Manchester

Průvodce Manchesterem

Co vidět v Manchesteru. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Manchester

Manchester je centrem umění, obchodu, fotbalu a průmyslu. Fotbaloví nadšenci by si určitě neměli nechat ujít prohlídku známého Old Trafford či Etihad Stadium. Projděte se čtvrťí Castlefield, která je plná vodních kanálů, navštivte Manchesterskou katedrálu, zdejší muzeum vědy a techniky a největší park v Evropě – Heaton Park. Manchester Vás okouzlí svou rozmanitostí, krásnými panoramaty, architekturou a svou multikulturností. V Manchesteru je stále co objevovat.

Evropa
Spojené královstvíSpojené království
👀 Památky
⚽ Fotbal
🏛️ Architektura
☕ Kavárny

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 200 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 550 Kč / lůžko

Co vidět v Manchesteru

Town Hall
 

Town Hall

Town Hall nebo-li radnice v Manchesteru je velkolepá budova postavená v gotickém stylu v roce 1877. Nachází se na náměstí Albert Square a je jednou z nejvýznamnějších památek města. Budova slouží jako sídlo městské rady a je otevřena pro veřejnost, můžete tak navštívit mnoho místností a sálů, včetně velkolepého radničního sálu, kde se konají oficiální ceremonie a slavnosti.

Castlefield
 

Castlefield

Castlefield je historická čtvrť v centru Manchesteru, nacházející se zhruba kilometr jihozápadně od radnice na nábřeží řeky Irwell. Tato oblast byla v minulosti důležitým průmyslovým centrem s mnoha kanály a sklady, které sloužily k přepravě zboží po celé Británii. Dnes je Castlefield oblíbenou turistickou atrakcí a relaxačním místem pro místní obyvatele. V oblasti Castlefield najdete mnoho historických budov a památek, včetně stojících zbytků římské pevnosti Mamucium, která byla postavena v roce 79 n.l.

Heaton Park
 

Heaton Park

Heaton Park je velký park v severní části Manchesteru. Rozkládá se na ploše více než 600 akrů a je to největší park v Manchesteru a jeden z největších městských parků v Evropě. Park byl otevřen v roce 1902 a je populárním místem pro procházky, pikniky a sportovní aktivity. V parku najdete mnoho zajímavých míst k návštěvě, včetně historického Heaton Hall, který slouží jako muzeum. V areálu parku se nachází také velké množství zahrad a zelených ploch, golfové hřiště, jezera, kavárny a restaurace. Heaton Park je také populárním místem pro konání kulturních akcí a festivalů.

Manchester Cathedral
 

Manchester Cathedral

Katedrála v Manchesteru, oficiálně nazývaná Katedrála svatého Jana Křtitele, je gotická katedrála postavená v roce 1421 a nachází se v srdci města. Katedrála je jednou z nejvýznamnějších historických památek Manchesteru a je významným centrem křesťanského života v regionu. Katedrála je známá svým velkolepým interiérem s vysokými klenutými stropy a vitrážovými okny, které vyobrazují biblické scény a svaté postavy. V katedrále se nachází mnoho soch, oltářů a náhrobků, které dokumentují dlouhou historii města. Katedrála je otevřená pro veřejnost a návštěvníci mohou navštívit kryptu, kde se nachází náhrobní kameny některých významných osobností města.

The Quays
 

The Quays

The Quays je moderní čtvrť v Manchesteru, která se nachází na břehu řeky Irwell a Manchester Ship Canal. Salford Quays byly původně průmyslovou oblastí, ale v posledních desetiletích se staly centrem kulturního a obchodního dění. V Salford Quays najdete mnoho moderních budov, jako je například budova BBC, MediaCityUK, The Lowry, Imperial War Museum North a mnoho dalších. Tato čtvrť je také domovem mnoha obchodů, restaurací, kaváren a hotelů. Kromě toho jsou v této oblasti také moderní sportovní centra, jako je například The Helly Hansen Watersports Centre, kde se mohou návštěvníci věnovat různým vodním sportům.

Etihad Stadium
 

Etihad Stadium

Etihad Stadium je moderní fotbalový stadion nacházející se v Manchesteru, kde hraje své domácí zápasy klub Manchester City FC. Stadion byl otevřen v roce 2003 a má kapacitu 53 500 diváků. Etihad Stadium je jedním z nejmodernějších stadionů ve Spojeném království a byl jedním z míst konání fotbalového mistrovství světa v roce 2012. Stadion je vybaven nejmodernějšími technologiemi a nabízí vynikající výhled na hřiště z každého místa. Kromě fotbalových zápasů se na Etihad Stadium konají také různé kulturní a společenské akce, jako jsou koncerty, veletrhy a výstavy. Stadion je snadno dostupný pomocí veřejné dopravy, včetně tramvají a autobusů.

Manchester - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1204 km
Nejbližší letiště MAN
14 km od centra
Přímý let
~ 1h 46min
Spojené království Spojené království
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
MAN
Manchester
ManchesterTown HallCastlefieldHeaton ParkManchester CathedralThe QuaysEtihad StadiumImperial War MuseumOld TraffordMarket StreetManchester Art GalleryPiccadilly GardensManchester Arndale

Počasí jaro

Březen
Max: 9 °C
Min: 3 °C
Duben
Max: 12 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 15 °C
Min: 7 °C

Počasí léto

Červen
Max: 17 °C
Min: 9 °C
Červenec
Max: 19 °C
Min: 11 °C
Srpen
Max: 19 °C
Min: 11 °C

Počasí podzim

Září
Max: 17 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 14 °C
Min: 8 °C
Listopad
Max: 9 °C
Min: 5 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 7 °C
Min: 3 °C
Leden
Max: 7 °C
Min: 2 °C
Únor
Max: 7 °C
Min: 2 °C
Proč navštívit?
👀 Památky
⚽ Fotbal
🏛️ Architektura
☕ Kavárny

Letiště obsluhující Manchester

Letiště poblíž Manchesteru

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Rhodos, pláž
✈️ Zpátečka
😎 2 346 Kč
Dubrovník
✈️ Zpátečka
🎉 946 Kč
Katánie
Pisa
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz