pohled na liverpool

Počasí Liverpool - všechny informace

u. "Chystáte se do Liverpoolu? Zjistěte vše o typickém počasí v této britské metropoli na stránce Liverpool počasí. Sledujte aktuální předpověď a buďte připraveni na cestu kdykoliv!

Počasí v Liverpoolu

Pokud plánujete cestu do města Liverpool, může být pro vás důležité sledovat počasí. Liverpool se nachází v severozápadní Anglii a bývá často vystaven dešťovým srážkám a větrnému počasí. Nicméně, v průběhu roku se zde vyskytují i příjemné a teplé dny. V této článku se budeme podrobněji věnovat aktuálnímu stavu počasí a klimatickým podmínkám v průběhu roku, abychom vám pomohli s plánováním vaší cesty.

Kdy vyrazit do Liverpoolu

Pokud chystáte cestu do Liverpoolu, měli byste se připravit na proměnlivé počasí. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen s průměrnou teplotou přes den 19 °C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech 26 °C. Běžná teplota přes noc v těchto měsících se pohybuje kolem 11 °C. V předjaří je běžná teplota přes den kolem 10-17 °C, avšak v nejteplejších dnech mohou teploty dosahovat i 25 °C. V zimě se teploty pohybují kolem 7 °C přes den a 2 °C přes noc. Větrné podmínky jsou v Liverpoolu celoročně poměrně vysoké, s průměrnou rychlostí větru v lednu a prosinci až kolem 25 km/h a v březnu až listopadu kolem 20-22 km/h. Srážky jsou poměrně vyrovnané po celý rok, s lednovými 55 mm a listopadovými 57 mm nejvýraznějšími. Nejmenší srážky jsou v dubnu s 48 mm a srpnu s 50 mm.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Liverpoolu? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se chystáte do Liverpoolu v lednu, očekávejte chladné počasí. Běžná teplota přes den je 7 °C a běžná teplota přes noc je 2 °C. Nejteplejší dny mohou být mírně příjemnější s průměrnou teplotou kolem 12 °C, ale stále se musíte připravit na chladnější podnebí. Oblečte si teplé vrstvy a nezapomeňte na bundu a šálu. V lednu můžete také očekávat průměrnou rychlost větru 27 km/h a srážky 55 mm.

Počasí únor

Pokud se chystáte v únoru do Liverpoolu, očekávejte běžnou teplotu přes den kolem 8 °C a přes noc kolem 2 °C. Průměrná rychlost větru se pohybuje okolo 26 km/h a srážkové úhrny dosahují průměrně 48 mm. V nejteplejších dnech může být teplota až 12 °C. Nezapomeňte se obleč, aby Vám zima nezkazila pobyt v tomto krásném městě.

Počasí březen

Pokud plánujete návštěvu Liverpoolu v březnu, můžete očekávat mnoho odlišností v počasí. Běžná teplota přes den se pohybuje okolo 10 °C, ale v nejteplejších dnech se může teplota vyšplhat až na 16 °C. Běžná teplota přes noc je kolem 3 °C. Průměrná rychlost větru je přijatelných 24 km/h, což by vám mělo umožnit komfortní procházky městem. Srážky jsou v březnu na 46 mm. S sebou proto nezapomeňte vzít nepromokavou bundu a dobré boty na procházky, abyste se mohli co nejlépe těšit s pobytu v tomto krásném městě.

Počasí duben

Pokud se chystáte do Liverpoolu v měsíci dubnu, připravte se na běžnou teplotu přes den kolem 12 °C a průměrně 20 km/h rychlost větru. Nejteplejší dny mohou být až o 19°C teplejší než běžná teplota. Běžně se v noci ochladí na 4 °C. Průměrné srážky v dubnu činí 48 mm.

Počasí květen

Pokud plánujete navštívit Liverpool v květnu, očekávejte mírně teplejší počasí než v předchozích měsících. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 15 °C a v nejteplejších dnech se může dostat až na 23 °C. Běžná teplota přes noc se drží na 7 °C. Průměrná rychlost větru je 18 km/h a srážky dosahují 51 mm. Doporučujeme tedy přinést si s sebou oblečení na různé teplotní rozdíly a také deštník, aby vás případná dešťová přeháňka nepřekvapila.

Počasí červen

Pokud plánujete návštěvu Liverpoolu v červnu, můžete očekávat běžné teploty kolem 17 °C přes den a 9 °C přes noc. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 25 °C. Rychlost větru se snižuje na 16 km/h a srážky dosahují 52 mm. Nezapomeňte si vzít oblečení na různé teploty a deštník pro případné přeháňky.

Počasí červenec

Pokud se chystáte navštívit Liverpool v červenci, připravte se na příjemné letní počasí. Běžná denní teplota činí 19°C, ale nejteplejší dny mohou dosáhnout průměrné teploty 26°C. Noční teploty se pohybují kolem 11°C. Průměrná rychlost větru v červenci je 16 km/h, takže by měl být váš pobyt v Liverpooru poměrně klidný. Srážky v tomto měsíci činí 57 mm, takže si nezapomeňte vzít s sebou deštník pro případ deště. Celkově vzato, červenec je pro návštěvu Liverpoolu ideální měsíc, protože můžete očekávat příjemné a teplé počasí.

Počasí srpen

Pokud plánujete cestu do Liverpoolu v srpnu, očekávejte průměrnou teplotu kolem 19 °C přes den a 11 °C v noci. Nejteplejší dny se mohou vyšplhat až na 26 °C. Průměrnou rychlost větru můžete očekávat kolem 16 km/h. Srážky v tomto měsíci jsou mírně nižší než v červenci, činí 50 mm. Nezapomeňte tedy na vhodné oblečení a případně deštník, aby vám překvapivý déšť nepokazil plány na prozkoumání města.

Počasí září

Pokud plánujete cestu do Liverpoolu v září, můžete očekávat běžnou teplotu přes den kolem 17 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech až 24 °C. V noci se pak očekává běžná teplota kolem 10 °C. Rychlost větru v září dosahuje průměrných 17 km/h a srážky dosahují přibližně 48 mm. Během září můžete očekávat příjemné počasí s mírnými teplotami, ideální pro procházky po městě a prozkoumávání jeho nádherných historických památek.

Počasí říjen

Pokud se chystáš navštívit Liverpool v říjnu, budeš potřebovat teplé oblečení. Běžná teplota přes den je totiž pouze 14 °C. Nicméně, nejteplejší dny mají průměrnou teplotu 20 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 7 °C, takže rovněž stojí za to vzít si teplé oblečení i na noc. Průměrná rychlost větru v říjnu dosahuje 21 km/h a srážky činí 62 mm. Připrav se na oblačné a vlhké počasí.

Počasí listopad

Pokud plánujete navštívit Liverpool v listopadu, mějte na paměti, že bude zima. Běžná teplota přes den je pouze 10 °C, což znamená, že byste měli být připraveni na chladné počasí. Průměrná rychlost větru je 22 km/h a srážky mohou dosáhnout až 57 mm. I když můžete zažít několik slunečných dnů, nezapomeňte si vzít s sebou teplejší oblečení a deštník - připravte se na špatné počasí.

Počasí prosinec

Pokud se chystáš cestovat do Liverpoolu v prosinci, připrav se na chladnější počasí. Běžná teplota přes den činí pouze 7 °C, a běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 3 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 12 °C, takže se na ně stále můžeš těšit. Průměrná rychlost větru je v prosinci 25 km/h, což by mohlo pocitově snížit teplotu. Ohledně srážek se očekává 62 mm, což znamená větší pravděpodobnost deště. Proto bys měl s sebou vzít teplejší oblečení a deštník, abys připraven na každé počasí.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Liverpoo l, jste na tom správném místě. Na grafu níže můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Zajímá-li vás větší detail jako třeba východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, rozklikněte si obrázek.
Aktuální i dlouhodobá předpověď počasí doporučujeme zkontrolovat na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Počasí je vhodné možné také zkontrolovat přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší obrázek o tom jaké očekávat počasí můžete srovnat s grafem počasí pro Prahu.
"Plánujete cestu do historického Edinburghu?" Pak se ti určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
7 °C 2 °C
Únor
8 °C 2 °C
Březen
10 °C 3 °C
Duben
12 °C 4 °C
Květen
15 °C 7 °C
Červen
17 °C 9 °C
Červenec
19 °C 11 °C
Srpen
19 °C 11 °C
Září
17 °C 10 °C
Říjen
14 °C 7 °C
Listopad
10 °C 5 °C
Prosinec
7 °C 3 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Liverpoolu

Pokud se chystáš na návštěvu Liverpoolu a zajímá tě, jaké je nejlepší období, můžeme ti poradit. Nejteplejším obdobím jsou obvykle měsíce červen a červenec, kdy se očekává běžná teplota přes den okolo 19-25 °C. Pokud ti vyhovuje chladnější počasí, můžeš zvážit návštěvu v listopadu, kdy běžná teplota přes den bývá kolem 10 °C. Nicméně, většina turistů volí návštěvu v období od května do září, kdy jsou teploty příjemné a srážky nižší než v zimních měsících. Nezapomeň se ale na cestu do Liverpoolu dobře připravit a vzít s sebou vhodné oblečení pro aktuální počasí, protože rychlost větru bývá v průměru poměrně vysoká a srážky jsou častým jevem v průběhu celého roku.

Jaké je počasí v Liverpoolu během léta?

Pokud se chystáte navštívit Liverpool během léta, můžete očekávat teploty kolem 19-25 °C během června a července, a stejně tak v srpnu. Průměrná rychlost větru během těchto měsíců je kolem 16 km/h a srážky dosahují zhruba 50-57 mm za měsíc. Během letních nocí se očekávají teploty kolem 11 °C. I když převažuje slunečné počasí, zahřáté oblečení na chladnější večery by vám mělo být vítaným doplňkem.

Jaké je počasí v Liverpoolu během zimy?

Během zimy je v Liverpoolu poměrně chladno. V lednu a prosinci jsou běžné denní teploty okolo 7 °C a nocí klesají na asi 2 až 3 °C. Průměrná rychlost větru v lednu dosahuje 27 km/h, což může způsobovat nepříjemné pocity chladu. Srážkové úhrny jsou v lednu a prosinci poměrně vysoké a dosahují kolem 60 mm. Pokud se chystáte do Liverpoolu v zimě, je třeba se pořádně obléknout a být připraven na nepříznivé počasí.

Jaké jsou běžné teploty v Liverpoolu během roku?

Počasí v Liverpoolu se v průběhu roku poměrně mírně mění. Nejchladnější měsíce jsou leden a prosinec s běžnými denními teplotami kolem 7 °C a běžnými nočními teplotami kolem 2 °C. Nejteplejší měsíc je červenec s běžnými denními teplotami kolem 19 °C a běžnými nočními teplotami kolem 11 °C.

Kolik srážek může očekávat návštěvník Liverpoolu?

V průměru spadne v Liverpoolu nejvíce srážek v říjnu, kdy může být očekáváno až 62 mm srážek. Celkově je v Liverpoolu vlhké počasí se srážkami kolem 45-60 mm v průměru v průběhu roku.

Může se v Liverpoolu očekávat silný vítr?

Ano, v průběhu roku je v Liverpoolu běžná větrná situace s průměrnou rychlostí kolem 20-27 km/h. Největrnější měsíce jsou v lednu a prosinci. Pokud plánujete aktivitu na otevřeném prostranství, je důležité mít na paměti silný vítr.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz