Cambridge - Taken by the user, from the top of the multistory car park at en:Addenbrooke's Hospital.

Cambridge průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Cambridge

Cambridge je historické univerzitní město ležící v anglickém hrabství Cambridgeshire. Proslulé Cambridge University a jeho kolejemi, je třetí nejstarší univerzitou na světě. Nezapomeňte navštívit slavnou King's College Chapel, impozantní stavbu gotické architektury. Přímo v centru města se můžete projít po malebných uličkách nebo si pronajmout loďku a projet se po řece Cam. Na nábřeží můžete navštívit také tradiční anglické hospody a ochutnat místní gastronomii.

Spojené královstvíSpojené království

Co vidět

Cambridge University Botanic Garden
 

Cambridge University Botanic Garden

Botanická zahrada Univerzity v Cambridgi je ideálním místem pro milovníky přírody. Tento nádherný park nabízí mnoho druhů rostlin a květin, které jsou pečlivě udržovány a prezentovány. Procházka zahradou nabízí klid a krásné výhledy. Vstupné je přijatelné a peníze jsou použity na zachování této krásné zahrady. Navštivte tuto zahradu a užijte si přírodu v plné kráse!

The Fitzwilliam Museum
 

The Fitzwilliam Museum

Fitzwilliam Museum v Cambridgi je jedním z nejvýznamnějších muzeí umění ve Velké Británii. Sbírka zahrnuje umělecká díla z celého světa, včetně starožitností, soch, obrazů a rukopisů. Muzeum je otevřeno každý den s výjimkou pondělí a vstup je zdarma. Navštivte toto krásné muzeum a objevte svět umění a historie.

The Backs
 

The Backs

The Backs jsou řada zahrad na břehu řeky Cam v Cambridgi. Tyto zahrady patří k nejkrásnějším v Anglii a nabízejí nádherné výhledy na historické budovy, jako je King's College a Clare College. Procházka podél řeky je skvělou aktivitou jak pro turisty, tak i pro místní obyvatele. Užijte si krásnou přírodu a pohled na krásné historické památky v Cambridgi.

Jesus Green
 

Jesus Green

Jesus Green je krásný park v srdci Cambridgeského města, kde můžete relaxovat a užít si přírodu. Park nabízí bohatý výběr květin a stromů, kde si můžete užít piknik s rodinou a přáteli. Pro sportovní nadšence jsou k dispozici tenisové a basketbalové kurty, hřiště na míčové hry a procházky podél řeky Cam. Navštivte Jesus Green a zažijte klid a pohodu, kterou nabízí tento nádherný park.

King's College Chapel
 

King's College Chapel

Královská kaple King's College je největší gotickou kaplí v Anglii. Nachází se v historickém centru Cambridge a je součástí slavné univerzity. Kaple je známá pro své klenoty, včetně výjimečně zachovalých vitráží a krásného varhanového díla. Navštivte tuto nádhernou památku a ponořte se do historie anglického královského dvora.

Parker's Piece
 

Parker's Piece

Park Parker's Piece v Cambridgi je ideálním místem pro pikniky a sportování. Tento prostorný park nabízí mnoho možností pro volnočasové aktivity, jako jsou fotbal, kriket, frisbee a další sporty. Park je také výborným místem pro relaxaci a odpočinek po prohlídce města. V létě se zde konají různé kulturní akce a festivaly. Navštivte toto krásné místo a užijte si příjemný den v přírodě.

Cambridge - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1023 km
Nejbližší letiště CBG
3 km od centra
Přímý let
~ 1h 32min
Spojené království Spojené království
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
CBG
Cambridge - Taken by the user, from the top of the multistory car park at en:Addenbrooke's Hospital.
Cambridge - Taken by the user, from the top of the multistory car park at en:Addenbrooke's Hospital.Cambridge University Botanic GardenThe Fitzwilliam MuseumThe BacksJesus GreenKing's College ChapelParker's PieceMathematical BridgeMilton Country ParkM35DP5 Kettle's Yard, Cambridge, re-opens to the public with a newly-built extension by Jamie Fobert Architects. A wall of Alfred Wallis paintings in the oldSt. John's CollegeTrinity CollegeQueens’ College, University of Cambridge

Počasí jaro

Březen
Max: 11 °C
Min: 3 °C
Duben
Max: 14 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 18 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 20 °C
Min: 9 °C
Červenec
Max: 23 °C
Min: 11 °C
Srpen
Max: 23 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 20 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 16 °C
Min: 8 °C
Listopad
Max: 11 °C
Min: 5 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 8 °C
Min: 3 °C
Leden
Max: 8 °C
Min: 2 °C
Únor
Max: 8 °C
Min: 2 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

samos
🌴 Dovolená
👍 12 390 Kč
Ibiza
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🔥 1 688 Kč
Pisa
Bologna
✈️ Zpátečka
👍 1 323 Kč
Sardinie
✈️ Zpátečka
🔥 1 414 Kč

Jarní letenky na Sardinii

Itálie
Před 37 hodinami
londyn
✨ Víkendovka
💣 1 093 Kč

Jarní víkendy v Londýně

Spojené království
Před 40 hodinami
výhled na město Podgorica
✈️ Zpátečka
😎 1 374 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz