Alžír - A man gas metal arc welding (MIG).

Alžír - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 18 míst, které musíš určitě navštívit v Alžír.

Alžír - co musíš vidět

Martyr's Memorial
 

Martyr's Memorial

Památník mučedníků je významným symbolem nezávislosti Alžíru. Nachází se na kopci, odkud se otevírá nádherný výhled na město. Tento památník byl postaven na počest mučedníků, kteří položili své životy v boji za svobodu Alžíru. Vstup je zdarma a památník je otevřen po celý den. Navštivte tento památník a uctěte památku hrdinů Alžíru.

Bardo National Museum of Prehistory and Ethnography
 

Bardo National Museum of Prehistory and Ethnography

Navštivte Bardo Národní muzeum předhistorie a etnografie v Alžíru a objevte fascinující příběhy minulosti. Muzeum nabízí bohatou sbírku artefaktů, včetně keramiky, šperků a soch. Prohlédněte si tuto důležitou kulturní instituci a objevte tajemství alžírské historie a kultury.

Interior of Notre Dame d'Afrique in Algiers (Algeria, 1899).
 

Notre-Dame d'Afrique

Navštivte katedrálu Notre-Dame d'Afrique, která je jednou z nejvýznamnějších památek v Alžíru. Tento nádherný kostel se nachází na kopci nad městem a nabízí úchvatný výhled na Alžír a okolní krajinu. Katedrála je známá svým architektonickým stylem a vnitřním zařízením, které se datuje až do 19. století. Navštivte tuto unikátní památku a prožijte nezapomenutelný zážitek z historie Alžíru.

La porte de la pièce de réception du Pacha. Palais d’art mauresque, Dar Hassan fut construit vers 1790 comme résidence personnelle de Hassan Pacha…
 

Dar Hassan Pacha

Dar Hassan Pacha, známý také jako Dar Hassan Bacha nebo Palais d'Hiver, je nádherný palác v Alžíru. Tento historický palác je dokonalým příkladem alžírské architektury a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Užijte si pohled na krásné mozaiky a sochy, které zdobí interiér paláce. Dar Hassan Pacha je must-see pro každého, kdo navštíví Alžír.

A l'interieur du palais des Rais, Bastion 23
 

Rais palace

Palác Rais v Alžíru je skvělým příkladem architektury z 16. století. Tento krásný palác byl kdysi domovem vládců a nyní slouží jako muzeum. Návštěvníci mohou prozkoumat rozsáhlé sbírky umění a historických artefaktů. V okolí se nachází mnoho kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční alžírskou kuchyni.

Villa Abd-el-Tif
 

Villa Abd-el-Tif

Villa Abd-el-Tif je jedním z nejkrásnějších historických paláců v Alžíru. Tento elegantní palác postavený v roce 1907 byl kdysi sídlem francouzského guvernéra a dnes slouží jako muzeum. Navštivte tento nádherný palác a prozkoumejte jeho krásné zahrady, elegantní interiéry a umělecká díla. Villa Abd-el-Tif je jedinečnou zastávkou na vaší cestě po Alžíru.

Musée public national d'art moderne et contemporain d'Alger (MaMa). 25, rue Larbi Ben M'hidi. 16000 Alger. (Algérie)
 

Museum of Modern Art of Algiers

Navštivte Muzeum moderního umění v Alžíru a objevte umělecká díla od nejvýznamnějších alžírských umělců. Toto muzeum nabízí jedinečnou příležitost prohlédnout si moderní umění v Alžíru a hlouběji se seznámit s kulturou této země. Pro milovníky umění je toto místo nevynechatelná zastávka během návštěvy Alžíru.

Národní galerie Alžírska
 

Národní galerie Alžírska

Navštivte Národní galerii Alžírska a objevte klenot alžírské kultury. Tento nádherně zdobený muzeum nabízí nejlepší sbírku umění v zemi, včetně děl od nejvýznamnějších alžírských umělců. Vstupné je zdarma a galerie je otevřena každý den kromě pondělí. Nechte se unést krásou alžírského umění a historie v této úžasné galerii.

Dar Aziza
 

Dar Aziza

Dar Aziza je krásným příkladem alžírské architektury a kultury. Tento historický dům nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost prozkoumat tradiční alžírský život. Užijte si nádherný výhled na město a okolí z terasy a ochutnejte místní kulinářské speciality. Dar Aziza je ideálním místem pro ty, kteří chtějí objevovat krásy Alžíru a jeho kultury.

Dessin vers 1830. Le môle d'Alger, et au premier plan, la maison occupée successivement par le maréchal Clauzel, par le consul des Etats-Unis, par la…
 

National Museum of Antiquities and ancient Islamic art

Národní muzeum starožitností a starověkého islámského umění v Alžíru je skvělým místem pro ty, kteří chtějí objevovat historii a kulturu tohoto fascinujícího města. Muzeum nabízí rozmanitou sbírku starožitností a uměleckých děl, včetně islámského umění, které dokonale ilustruje bohatství a rozmanitost alžírské historie. Navštivte toto muzeum a prohlédněte si jedinečné artefakty, které vám pomohou pochopit minulost a současnost Alžíru.

Teri Park
 

Teri Park

Teri Park je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci v samém srdci Alžíru. Park nabízí krásné zelené prostranství s květinovými záhony a fontánami. Pro milovníky sportu jsou k dispozici tenisové kurty a hřiště na basketbal. Teri Park je také výborným místem pro rodinné výlety a pikniky. Užijte si klidný den v parku s rodinou a přáteli.

Ketchaoua Mosque
 

Ketchaoua Mosque

Mešita Ketchaoua je jedním z nejkrásnějších islámských svatostánků v Alžíru. Stavba pochází z 17. století a byla několikrát přestavěna. V interiéru najdete nádhernou mozaiku a zdobené sloupy. Z terasy mešity se nabízí krásný výhled na město a okolní hory. Navštivte tuto historickou památku a ochutnejte atmosféru starověkého Alžíru.

Martyrs' Square
 

Martyrs' Square

Náměstí Mučedníků je jedno z nejvýznamnějších míst v Alžíru. Toto náměstí bylo pojmenováno po mučednících, kteří zemřeli během bojů za nezávislost Alžírska. Náměstí je obklopeno impozantními budovami a je ideálním místem pro relaxaci a pozorování místního života. Navštivte toto historické místo a prožijte jedinečnou atmosféru Alžíru.

Botanical Garden Hamma
 

Botanical Garden Hamma

Navštivte krásnou Botanickou zahradu Hamma v Alžíru a užijte si klidný odpočinek mezi květinami a stromy. Tato zahrada nabízí širokou škálu rostlin a je jednou z nejstarších botanických zahrad v Africe. Prozkoumejte různé druhy rostlin z celého světa a užijte si pohled na krásné fontány a jezírka. Určitě stojí za návštěvu!

Church of Notre Dame of Africa
 

Church of Notre Dame of Africa

Kostel Notre Dame of Africa je jednou z nejvýznamnějších památek v Alžíru. Tento nádherný kostel byl postaven v roce 1872 a je obklopen nádhernými zahradami a výhledem na moře. Interiér je zdoben nádhernými mozaikami a sochami. Navštivte tento kostel a užijte si nezapomenutelný zážitek a pohled na Alžír z vrcholu kopce.

La Grande Poste d'Alger
 

La Grande Poste d'Alger

La Grande Poste d'Alger je památník francouzské koloniální architektury a je to jeden z nejvýznamnějších historických budov v Alžíru. Vstupte do této nádherné budovy a prohlédněte si její interiér plný historických detailů. Budova se nachází v srdci města a nabízí výhled na okolní ulice a náměstí. Navštivte La Grande Poste d'Alger a prožijte kousek alžírské historie.

Placeholder image.
 

Zoo de Ben Aknoun

Navštivte největší alžírskou zoologickou zahradu Zoo de Ben Aknoun a poznejte mnoho druhů zvířat z celého světa. Tato zoologická zahrada nabízí nejen prohlídku zvířat, ale také mnoho zábavy pro celou rodinu. Užijte si krásný den v přírodě a objevujte tajemství zvířecí říše spolu s námi!

Musee des Antiquites
 

Musee des Antiquites

Musee des Antiquites je skvělým místem pro milovníky historie. Nachází se v Alžíru a nabízí neuvěřitelné množství artefaktů z antického Říma a starověkého Řecka. Prohlédněte si nádherné sochy, keramiku a další předměty, které jsou staré tisíce let. Pokud máte rádi historii, Musee des Antiquites by nemělo chybět na vašem seznamu míst, která musíte vidět v Alžíru.

Mapa

⭐ Vše (18)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Alžír s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz