pohled na liverpool

11 míst, co vidět v Liverpoolu

Tipy na nejlepších 11 míst, které musíš určitě navštívit v Liverpoolu.

11 míst, co musíš vidět v Liverpoolu

 

Tate Liverpool

Tate je galerie moderního umění v Liverpoolu. Je součástí sítě galerií Tate (Tate Modern v Londýně). Galerie byla otevřena v roce 1988 a věnuje se modernímu a současnému umění z celého světa. Tate Liverpool má sbírku více než 6000 uměleckých děl, včetně obrazů, soch, fotografií a instalací některých z nejvlivnějších umělců 20. a 21. století. Galerie se zaměřuje na britské umění a její sbírka obsahuje díla umělců jako Francis Bacon, David Hockney a Bridget Riley. Tate Liverpool najdeme v Albert Docku, historické loděnici, která byla přeměněna na kulturní čtvrť v srdci Liverpoolu.

 

Sefton Park

Sefton Park je veřejný park na jihu Liverpoolu. Je jedním z největších a nejoblíbenějších veřejných parků v Liverpoolu, kam chodí místní za relaxem. Park byl otevřen v roce 1872 a navrhl ho zahradní architekt Frederick Law Olmsted, který také navrhl Central Park v New Yorku. V parku najdeme zahrady, jezera, louky, sportovní hřiště a několik cyklistických stezek. Jedním z nejpozoruhodnějších prvků Sefton Parku je Palm House, viktoriánský skleník umístěný v botanické zahradě parku. Palmový dům je oblíbenou turistickou atrakcí a nachází se v něm řada exotických rostlin a květin, včetně palem a dalších tropických rostlin. V létě se tu konají hudební a food festivaly.

 

Albert Dock

Royal Albert Dock je historická loděnice nacházející se v Liverpoolu v Anglii. Byla postaven v 19. století a je považována za jeden z nejdůležitějších příkladů viktoriánské dokové architektury na světě. Loděnice byla pojmenována po princi Albertovi, manželovi královny Viktorie. Byla navržen tak, aby zde mohli být umístěny zaoceánské parníky. Loděnice byla původně hlavním centrem obchodu a přistěhovalectví. Dnes je Royal Albert Dock oblíbenou turistickou atrakcí a centrem kultury a zábavy v Liverpoolu. Dok se proměnil v kulturní čtvrť s několika muzei, galeriemi, restauracemi a bary. Najdeme tu také muzeum Beatles, Tate museum nebo námořní muzeum.

 

The Beatles Story Exhibition/Museum

Muzeum a výstava je věnována životu a odkazu Beatles, jedné z nejslavnějších a nejvlivnějších kapel na světě. Muzeum bylo otevřeno v roce 1990 a od té doby se stalo oblíbenou turistickou atrakcí fanoušků Beatles z celého světa. Muzeum se nachází v Albert Docku, historické loděnici, která se proměnila v kulturní čtvrť v srdci Liverpoolu. Díky řadě výstav, interaktivním zážitkům a úžasnému umístění poskytuje poutavý a vzdělávací zážitek pro návštěvníky všech věkových kategorií.

 

Liverpoolská katedrála

Liverpoolská katedrála je katedrála anglikánské církve. Jde o největší katedrálu ve Velké Británii a o pátou největší katedrálu na světě. Dominanta Liverpoolu byla postavena v letech 1904 až 1978 a je známá svou osobitou architekturou a designem, ve kterém se mísí prvky gotiky a byzantského stylu. Katedrála se vyznačuje prostorným interiérem s vysokými oblouky, barevnými vitrážemi a složitými kamennými řezbami. Kromě náboženského a kulturního významu je Liverpoolská katedrála také důležitou turistickou atrakcí, která přitahuje návštěvníky z celého světa.

 

Cavern Club

Cavern Club je legendární hudební místo v Liverpoolu. Je známé jako rodiště Beatles. Cavern Club poprvé otevřel své brány v roce 1957 a rychle se stal jedním z nejdůležitějších hudebních míst v Liverpoolu a přitahoval některé z největších jmen populární hudby. Právě zde skupina uskutečnila svá první veřejná vystoupení a zdokonalila své dovednosti a právě zde si poprvé získala příznivce mezi mladou a energickou hudební scénou Liverpoolu. Cavern Club byl klíčovou součástí pro vzestup Beatles a zůstává jedním z nejdůležitějších mezníků v historii populární hudby.

 

Anfield

Stadion Anfield je domovem fotbalového klubu Liverpool, jednoho z nejúspěšnějších a nejpopulárnějších fotbalových klubů na světě. Stadion Anfield má bohatou historii a je známý jako jeden z nejlepších fotbalových stadionů na světě. Stadion Anfield byl poprvé otevřen v roce 1884. V průběhu let prošel stadion četnými rekonstrukcemi, nyní má kapacitu 53 394 diváků. Stadion je známý pro své vášnivé a hlasité příznivce, kteří jsou široce považováni za jedny z nejlepších fanoušků světového fotbalu. Stadion Anfield není jen místem pro sledování fotbalu, ale je to také kulturní a historická památka. Odehrálo se tu několik historických a nezapomenutelných událostí.

 

Pier Head Village

Pier Head Village je nábřežní oblast v centru města, která je domovem některých z nejznámějších a nejznámějších budov města, včetně Royal Liver Building, Cunard Building a Port of Liverpool Building. Pier Head Village je oblíbenou destinací jak pro místní obyvatele, tak pro návštěvníky a je známá pro své úžasné výhledy na řeku Mersey a město Liverpool. Najdeme tu také řadu obchodů a restaurací, konají se tu také akce a festivaly.

 

Baltic Triangle

Baltic Triangle je rozvíjející se čtvrť v Liverpool. Je známá pro svou pulzující a kreativní atmosféru a rychle se stává jednou z nejoblíbenějších destinací města pro noční život, jídlo a zábavu.. Tato oblast je známá zejména svým pouličním uměním a nástěnnými malbami, které proměnily čtvrť ve vizuální pastvu pro oči. Baltic Triangle je také oblíbenou destinací pro poslech živé hudby a DJské akce. Tato oblast je také domovem řady co-workingových prostor, technologických startupů a kreativních podniků, což z ní dělá centrum inovací a podnikání.

 

The Beatles Statue

Bronzová socha skupiny Beatles je poctou slavné rockové kapele The Beatles z Liverpoolu. Socha se nachází v Beatles Quarter, čtvrti, která je věnována odkazu legendární kapely. Socha Beatles se nachází v blízkosti několika dalších atrakcí s tematikou Beatles, jako je Beatles Museum a Cavern Club.Sochu Beatles vytvořil sochař Andy Edwards a zobrazuje Johna Lennona, Paula McCartneyho, George Harrisona a Ringa Starra v jejich ikonické póze „Fab Four“. Socha je oblíbenou turistickou destinací a fanoušci Beatles z celého světa ji musí navštívit.

 

St Johns Beacon Viewing Gallery

St John's Beacon Viewing Gallery je oblíbenou turistickou atrakcí v Liverpoolu. Jedná se o vyhlídkovou galerii umístěnou v horní části budovy St John's Beacon, která je jednou z nejznámějších památek města. Vyhlídková galerie nabízí panoramatické výhledy na Liverpool a jeho okolí a poskytuje návštěvníkům dechberoucí výhledy na slavné památky a atrakce města. Z vyhlídkové galerie mohou návštěvníci mimo jiné vidět řeku Mersey, Royal Albert Dock, sochu Beatles a místní katedrálu. Budova je také oblíbeným místem konání akcí, kde se po celý rok konají koncerty, výstavy a další kulturní akce.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz