slavných špionech a jejich příbězích, včetně Jamese Bonda. Muzeum nabízí interaktivní zážitky pro celou rodinu.

Washington National Cathedral
 

Washington National Cathedral

Washington National Cathedral je největší katedrála v USA a jedna z nejvýznamnějších turistických atrakcí ve Washingtonu. Katedrála je známá svými vitrážemi a sochami, stejně jako svou krásnou architekturou. Navštivte katedrálu a prohlédněte si její interiér, včetně krypt a kaplí. Vstupné je dobrovolné, ale přispějte na udržení této historické památky.

United States Botanic Garden
 

United States Botanic Garden

Navštivte Botanickou zahradu Spojených států v srdci Washingtonu. Zažijte krásu a rozmanitost rostlin z celého světa v této oáze klidu. Uvidíte vzácné druhy orchidejí, kaktusů a mnoho dalších rostlin. Procházka zahradou je nezapomenutelným zážitkem pro všechny milovníky přírody.

National Museum of African American History and Culture, facade
 

National Museum of African American History and Culture

Národní muzeum afroamerické historie a kultury vás zavede na cestu životem afroamerického obyvatelstva USA. Expozice zahrnuje příběhy otroků, období segregace, hnutí za občanská práva a mnoho dalšího. Muzeum nabízí jedinečný pohled na historii USA z perspektivy afroamerické komunity. Vstup je zdarma, ale je třeba si vstupenku předem rezervovat.

Washington - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 6898 km
Nejbližší letiště IAD
36 km od centra
Přímý let
~ 8h 9min
Spojené státy Spojené státy
Časový posun proti ČR
-6h
Obsluhující letiště
BWI, DCA, IAD
Washington - The western front of the United States Capitol. The Neoclassical style building is in Washington, D.C., on Capitol Hill, at the east end of the National Mall. The Capitol was designated a National Historic Landmark in 1960.
Washington - The western front of the United States Capitol. The Neoclassical style building is in Washington, D.C., on Capitol Hill, at the east end of the National Mall. The Capitol was designated a National Historic Landmark in 1960.Smithsonian National Museum of Natural HistoryWashington MonumentInternational Spy MuseumWashington National CathedralUnited States Botanic GardenNational Museum of African American History and Culture, facadeNational MallNational Air and Space MuseumUnited States Holocaust Memorial MuseumLincoln Memorial, WashingtonWhite House, WashingtonVietnam Veterans Memorial

Počasí jaro

Březen
Max: 13 °C
Min: 3 °C
Duben
Max: 19 °C
Min: 8 °C
Květen
Max: 24 °C
Min: 14 °C

Počasí léto

Červen
Max: 29 °C
Min: 19 °C
Červenec
Max: 32 °C
Min: 22 °C
Srpen
Max: 31 °C
Min: 21 °C

Počasí podzim

Září
Max: 27 °C
Min: 17 °C
Říjen
Max: 20 °C
Min: 11 °C
Listopad
Max: 14 °C
Min: 6 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 8 °C
Min: 1 °C
Leden
Max: 6 °C
Min: -2 °C
Únor
Max: 8 °C
Min: -1 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Marseille
✈️ Zpátečka
💣 1 338 Kč
Verona
✨ Víkendovka
👌 1 436 Kč
malaga
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
pula
✈️ Zpátečka
😎 802 Kč

Letní letenky na Istrii

Chorvatsko
Před 28 hodinami
antalya-turecko
🌴 Dovolená
🚀 5 464 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
😍 787 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz