Colombo - A crumbling colonial-era building is wedged between more modern structures at this intersection in Pettah, one of the oldest districts in Colombo and…

Colombo průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Colombo

Colombo je srílanská metropole plná života, historie a kultury. Procházka po jeho barvitém trhu Pettah, kde najdete exotické ovoce, koření a textil, vás zavede do srdce místního života. Navštivte krásnou koloniální čtvrť Fort se svojí impozantní architekturou, užijte si romantické procházky v zahradě Viharamahadevi Park a obdivujte panoramatický výhled na celé město z chrámu Gangaramaya. Colombo nabízí nezapomenutelnou kombinaci moderního a tradičního, která vás okouzlí svou atmosférou.

Asie
Srí LankaSrí Lanka

Co vidět

Gangaramaya_Temple.-Colombo,au Sri Lanka.- Asie du Sud
 

Gangaramaya Temple

Chrám Gangaramaya je jednou z nejvýznamnějších buddhistických svatyní v Colombu. Nachází se na břehu jezera Beira a je známý svou směsí architektonických stylů, včetně sinhalštiny, tamilské, indické, čínské a thajské. Chrám je také domovem bohaté sbírky buddhistických uměleckých děl, soch a relikvií. Navštivte Gangaramaya Temple a vstupte do světa duchovního klidu a nádhery.

Viharamahadevi Park (view towards Town Hall)
 

Viharamahadevi Park

Viharamahadevi Park se nachází v srdci města Colombo a je největším a nejzelenějším parkem ve městě. Tento klidný park nabízí návštěvníkům příležitost uniknout z ruchu města a užít si přírodu, procházky a pikniky. V parku najdete také krásné sochy, fontány a květinové zahrady, které dotvářejí jeho malebnou atmosféru. Ideální místo pro odpočinek a relaxaci během návštěvy Colomba.

The wonderfully painted Jami-Ul-Alfar Mosque (Pettah Mosque) in the Pettah harbour area near the Fort Station.
 

Red Mosque

Červená mešita, známá také jako Jami Ul-Alfar, se nachází ve městě Colombo a je jedním z nejvýznamnějších islámských míst na Srí Lance. Tato nádherná stavba s jedinečnou architekturou a červenobílým pruhováním je oblíbenou turistickou atrakcí. Navštivte tuto fascinující mešitu a prohlédněte si její bohatou historii a kulturu.

Independence Commemoration Hall in Sri Lanka
 

Independence Memorial Hall

Independence Memorial Hall je impozantní památník nacházející se v hlavním městě Srí Lanky, Colombu. Postavený k oslavě nezávislosti země v roce 1948, tato ikonická budova je obklopena krásnými zahradami a parky. Místo je také domovem pro sochu prvního premiéra Srí Lanky, Dona Stephen Senanayake. Navštivte tento symbol svobody a nasajte atmosféru historie a kultury tohoto fascinujícího místa.

The Colombo Lighthouse, at the Colombo Harbour, Sri Lanka.
 

Colombo Lighthouse

Colombo Lighthouse, známý také jako Old Colombo Lighthouse nebo Clock Tower, je historická věž nacházející se v srdci města Colombo. Tento maják byl postaven v roce 1856 a dnes slouží jako atrakce pro turisty, kteří si mohou vychutnat krásný výhled na město a přístav. Nenechte si ujít tuto ikonickou památku při návštěvě Colomba.

Photograph of Heiyantuduwa Raja's Skeleton
 

National Museum of Colombo

Národní muzeum v Colombu je největší a nejstarší muzeum na Srí Lance, založené v roce 1877. Muzeum se pyšní bohatou sbírkou historických a kulturních artefaktů, včetně starověkých soch, mincí a zbraní. Prohlédněte si tradiční srílanské umění a řemesla a objevte fascinující historii této exotické země. Nenechte si ujít návštěvu tohoto kulturního pokladu při své cestě do Colomba.

Colombo - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 7680 km
Nejbližší letiště CMB
28 km od centra
Přímý let
~ 9h 4min
Srí Lanka Srí Lanka
Časový posun proti ČR
+3h 30min
Obsluhující letiště
CMB
Colombo - A crumbling colonial-era building is wedged between more modern structures at this intersection in Pettah, one of the oldest districts in Colombo and…
Colombo - A crumbling colonial-era building is wedged between more modern structures at this intersection in Pettah, one of the oldest districts in Colombo and…Gangaramaya_Temple.-Colombo,au Sri Lanka.- Asie du SudViharamahadevi Park (view towards Town Hall)The wonderfully painted Jami-Ul-Alfar Mosque (Pettah Mosque) in the Pettah harbour area near the Fort Station.Independence Commemoration Hall in Sri LankaThe Colombo Lighthouse, at the Colombo Harbour, Sri Lanka.Photograph of Heiyantuduwa Raja's SkeletonSeema Malaka North platformThe Colombo World Trade Center in Sri Lanka.The Khan Clock Tower was built in Colombo, Sri Lanka by the Khan Family of Bombay. The Clock Tower is a popular landmark and marks the entrance to…The font at St.Paul's Church Milagiriya, one of the oldest Anglican churches in Sri Lanka.Kochchikade St. Anthony's Shrineபம்பலப்பிட்டி பழைய கதிரேசன் கோவில் கோபுரம்

Počasí jaro

Březen
Max: 32 °C
Min: 23 °C
Duben
Max: 31 °C
Min: 24 °C
Květen
Max: 30 °C
Min: 25 °C

Počasí léto

Červen
Max: 29 °C
Min: 24 °C
Červenec
Max: 28 °C
Min: 24 °C
Srpen
Max: 28 °C
Min: 24 °C

Počasí podzim

Září
Max: 29 °C
Min: 24 °C
Říjen
Max: 29 °C
Min: 24 °C
Listopad
Max: 29 °C
Min: 23 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 30 °C
Min: 22 °C
Leden
Max: 31 °C
Min: 21 °C
Únor
Max: 31 °C
Min: 22 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

pula
✈️ Zpátečka
😎 802 Kč

Letní letenky na Istrii

Chorvatsko
Před 5 hodinami
antalya-turecko
🌴 Dovolená
🚀 5 464 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
😍 787 Kč
Bergamo
✨ Víkendovka
🤩 1 204 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
👌 1 025 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz