Nottingham - Exterior, Council House, Nottingham

Nottingham průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Nottingham

Nottingham je starobylé a živé anglické město s bohatou historií a kulturou. Proslavilo se legendami o Robinu Hoodovi a jeho družině, kteří bojovali proti nespravedlnosti zdejších panství. Město je známé svými mnoha muzei, galeriemi a historickými památkami. Navštivte majestátní hrad Nottingham, procházejte se malebnými uličkami Lace Market nebo se zaposlouchejte do hudby ve slavném klubu Rock City. Nezapomeňte navštívit nedaleký Sherwoodský les a zážitkový park kde můžete prožít dobrodružství na vlastní kůži.

Spojené královstvíSpojené království

Co vidět

Nottingham Castle
 

Nottingham Castle

Hrad Nottingham je legendárním místem v historii Anglie a nabízí nádherný výhled na město Nottingham. V muzeu se můžete dozvědět o historii hradu a jeho významu pro město. Galerie pak hostí rozmanité výstavy a umělecké díla. Navštivte toto kouzelné místo a prožijte nezapomenutelnou zážitek z historie a kultury.

Nottingham Industrial Museum
 

Nottingham Industrial Museum

Muzeum průmyslu v Nottinghamu nabízí fascinující pohled na historii města a jeho průmyslové dědictví. Vystavené stroje, nástroje a technologie představují nejenom historii průmyslu, ale také ukazují, jak se technologie vyvíjela a jaký vliv měla na život místních obyvatel. Muzeum je ideálním místem pro všechny, kteří se zajímají o technické dědictví a historii průmyslu.

Nottingham Contemporary
 

Nottingham Contemporary

Nottingham Contemporary je moderní galerie umístěná v centru Nottinghamu. Nabízí širokou škálu výstav a akcí, které zahrnují současné umění, filmové projekce a hudební koncerty. Tato galerie je ideálním místem pro milovníky umění, kteří hledají inspiraci a nové zážitky. Navštivte Nottingham Contemporary a objevte svět současného umění v srdci města Nottinghamu.

Highfields Park
 

Highfields Park

Highfields Park je ideálním místem pro pikniky, procházky nebo relaxaci u jezera. Okolí parku nabízí mnoho možností pro sportovní aktivity, jako jsou tenisové kurty, golfové hřiště a cyklostezky. Nechte se unést krásou parku a užijte si klidné odpoledne v srdci Nottinghamu.

On a warm but cloudy day in Nottingham.
 

Wollaton Hall

Wollaton Hall je historický dům se nacházející v Nottinghamu. Jeho architektura zahrnuje prvky elizabetánského a tudorovského stylu. Interiéry jsou plné uměleckých děl a historických artefaktů. Okolní park nabízí dokonalou možnost pro pikniky a procházky. Wollaton Hall byl také použit jako kulisa pro několik filmů, včetně Batmana. Navštivte tento úžasný dům a prožijte kousek historie v srdci Anglie.

City of Caves
 

City of Caves

Město jeskyní v Nottinghamu nabízí jedinečný pohled do minulosti. Tyto jeskyně byly v minulosti využívány k bydlení, skladištním účelům a dokonce i jako pivovar. Dnes jsou jeskyně otevřeny pro veřejnost a nabízejí fascinující prohlídky s průvodcem, které ukazují historii a život v podzemí. Navštivte Město jeskyní a prozkoumejte nevšední svět pod zemí v Nottinghamu.

Nottingham - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1122 km
Nejbližší letiště EMA
17 km od centra
Přímý let
~ 1h 40min
Spojené království Spojené království
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
EMA
Nottingham - Exterior, Council House, Nottingham
Nottingham - Exterior, Council House, NottinghamNottingham CastleNottingham Industrial MuseumNottingham ContemporaryHighfields ParkOn a warm but cloudy day in Nottingham.City of CavesArboretumForest Recreation GroundMotorpoint ArenaNational Justice MuseumRushcliffe Country ParkGreen's Windmill and Science Centre

Počasí jaro

Březen
Max: 10 °C
Min: 3 °C
Duben
Max: 13 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 16 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 18 °C
Min: 9 °C
Červenec
Max: 21 °C
Min: 11 °C
Srpen
Max: 21 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 18 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 15 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 10 °C
Min: 4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 7 °C
Min: 3 °C
Leden
Max: 7 °C
Min: 2 °C
Únor
Max: 8 °C
Min: 2 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Palma de Mallorca
Madrid
🤘 Multi-city
💣 1 722 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 749 Kč
londyn
Palma de Mallorca
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 2 345 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz