Kukës

Kukës - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 9 míst, které musíš určitě navštívit v Kukës.

Kukës - co musíš vidět

Kukës Underground / Kukësi Nëntokësor (Afrim Cenaj)
 

Kukës Underground / Kukësi Nëntokësor (Afrim Cenaj)

Kukës Underground je fascinující a nevšední turistická atrakce v Albánii. Tento podzemní svět byl vytvořen během druhé světové války a sloužil jako úkryt pro místní obyvatele. Dnes se zde nachází muzeum, které přináší návštěvníkům vzpomínky na život lidí v době války. Prozkoumejte tuto tajemnou a historicky významnou lokalitu a získejte hlubší porozumění pro kulturu a historii Albánie.

Parku Kukës
 

Parku Kukës

Park Kukës je ideálním místem pro milovníky přírody a klidu. Nachází se v blízkosti města Kukës a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Park je obklopen lesy a jezerem, což ho činí ideálním místem pro pikniky a procházky. K dispozici jsou také různé sportovní aktivity, jako jsou turistika a cyklistika. Park Kukës je skvělým místem pro odpočinek a relaxaci v přírodě.

Přehrada Fierza
 

Přehrada Fierza

Kukës City je malebné město v severovýchodní Albánii, které se nachází v blízkosti kosovských hranic. Jeho největší atrakcí je nedaleká přehrada Fierza, která nabízí krásný výhled na okolní hory a je ideálním místem pro vodní sporty a rybaření. Pro turisty, kteří hledají klid a přírodu, je Kukës ideálním výchozím bodem pro pěší túry do národního parku Valbona, který se nachází v blízkosti města.

Muzeu Etnografik Kukës
 

Muzeu Etnografik Kukës

Muzeum Etnografické v Kukësu je fascinujícím místem, které nabízí pohled do historie a tradic regionu. Nachází se v centru města a vystavuje množství artefaktů a předmětů, které ukazují život a kulturu místních lidí. Muzeum je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat více o historii Kukësu a Albánie jako celku. Vstupné je přijatelné a personál je vstřícný a ochotný.

Kalaja e Pecës
 

Kalaja e Pecës

Kalaja e Pecës je starobylá pevnost nacházející se na kopci nad městem Kukës v Albánii. Tento historický symbol stojí na místě, kde se kdysi nacházela římská pevnost, a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Pevnost byla postavena v 5. století a během staletí sloužila jako obranná pevnost. Dnes je to oblíbená turistická atrakce, kterou ročně navštíví tisíce turistů.

Placeholder image.
 

Parku Zabeli

Parku Zabeli je krásný park v albánském městě Kukës. Nachází se v blízkosti řeky a nabízí klidné a příjemné prostředí pro procházky a odpočinek. Park je také oblíbeným místem pro pikniky a rodinné výlety. Můžete si zde užít krásný výhled na okolní krajinu a přírodu. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají klid a odpočinek od rušného městského života.

Kroi i Kuq
 

Kroi i Kuq

Kroi i Kuq je fascinující vodopád nacházející se nedaleko Kukës. Vodopád je obklopen bujnou zelení a nabízí klidný únik od shonu města. Návštěvníci si mohou užít osvěžující koupání v chladných vodách nebo jen relaxovat a užívat si ohromující výhledy. Oblast je také oblíbená pro pěší turistiku a kempování, což z ní dělá perfektní destinaci pro milovníky přírody.

Placeholder image.
 

Stanet e Sherifit

Stanet e Sherifit jsou historické památky, které se nacházejí v Kukësu. Tyto kamenné stavby pocházejí z období osmanské nadvlády a sloužily jako vojenské pevnosti. Dnes jsou to oblíbené turistické atrakce, které nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu. Pro milovníky historie a architektury jsou Stanet e Sherifit nevynechatelnou zastávkou při návštěvě Kukësu.

Placeholder image.
 

Baza e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Baza e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës je historickou památkou v Kukësu, která připomíná bojovou minulost Kosova. Tato báze byla jedním z klíčových míst, kde se odvíjely důležité události během války v Kosovu. Pro návštěvníky je to fascinující místo, kde se mohou dozvědět více o této části kosovské historie. Při návštěvě si také můžete užít krásné výhledy na okolní krajinu.

Mapa

⭐ Vše (9)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Kukës s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz