pohled na liverpool

Průvodce Liverpool

Co vidět v Liverpoolu. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Liverpool

Liverpoolse nachází v severozápadní části Anglie a je šestým největším městem v Anglii a hlavním kulturním centrem v zemi. Město Liverpool je nejen proslulé místo vzniku legendární kapely Beatles. Najdete zde historické centrum, gigantický přístav a několik muzeí. Fanoušci fotbalu si také přijdou na své.

Evropa
Spojené královstvíSpojené království
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🏺 Museum
⚽ Fotbal

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 400 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 700 Kč / lůžko

Co vidět v Liverpoolu

Tate Liverpool
 

Tate Liverpool

Tate je galerie moderního umění v Liverpoolu. Je součástí sítě galerií Tate (Tate Modern v Londýně). Galerie byla otevřena v roce 1988 a věnuje se modernímu a současnému umění z celého světa. Tate Liverpool má sbírku více než 6000 uměleckých děl, včetně obrazů, soch, fotografií a instalací některých z nejvlivnějších umělců 20. a 21. století. Galerie se zaměřuje na britské umění a její sbírka obsahuje díla umělců jako Francis Bacon, David Hockney a Bridget Riley. Tate Liverpool najdeme v Albert Docku, historické loděnici, která byla přeměněna na kulturní čtvrť v srdci Liverpoolu.

Sefton Park
 

Sefton Park

Sefton Park je veřejný park na jihu Liverpoolu. Je jedním z největších a nejoblíbenějších veřejných parků v Liverpoolu, kam chodí místní za relaxem. Park byl otevřen v roce 1872 a navrhl ho zahradní architekt Frederick Law Olmsted, který také navrhl Central Park v New Yorku. V parku najdeme zahrady, jezera, louky, sportovní hřiště a několik cyklistických stezek. Jedním z nejpozoruhodnějších prvků Sefton Parku je Palm House, viktoriánský skleník umístěný v botanické zahradě parku. Palmový dům je oblíbenou turistickou atrakcí a nachází se v něm řada exotických rostlin a květin, včetně palem a dalších tropických rostlin. V létě se tu konají hudební a food festivaly.

Albert Dock
 

Albert Dock

Royal Albert Dock je historická loděnice nacházející se v Liverpoolu v Anglii. Byla postaven v 19. století a je považována za jeden z nejdůležitějších příkladů viktoriánské dokové architektury na světě. Loděnice byla pojmenována po princi Albertovi, manželovi královny Viktorie. Byla navržen tak, aby zde mohli být umístěny zaoceánské parníky. Loděnice byla původně hlavním centrem obchodu a přistěhovalectví. Dnes je Royal Albert Dock oblíbenou turistickou atrakcí a centrem kultury a zábavy v Liverpoolu. Dok se proměnil v kulturní čtvrť s několika muzei, galeriemi, restauracemi a bary. Najdeme tu také muzeum Beatles, Tate museum nebo námořní muzeum.

The Beatles Story Exhibition/Museum
 

The Beatles Story Exhibition/Museum

Muzeum a výstava je věnována životu a odkazu Beatles, jedné z nejslavnějších a nejvlivnějších kapel na světě. Muzeum bylo otevřeno v roce 1990 a od té doby se stalo oblíbenou turistickou atrakcí fanoušků Beatles z celého světa. Muzeum se nachází v Albert Docku, historické loděnici, která se proměnila v kulturní čtvrť v srdci Liverpoolu. Díky řadě výstav, interaktivním zážitkům a úžasnému umístění poskytuje poutavý a vzdělávací zážitek pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Liverpoolská katedrála
 

Liverpoolská katedrála

Liverpoolská katedrála je katedrála anglikánské církve. Jde o největší katedrálu ve Velké Británii a o pátou největší katedrálu na světě. Dominanta Liverpoolu byla postavena v letech 1904 až 1978 a je známá svou osobitou architekturou a designem, ve kterém se mísí prvky gotiky a byzantského stylu. Katedrála se vyznačuje prostorným interiérem s vysokými oblouky, barevnými vitrážemi a složitými kamennými řezbami. Kromě náboženského a kulturního významu je Liverpoolská katedrála také důležitou turistickou atrakcí, která přitahuje návštěvníky z celého světa.

Cavern Club
 

Cavern Club

Cavern Club je legendární hudební místo v Liverpoolu. Je známé jako rodiště Beatles. Cavern Club poprvé otevřel své brány v roce 1957 a rychle se stal jedním z nejdůležitějších hudebních míst v Liverpoolu a přitahoval některé z největších jmen populární hudby. Právě zde skupina uskutečnila svá první veřejná vystoupení a zdokonalila své dovednosti a právě zde si poprvé získala příznivce mezi mladou a energickou hudební scénou Liverpoolu. Cavern Club byl klíčovou součástí pro vzestup Beatles a zůstává jedním z nejdůležitějších mezníků v historii populární hudby.

Liverpool - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1251 km
Nejbližší letiště LPL
12 km od centra
Přímý let
~ 1h 49min
Spojené království Spojené království
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
LPL
pohled na liverpool
pohled na liverpoolTate LiverpoolSefton ParkAlbert DockThe Beatles Story Exhibition/MuseumLiverpoolská katedrálaCavern ClubAnfieldPier Head VillageBaltic TriangleThe Beatles StatueSt Johns Beacon Viewing GalleryMuseum of Liverpool

Počasí jaro

Březen
Max: 10 °C
Min: 3 °C
Duben
Max: 12 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 15 °C
Min: 7 °C

Počasí léto

Červen
Max: 17 °C
Min: 9 °C
Červenec
Max: 19 °C
Min: 11 °C
Srpen
Max: 19 °C
Min: 11 °C

Počasí podzim

Září
Max: 17 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 14 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 10 °C
Min: 5 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 7 °C
Min: 3 °C
Leden
Max: 7 °C
Min: 2 °C
Únor
Max: 8 °C
Min: 2 °C
Proč navštívit?
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🏺 Museum
⚽ Fotbal

Letiště obsluhující Liverpool

Letiště poblíž Liverpoolu

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Bergamo
✨ Víkendovka
🤩 1 204 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
👌 1 025 Kč
Pisa
Malta - zátoka
Katánie
🤘 Multi-city
😎 1 895 Kč
Kodan - Nyhavn
✨ Prodloužený víkend
😍 718 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz