pohled na liverpool

22 míst, co vidět v Liverpoolu

Tipy na nejlepších 22 míst, které musíš určitě navštívit v Liverpoolu.

22 míst, co musíš vidět v Liverpoolu

Tate Liverpool
 

Tate Liverpool

Tate je galerie moderního umění v Liverpoolu. Je součástí sítě galerií Tate (Tate Modern v Londýně). Galerie byla otevřena v roce 1988 a věnuje se modernímu a současnému umění z celého světa. Tate Liverpool má sbírku více než 6000 uměleckých děl, včetně obrazů, soch, fotografií a instalací některých z nejvlivnějších umělců 20. a 21. století. Galerie se zaměřuje na britské umění a její sbírka obsahuje díla umělců jako Francis Bacon, David Hockney a Bridget Riley. Tate Liverpool najdeme v Albert Docku, historické loděnici, která byla přeměněna na kulturní čtvrť v srdci Liverpoolu.

Sefton Park
 

Sefton Park

Sefton Park je veřejný park na jihu Liverpoolu. Je jedním z největších a nejoblíbenějších veřejných parků v Liverpoolu, kam chodí místní za relaxem. Park byl otevřen v roce 1872 a navrhl ho zahradní architekt Frederick Law Olmsted, který také navrhl Central Park v New Yorku. V parku najdeme zahrady, jezera, louky, sportovní hřiště a několik cyklistických stezek. Jedním z nejpozoruhodnějších prvků Sefton Parku je Palm House, viktoriánský skleník umístěný v botanické zahradě parku. Palmový dům je oblíbenou turistickou atrakcí a nachází se v něm řada exotických rostlin a květin, včetně palem a dalších tropických rostlin. V létě se tu konají hudební a food festivaly.

Albert Dock
 

Albert Dock

Royal Albert Dock je historická loděnice nacházející se v Liverpoolu v Anglii. Byla postaven v 19. století a je považována za jeden z nejdůležitějších příkladů viktoriánské dokové architektury na světě. Loděnice byla pojmenována po princi Albertovi, manželovi královny Viktorie. Byla navržen tak, aby zde mohli být umístěny zaoceánské parníky. Loděnice byla původně hlavním centrem obchodu a přistěhovalectví. Dnes je Royal Albert Dock oblíbenou turistickou atrakcí a centrem kultury a zábavy v Liverpoolu. Dok se proměnil v kulturní čtvrť s několika muzei, galeriemi, restauracemi a bary. Najdeme tu také muzeum Beatles, Tate museum nebo námořní muzeum.

The Beatles Story Exhibition/Museum
 

The Beatles Story Exhibition/Museum

Muzeum a výstava je věnována životu a odkazu Beatles, jedné z nejslavnějších a nejvlivnějších kapel na světě. Muzeum bylo otevřeno v roce 1990 a od té doby se stalo oblíbenou turistickou atrakcí fanoušků Beatles z celého světa. Muzeum se nachází v Albert Docku, historické loděnici, která se proměnila v kulturní čtvrť v srdci Liverpoolu. Díky řadě výstav, interaktivním zážitkům a úžasnému umístění poskytuje poutavý a vzdělávací zážitek pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Liverpoolská katedrála
 

Liverpoolská katedrála

Liverpoolská katedrála je katedrála anglikánské církve. Jde o největší katedrálu ve Velké Británii a o pátou největší katedrálu na světě. Dominanta Liverpoolu byla postavena v letech 1904 až 1978 a je známá svou osobitou architekturou a designem, ve kterém se mísí prvky gotiky a byzantského stylu. Katedrála se vyznačuje prostorným interiérem s vysokými oblouky, barevnými vitrážemi a složitými kamennými řezbami. Kromě náboženského a kulturního významu je Liverpoolská katedrála také důležitou turistickou atrakcí, která přitahuje návštěvníky z celého světa.

Cavern Club
 

Cavern Club

Cavern Club je legendární hudební místo v Liverpoolu. Je známé jako rodiště Beatles. Cavern Club poprvé otevřel své brány v roce 1957 a rychle se stal jedním z nejdůležitějších hudebních míst v Liverpoolu a přitahoval některé z největších jmen populární hudby. Právě zde skupina uskutečnila svá první veřejná vystoupení a zdokonalila své dovednosti a právě zde si poprvé získala příznivce mezi mladou a energickou hudební scénou Liverpoolu. Cavern Club byl klíčovou součástí pro vzestup Beatles a zůstává jedním z nejdůležitějších mezníků v historii populární hudby.

Anfield
 

Anfield

Stadion Anfield je domovem fotbalového klubu Liverpool, jednoho z nejúspěšnějších a nejpopulárnějších fotbalových klubů na světě. Stadion Anfield má bohatou historii a je známý jako jeden z nejlepších fotbalových stadionů na světě. Stadion Anfield byl poprvé otevřen v roce 1884. V průběhu let prošel stadion četnými rekonstrukcemi, nyní má kapacitu 53 394 diváků. Stadion je známý pro své vášnivé a hlasité příznivce, kteří jsou široce považováni za jedny z nejlepších fanoušků světového fotbalu. Stadion Anfield není jen místem pro sledování fotbalu, ale je to také kulturní a historická památka. Odehrálo se tu několik historických a nezapomenutelných událostí.

Pier Head Village
 

Pier Head Village

Pier Head Village je nábřežní oblast v centru města, která je domovem některých z nejznámějších a nejznámějších budov města, včetně Royal Liver Building, Cunard Building a Port of Liverpool Building. Pier Head Village je oblíbenou destinací jak pro místní obyvatele, tak pro návštěvníky a je známá pro své úžasné výhledy na řeku Mersey a město Liverpool. Najdeme tu také řadu obchodů a restaurací, konají se tu také akce a festivaly.

Baltic Triangle
 

Baltic Triangle

Baltic Triangle je rozvíjející se čtvrť v Liverpool. Je známá pro svou pulzující a kreativní atmosféru a rychle se stává jednou z nejoblíbenějších destinací města pro noční život, jídlo a zábavu.. Tato oblast je známá zejména svým pouličním uměním a nástěnnými malbami, které proměnily čtvrť ve vizuální pastvu pro oči. Baltic Triangle je také oblíbenou destinací pro poslech živé hudby a DJské akce. Tato oblast je také domovem řady co-workingových prostor, technologických startupů a kreativních podniků, což z ní dělá centrum inovací a podnikání.

The Beatles Statue
 

The Beatles Statue

Bronzová socha skupiny Beatles je poctou slavné rockové kapele The Beatles z Liverpoolu. Socha se nachází v Beatles Quarter, čtvrti, která je věnována odkazu legendární kapely. Socha Beatles se nachází v blízkosti několika dalších atrakcí s tematikou Beatles, jako je Beatles Museum a Cavern Club.Sochu Beatles vytvořil sochař Andy Edwards a zobrazuje Johna Lennona, Paula McCartneyho, George Harrisona a Ringa Starra v jejich ikonické póze „Fab Four“. Socha je oblíbenou turistickou destinací a fanoušci Beatles z celého světa ji musí navštívit.

Museum of Liverpool
 

Museum of Liverpool

Muzeum Liverpoolu je největší muzeum v Liverpoolu, které se nachází na nábřeží řeky Mersey. Muzeum je věnováno historii Liverpoolu a jeho okolí. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout řadu exponátů, včetně historických lodí, fotografií a předmětů spojených s místními osobnostmi. Vstup do muzea je zdarma a je otevřeno každý den od 10 do 17 hodin.

Mersey Ferries
 

Mersey Ferries

Vydejte se na nezapomenutelnou plavbu po řece Mersey a užijte si nádherný výhled na Liverpool. Mersey Ferries nabízí nejen přepravu, ale také okružní plavby, které vám umožní vidět město z úplně jiné perspektivy. Zastávky jsou na několika místech v Liverpoolu, včetně Pier Head Ferry Terminal, který je sám o sobě zajímavou památkou.

Liverpool, United Kingdom - 6 April 2019; Anchor outside the Merseyside Maritime Museum. Albert Docks; Shutterstock ID 1373597933; your: Bridget Brown; gl: 65050; netsuite: Online Editorial; full: POI Image Update
 

Maritime Museum

Navštivte Námořní muzeum v Liverpoolu a objevte fascinující příběhy o historii města a jeho spojení s mořem. Muzeum nabízí expozice o zlaté éře námořního obchodu, lodích a lodní dopravě, stejně jako o katastrofách na moři a hrdinských záchranách. Prozkoumejte také modely lodí, fotografie a artefakty z období námořní historie. Vstup do muzea je zdarma a otevřeno je denně od 10:00 do 17:00 hodin.

Royal Liver Building
 

Royal Liver Building

Royal Liver Building je nejvýraznější budovou v Liverpoolu. Postavena byla v roce 1911 a sloužila jako sídlo pojišťovny Royal Liver Assurance. Budova je vysoká 98 metrů a na jejím vrcholu se nachází dva obrovské sochy orlů. Vstup do budovy není možný, ale můžete si ji prohlédnout zvenčí a užít si výhled na řeku Mersey. Určitě nevynechejte tuto ikonickou stavbu při návštěvě Liverpoolu.

Sudley House
 

Sudley House

Sudley House je impozantní viktoriánská vila, která se nachází v krásné čtvrti Aigburth v Liverpoolu. Tato nádherná budova hostí rozsáhlou sbírku umění, včetně portrétů, krajinek a historických artefaktů. Navštivte tuto památku a prozkoumejte fascinující historii Liverpoolu a jeho umělecké dědictví. Vstup je zdarma a je otevřen po celý týden.

British Music Experience
 

British Music Experience

Navštivte British Music Experience v Liverpoolu a prozkoumejte bohatou hudební historii Velké Británie. Vystavují se zde exkluzivní artefakty od The Beatles až po Adele. V okolí se nachází nejen historické budovy Pier Head & The Three Graces, ale také Cunard Building, který je symbolem Liverpoolu. Nechte se unést atmosférou tohoto města plného hudby a historie.

Saint George's Hall
 

Saint George's Hall

Saint George's Hall je nejvýznamnější budovou v Liverpoolu. Tato historická budova z 19. století je dokonalým příkladem neoklasicistní architektury. Navštivte koncerty, výstavy a kulturní akce, které se zde pravidelně konají. Vstup do budovy je zdarma, ale vstupenky na některé akce je nutné si předem zarezervovat. Užijte si nádhernou atmosféru tohoto výjimečného místa v srdci Liverpoolu.

20 Forthlin Road
 

20 Forthlin Road

20 Forthlin Road je historickým domem, kde vyrůstal slavný hudebník Paul McCartney ze skupiny The Beatles. Návštěvníci se mohou projít po domě a vidět, kde Paul napsal některé z největších hitů kapely. Uvnitř domu jsou k vidění i originální nástroje a další předměty spojené s Paulovým životem. Pro fanoušky The Beatles je to nezapomenutelný zážitek!

Casbah Coffee Club, 8 Hayman's Green, West Derby, Liverpool 12
 

The Casbah Coffee Club

The Casbah Coffee Club je legendární klub v Liverpoolu, který založil bratr George Harrisona, Pete Best. Tento klub byl první, kde hráli The Beatles a kde si vytvořili svůj styl. Dnes můžete navštívit klub a vidět, kde všechno začalo. Připadáte si jako v roce 1960, kdy se tu konaly první koncerty a kde se narodila legenda.

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Liverpool s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz