Alžír - A man gas metal arc welding (MIG).

Alžír průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Alžír

Alžír, hlavní město Alžírska, je fascinující destinace plná historie a kultury. Město se rozprostírá na pobřeží Středozemního moře a nabízí malebné výhledy na moře a bíle omítnuté budovy. Prohlédněte si zdejší bohatou maurskou architekturu, navštivte Kasbu, která je zapsaná na seznamu UNESCO, a prozkoumejte tradiční trhy plné pestrých výrobků. Alžír vás okouzlí svou jedinečnou atmosférou, která kombinuje středomořský šarm, historické památky a moderní život.

Afrika
AlžírskoAlžírsko

Co vidět

Martyr's Memorial
 

Martyr's Memorial

Památník mučedníků je významným symbolem nezávislosti Alžíru. Nachází se na kopci, odkud se otevírá nádherný výhled na město. Tento památník byl postaven na počest mučedníků, kteří položili své životy v boji za svobodu Alžíru. Vstup je zdarma a památník je otevřen po celý den. Navštivte tento památník a uctěte památku hrdinů Alžíru.

Bardo National Museum of Prehistory and Ethnography
 

Bardo National Museum of Prehistory and Ethnography

Navštivte Bardo Národní muzeum předhistorie a etnografie v Alžíru a objevte fascinující příběhy minulosti. Muzeum nabízí bohatou sbírku artefaktů, včetně keramiky, šperků a soch. Prohlédněte si tuto důležitou kulturní instituci a objevte tajemství alžírské historie a kultury.

Interior of Notre Dame d'Afrique in Algiers (Algeria, 1899).
 

Notre-Dame d'Afrique

Navštivte katedrálu Notre-Dame d'Afrique, která je jednou z nejvýznamnějších památek v Alžíru. Tento nádherný kostel se nachází na kopci nad městem a nabízí úchvatný výhled na Alžír a okolní krajinu. Katedrála je známá svým architektonickým stylem a vnitřním zařízením, které se datuje až do 19. století. Navštivte tuto unikátní památku a prožijte nezapomenutelný zážitek z historie Alžíru.

La porte de la pièce de réception du Pacha. Palais d’art mauresque, Dar Hassan fut construit vers 1790 comme résidence personnelle de Hassan Pacha…
 

Dar Hassan Pacha

Dar Hassan Pacha, známý také jako Dar Hassan Bacha nebo Palais d'Hiver, je nádherný palác v Alžíru. Tento historický palác je dokonalým příkladem alžírské architektury a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Užijte si pohled na krásné mozaiky a sochy, které zdobí interiér paláce. Dar Hassan Pacha je must-see pro každého, kdo navštíví Alžír.

A l'interieur du palais des Rais, Bastion 23
 

Rais palace

Palác Rais v Alžíru je skvělým příkladem architektury z 16. století. Tento krásný palác byl kdysi domovem vládců a nyní slouží jako muzeum. Návštěvníci mohou prozkoumat rozsáhlé sbírky umění a historických artefaktů. V okolí se nachází mnoho kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční alžírskou kuchyni.

Villa Abd-el-Tif
 

Villa Abd-el-Tif

Villa Abd-el-Tif je jedním z nejkrásnějších historických paláců v Alžíru. Tento elegantní palác postavený v roce 1907 byl kdysi sídlem francouzského guvernéra a dnes slouží jako muzeum. Navštivte tento nádherný palác a prozkoumejte jeho krásné zahrady, elegantní interiéry a umělecká díla. Villa Abd-el-Tif je jedinečnou zastávkou na vaší cestě po Alžíru.

Alžír - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1738 km
Nejbližší letiště ALG
15 km od centra
Přímý let
~ 2h 27min
Alžírsko Alžírsko
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
ALG
Alžír - A man gas metal arc welding (MIG).
Alžír - A man gas metal arc welding (MIG).Martyr's MemorialBardo National Museum of Prehistory and EthnographyInterior of Notre Dame d'Afrique in Algiers (Algeria, 1899).La porte de la pièce de réception du Pacha. Palais d’art mauresque, Dar Hassan fut construit vers 1790 comme résidence personnelle de Hassan Pacha…A l'interieur du palais des Rais, Bastion 23Villa Abd-el-TifMusée public national d'art moderne et contemporain d'Alger (MaMa). 25, rue Larbi Ben M'hidi. 16000 Alger. (Algérie)Národní galerie AlžírskaDar AzizaDessin vers 1830. Le môle d'Alger, et au premier plan, la maison occupée successivement par le maréchal Clauzel, par le consul des Etats-Unis, par la…Teri ParkKetchaoua Mosque

Počasí jaro

Březen
Max: 19 °C
Min: 7 °C
Duben
Max: 22 °C
Min: 9 °C
Květen
Max: 26 °C
Min: 13 °C

Počasí léto

Červen
Max: 31 °C
Min: 17 °C
Červenec
Max: 35 °C
Min: 20 °C
Srpen
Max: 35 °C
Min: 21 °C

Počasí podzim

Září
Max: 31 °C
Min: 19 °C
Říjen
Max: 27 °C
Min: 15 °C
Listopad
Max: 21 °C
Min: 10 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 17 °C
Min: 7 °C
Leden
Max: 16 °C
Min: 6 °C
Únor
Max: 17 °C
Min: 6 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Dubrovník
✈️ Zpátečka
🎉 946 Kč
Katánie
Pisa
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
💣 11 290 Kč
Brusel
✨ Víkendovka
🚀 1 164 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
marsa-alam
🌴 Dovolená
👌 12 290 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz