Cambridge - Taken by the user, from the top of the multistory car park at en:Addenbrooke's Hospital.

Cambridge - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 21 míst, které musíš určitě navštívit v Cambridge.

Cambridge - co musíš vidět

Cambridge University Botanic Garden
 

Cambridge University Botanic Garden

Botanická zahrada Univerzity v Cambridgi je ideálním místem pro milovníky přírody. Tento nádherný park nabízí mnoho druhů rostlin a květin, které jsou pečlivě udržovány a prezentovány. Procházka zahradou nabízí klid a krásné výhledy. Vstupné je přijatelné a peníze jsou použity na zachování této krásné zahrady. Navštivte tuto zahradu a užijte si přírodu v plné kráse!

The Fitzwilliam Museum
 

The Fitzwilliam Museum

Fitzwilliam Museum v Cambridgi je jedním z nejvýznamnějších muzeí umění ve Velké Británii. Sbírka zahrnuje umělecká díla z celého světa, včetně starožitností, soch, obrazů a rukopisů. Muzeum je otevřeno každý den s výjimkou pondělí a vstup je zdarma. Navštivte toto krásné muzeum a objevte svět umění a historie.

The Backs
 

The Backs

The Backs jsou řada zahrad na břehu řeky Cam v Cambridgi. Tyto zahrady patří k nejkrásnějším v Anglii a nabízejí nádherné výhledy na historické budovy, jako je King's College a Clare College. Procházka podél řeky je skvělou aktivitou jak pro turisty, tak i pro místní obyvatele. Užijte si krásnou přírodu a pohled na krásné historické památky v Cambridgi.

Jesus Green
 

Jesus Green

Jesus Green je krásný park v srdci Cambridgeského města, kde můžete relaxovat a užít si přírodu. Park nabízí bohatý výběr květin a stromů, kde si můžete užít piknik s rodinou a přáteli. Pro sportovní nadšence jsou k dispozici tenisové a basketbalové kurty, hřiště na míčové hry a procházky podél řeky Cam. Navštivte Jesus Green a zažijte klid a pohodu, kterou nabízí tento nádherný park.

King's College Chapel
 

King's College Chapel

Královská kaple King's College je největší gotickou kaplí v Anglii. Nachází se v historickém centru Cambridge a je součástí slavné univerzity. Kaple je známá pro své klenoty, včetně výjimečně zachovalých vitráží a krásného varhanového díla. Navštivte tuto nádhernou památku a ponořte se do historie anglického královského dvora.

Parker's Piece
 

Parker's Piece

Park Parker's Piece v Cambridgi je ideálním místem pro pikniky a sportování. Tento prostorný park nabízí mnoho možností pro volnočasové aktivity, jako jsou fotbal, kriket, frisbee a další sporty. Park je také výborným místem pro relaxaci a odpočinek po prohlídce města. V létě se zde konají různé kulturní akce a festivaly. Navštivte toto krásné místo a užijte si příjemný den v přírodě.

Mathematical Bridge
 

Mathematical Bridge

Matematický most v Cambridge je nejen technickým zázrakem, ale i symbolickým spojením mezi minulostí a současností. Most byl postaven v roce 1749 a dodnes je považován za jedno z nejvýznamnějších děl britského inženýra Williama Etheridge. Jeho unikátní konstrukce bez použití hřebů nebo šroubů dodnes přitahuje pozornost návštěvníků z celého světa.

Milton Country Park
 

Milton Country Park

Milton Country Park je ideálním místem pro relaxaci v přírodě nedaleko Cambridgeského centra. Park nabízí rozsáhlé trasy pro pěší turistiku a cyklistiku. Pro milovníky vodních sportů je zde možnost zapůjčení kánoe nebo kajaku. Děti si mohou užít hřiště a zvířecí farmu. Vstup do parku je zdarma a park je otevřen po celý rok. Navštivte Milton Country Park a užijte si klidnou atmosféru v přírodě.

M35DP5 Kettle's Yard, Cambridge, re-opens to the public with a newly-built extension by Jamie Fobert Architects. A wall of Alfred Wallis paintings in the old
 

Kettle's Yard

Kettle's Yard je krásné umělecké muzeum v Cambridgi. Nachází se v historickém domě a zahrnuje sbírku moderního umění, včetně děl Picassa a Hepwortha. Kromě toho zde najdete i sbírku předmětů z různých kultur a období. Kettle's Yard je skvělým místem pro milovníky umění, kteří hledají inspiraci a chvíle klidu v krásném prostředí.

St. John's College
 

St. John's College

St. John's College je jedním z nejvýznamnějších kolejí v Cambridgi. Založen byl v roce 1511 a jeho budovy jsou dokonalým příkladem anglické gotiky. Kromě krásné architektury zde najdete také nádherné zahrady a parky. Vstup do kolejí je možný pouze s průvodcem, ale určitě stojí za to si prohlédnout tuto historickou budovu a její okolí.

Trinity College
 

Trinity College

Trinity College v Cambridgi je jedním z nejstarších a největších kolejí univerzity v Anglii. Jeho historie sahá až do 16. století a koleje jsou známé svými krásnými zahradami a historickými budovami. Prohlédněte si největší univerzitní knihovnu v Evropě a navštivte kapli svatého Jana Evangelisty, kde se konají koncerty a akce. Pro milovníky Harryho Pottera je zde také známá místnost, kde byly natáčeny některé scény z filmu.

Queens’ College, University of Cambridge
 

Queens’ College, University of Cambridge

Queens’ College v Cambridgi je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších kolejí University of Cambridge. Založen byl v roce 1448 a jeho budovy jsou dokonalým příkladem středověké architektury. Prohlédněte si krásné nádvoří, kapli a unikátní knihovnu. Vstupné je zdarma a návštěva je nezapomenutelným zážitkem pro každého milovníka historie a architektury.

Great St Mary's Church
 

Great St Mary's Church

Great St Mary's Church v Cambridgi je univerzitní kostel, který se nachází v centru města. Kostel je jedním z nejvýznamnějších historických památek a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Interiér je plný uměleckých děl a zahrnuje nádherné vitráže a fresky. Navštivte tento kostel a prohlédněte si krásu, kterou nabízí v rámci historického města Cambridge.

Midsummer Common
 

Midsummer Common

Midsummer Common je krásné místo v srdci Cambridgeského města. Tato zelená oáza nabízí klidné procházky podél řeky Cam, pikniky na trávě a sportovní aktivity. V létě se zde konají různé festivaly a koncerty, které přitahují místní i turisty. Prozkoumejte tuto přírodní krásu a užijte si relaxaci v srdci města Cambridge.

University Museum Of Zoology
 

University Museum Of Zoology

Univerzitní muzeum zoologie v Cambridgi je ideálním místem pro milovníky zvířat. Expozice zahrnuje více než 4 miliony exponátů a představuje širokou škálu druhů. Muzeum se může pochlubit jedinečnými exempláři, jako jsou fosilní pozůstatky dinosaurů a vzácné druhy hmyzu. Navštivte toto fascinující muzeum a objevte krásy přírody.

Cambridge American Cemetery and Memorial
 

Cambridge American Cemetery and Memorial

Cambridge American Cemetery and Memorial je vzpomínkou na americké vojáky, kteří padli během druhé světové války. Nachází se v krásném prostředí anglické krajiny a nabízí návštěvníkům možnost uctít památku padlých hrdinů. V areálu se nachází památník, kaple a hřbitov s tisíci bílými kříži. Pro milovníky historie a válečných památek je Cambridge American Cemetery and Memorial nezapomenutelným zážitkem.

wikimedia.org
 

Clare College

Clare College je jedním z nejstarších kolejí v Cambridgi, založený v roce 1326. Kolej je známá svou krásnou architekturou a historickým významem. Navštivte King's College Chapel, který je v docházkové vzdálenosti a obdivujte jeho gotickou architekturu a slavné skleněné okno. Clare College je skvělým místem pro pohled na město a procházku po univerzitním kampusu.

Anglesey Abbey
 

Anglesey Abbey

Anglesey Abbey je krásná historická budova v okolí Cambridgeshire. Tato nádherná nemovitost byla kdysi domovem bohaté rodiny a dnes je otevřena pro veřejnost k prohlídce. Užijte si procházku v rozlehlých zahradách, uvidíte zde krásné květiny, stromy a jezírka. Navštivte též vnitřek budovy, kde se můžete seznámit s historií tohoto působivého místa.

Fitzwilliamovo muzeum
 

Fitzwilliamovo muzeum

Fitzwilliamovo muzeum v Cambridgi je skvělým místem pro milovníky umění. Muzeum je domovem mnoha vynikajících sbírek, včetně obrazů, soch a starožitností. Návštěvníci se mohou těšit na díla od významných umělců jako jsou Rembrandt, Rubens a Picasso. Navštivte toto krásné muzeum a objevte bohatou historii a kulturu Cambridgi.

Bridge of Sighs
 

Bridge of Sighs

Most vzdechů v Cambridgi je krásným příkladem gotické architektury. Most byl postaven v 19. století a pojmenován podle mostu v Benátkách. Podle legendy, když vězni přecházeli most, vzdychli, protože se loučili se svobodou. Most je oblíbeným místem pro fotografování a nabízí nádherný výhled na řeku Cam a univerzitní budovy v okolí.

The Centre for Computing History
 

The Centre for Computing History

Centrum počítačové historie v Cambridgi je největší institucí svého druhu ve Velké Británii. Vystavuje více než 40 let počítačového vývoje, od prvních počítačů až po moderní technologie. Interaktivní expozice a historické artefakty nabízejí fascinující pohled na vývoj technologie, která formuje náš svět. Určitě stojí za návštěvu pro všechny nadšence technologií.

Mapa

⭐ Vše (21)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Cambridge s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz