Počasí Nottingham - všechny informace

Zjistěte vše o počasí v Nottinghamu! Plánujete cestu do města? Přečtěte si, jaké klima je tam typické a jak se na něj připravit. Informace na jednom místě.

Počasí Nottingham

Pokud se chystáte na cestu do britského města Nottingham, nejspíše vás zajímají informace o místním počasí. Nottingham leží v regionu East Midlands, který je charakteristický mírnými zimami a mírně teplými léty. V následujícím článku vám přinášíme aktuální informace o průměrných teplotách, srážkách a rychlosti větru v jednotlivých měsících, aby vám pomohly naplánovat příjemnou a bezproblémovou cestu.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáte cestovat do města Nottingham, měli byste počítat s chladným a vlhkým počasím v zimních měsících. V lednu a únoru jsou běžné teploty přes den okolo 7-8 °C a průměrné rychlosti větru kolem 26 km/h. Srážky se pohybují okolo 40-50 mm. Během jarních měsíců teploty pomalu stoupají a v květnu dosahují průměrně 16 °C přes den a 6 °C v noci. V létě se teploty pohybují kolem 21-22 °C přes den a průměrné rychlosti větru jsou okolo 16-18 km/h. V zimě se teploty snižují na běžnou teplotu přes den 7 °C v prosinci. Dobrou zprávou je, že Nottinghamové mají poměrně stabilní a mírné klima pro většinu roku.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Nottingham? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se chystáte navštívit město Nottingham v lednu, můžete očekávat běžnou teplotu přes den 7 °C a průměrnou rychlost větru 26 km/h. Teploty se pohybují mezi běžnou teplotou přes noc 2 °C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech 12 °C, takže se určitě připravte na změnu teploty během dne. Co se týče srážek, očekávejte 51 mm srážek během ledna. Doporučujeme tedy vzít si s sebou vhodné oblečení a obuv pro změnlivé počasí.

Počasí únor

Pokud se plánuje cesta do Nottinghamu v únoru, může se očekávat průměrná teplota přes den kolem 8 °C a běžná teplota v noci okolo 2 °C. Nejteplejší dny mají průměrnou teplotu okolo 13 °C, což je stále poměrně chladné. Průměrná rychlost větru je stejně jako v lednu 26 km/h, což může v kombinaci s nízkou teplotou způsobovat nepříjemné pocit studeného větru. Srážky v únoru jsou o něco nižší než v lednu, ale stále přibližně 39 mm. Při cestě do Nottinghamu v únoru je proto nutné být připraven na chladné počasí a občasné deště.

Počasí březen

Pokud se chystáš do Nottinghamu v březnu, očekávej běžnou teplotu přes den kolem 10 °C, ale v nejteplejších dnech může teplota stoupat až na 17 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 3 °C a rychlost větru dosahuje průměrně 24 km/h. Průměrně tam spadne 42 mm srážek, takže nezapomeň si vzít vhodné oblečení a deštník.

Počasí duben

Pokud se chystáte navštívit Nottingham v dubnu, počítejte s běžnou teplotou přes den kolem 13 °C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech okolo 20 °C. Během noci se očekává běžná teplota kolem 4 °C. Průměrná rychlost větru v dubnu dosahuje 20 km/h a srážky se pohybují okolo 49 mm. Nezapomeňte tedy na teplejší oblečení pro večery a na deštník pro případné deštivé dny.

Počasí květen

Květen je v Nottinghamu mírně teplejší než předchozí měsíce. Běžná teplota přes den dosahuje 16 °C a v nejteplejších dnech se může vyšplhat až na 23°C. Teploty v noci stoupají na 6°C. Rychlost větru 18 km/h a srážky dosahují 53 mm. Pokud se chystáš navštívit Nottingham v květnu, budeš potřebovat oblečení na teplejší dny a na chladnější večery. Může se také občas vyskytnout déšť, proto nezapomeň na deštník nebo pláštěnku.

Počasí červen

Červen je v Nottinghamu nejteplejším měsícem v roce. Průměrná teplota přes den je 21 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 28 °C. Běžná teplota přes noc je 11 °C. Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 16 km/h a srážky dosahují 52 mm. Pokud plánujete návštěvu Nottinghamu v červnu, budete se moci těšit na slunečné a teplé dny, avšak nezapomeňte vzít si i pláštěnku na případné deště.

Počasí červenec

Pokud plánujete návštěvu Nottinghamu v měsíci červenci, očekávejte teploty typické pro letní období. Běžná teplota přes den činí 21 °C, ale v nejteplejších dnech může dosáhnout až 28 °C. Noci jsou příjemné s běžnou teplotou 11 °C. Průměrná rychlost větru je v tomto měsíci dostatečně mírná, jen 16 km/h. Srážek je méně než v předchozím měsíci, což znamená, že se můžete těšit na slunečné dni a nezbytné sluneční brýle. Předpokládané srážky v červenci jsou 52 mm. Mějte na paměti, že v létě mohou být teploty v Nottinghamu velmi proměnlivé a nestandardní, takže se připravte na to nejlepší a zahrňte si s sebou dostatek oblečení.

Počasí srpen

Pokud plánujete návštěvu města Nottingham v srpnu, očekávejte průměrnou teplotu přes den kolem 21 °C. V nejteplejších dnech může teplota stoupat až na 28 °C. Noční teploty se pohybují okolo 12 °C, takže nezapomeňte si vzít něco na zahřátí. Průměrná rychlost větru je kolem 17 km/h a srážky se pohybují okolo 53 mm. Vyberte si tedy vhodné oblečení a připravte se na příjemný pobyt v tomto krásném městě.

Počasí září

Pokud se chystáš navštívit Nottingham v září, očekávej průměrnou teplotu přes den okolo 18 °C a průměrnou rychlost větru 18 km/h. Teplota v nejteplejších dnech může dosáhnout až 25 °C, zatímco běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 10 °C. Průměrné srážky v září jsou 47 mm. Nezapomeň si tedy vzít s sebou dostatek vrstev a případně deštník, abys byl připraven na případné změny počasí.

Počasí říjen

Pokud se chystáš navštívit Nottingham v říjnu, budeš potřebovat něco málo na zahřátí. Běžná teplota přes den činí 15 °C a průměrná rychlost větru je 20 km/h. Srážky dosahují 54 mm, takže si nezapomeň vzít deštník. Průměrná teplota v nejteplejších dnech je 21 °C, takže pokud budeš mít štěstí, můžeš si užít nádherné podzimní počasí Nottinghamu.

Počasí listopad

Pokud se chystáte navštívit Nottingham v listopadu, počítejte s chladnějším počasím. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 10 °C, zatímco běžná teplota přes noc klesne až na 4 °C. Průměrná rychlost větru v listopadu je 22 km/h a srážky dosahují průměrně 53 mm. Mějte na paměti, že listopad je v Nottinghamu stále dosti vlhký a deštivý měsíc. Proto se určitě vyplatí přibalit si vhodné oblečení a deštník.

Počasí prosinec

Pokud se chystáš do Nottinghamu v prosinci, měj na paměti, že průměrná teplota během dne je pouze 7 °C, což může být pro někoho příliš chladné. Průměrná rychlost větru je 24 km/h, což může pocit teploty ještě zhoršit. Na druhou stranu, průměrné teploty v nejteplejších dnech jsou 13 °C, takže pokud si vybereš správný den na prohlídku města, počasí by ti nemělo příliš vadit. Měj na paměti také srážky, které v prosinci dosahují 55 mm. Doporučujeme proto se na pobyt v Nottinghamu vybavit teplými oblečeními a deštníkem.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Nottinghamu, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní a noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Pokud vás zajímá více podrobností, jako například východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete navštívit historický Edinburgh v Skotsku? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
7 °C 2 °C
Únor
8 °C 2 °C
Březen
10 °C 3 °C
Duben
13 °C 4 °C
Květen
16 °C 6 °C
Červen
18 °C 9 °C
Červenec
21 °C 11 °C
Srpen
21 °C 12 °C
Září
18 °C 10 °C
Říjen
15 °C 7 °C
Listopad
10 °C 4 °C
Prosinec
7 °C 3 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Nottingham

Pokud plánujete navštívit město Nottingham, může být nejlepší čas na návštěvu od května do září, kdy se teploty pohybují od 16 do 21 °C během dne, ideální pro prohlídky města a turistické aktivity. V červnu a červenci se teploty mohou dostat až na 28 °C v nejteplejších dnech, takže si můžete užít i slunečné počasí. Srážky jsou obecně vyšší během září a října, přesto stále můžete počítat s jasnými a slunečnými dny v průběhu celého léta.

Jaké je počasí v destinaci Nottingham během léta?

Pokud se chystáš navštívit Nottingham během léta, můžeš se těšit na příjemné teploty a relativně nízké srážky. V červnu a červenci bývá průměrná teplota přes den okolo 20-22°C a průměrná teplota v nejteplejších dnech může dosáhnout až 28°C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 11-12°C. Průměrná rychlost větru se v létě pohybuje okolo 16-17 km/h a srážky v červenci se obvykle pohybují kolem 52 mm. Pokud si chceš užít léto v příjemném prostředí, může být Nottingham tou správnou volbou pro tebe.

Jaké je počasí v destinaci Nottingham během zimy?

Pokud se plánuje cesta do města Nottingham během zimního období, je dobré si uvědomit, že počasí je zde chladné s průměrnou teplotou přes den 7 °C a průměrnou teplotou přes noc 2 °C v měsíci lednu a běžnou teplotou přes den 8 °C a průměrnou teplotou přes noc 2 °C v měsíci únoru. Středem zimního období jsou také období s největšími srážkami a to v lednu a prosinci se 51 mm a 55 mm srážek. Pokud se chystáte do města Nottingham během zimy, je vždy důležité být připraven na chladné a mokré počasí a zabalit teplejší oblečení.

Jaké jsou průměrné teploty v Nottinghamu v jednotlivých měsících?

V lednu se běžná teplota pohybuje přes den okolo 7 °C a v noci kolem 2 °C. Nejteplejší dny v lednu dosahují průměrné teploty 12 °C. V červenci a srpnu jsou průměrné denní teploty 21 °C a průměrné noční teploty 11 a 12 °C. V srpnu a září můžete zažít průměrné denní teploty v nejteplejších dnech 28 °C. V listopadu a prosinci jsou běžné denní teploty 10 a 7 °C.

Jaké jsou srážky v Nottinghamu během roku?

V lednu je v Nottinghamu průměrně 51 mm srážek, nejvíce srážek spadne v červnu (61 mm). V průběhu dubna a května spadne v průměru 49 a 53 mm srážek. V září se srážky sníží na průměrných 47 mm a v listopadu a prosinci na průměrných 53 a 55 mm.

Jaká je průměrná rychlost větru v Nottinghamu během roku?

V lednu je průměrná rychlost větru v Nottinghamu 26 km/h a v březnu 24 km/h. V dubnu a květnu se průměrná rychlost větru sníží na 20 a 18 km/h. V červnu, červenci a srpnu fouká v průměru 16 a 17 km/h, v říjnu 20 km/h a v listopadu a prosinci 22 a 24 km/h.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz