Manchester

24 míst, co musíš vidět v Manchesteru

Tipy na nejlepších 24 míst, které musíš určitě navštívit v Manchesteru.

24 míst, co musíš vidět v Manchesteru

Town Hall
 

Town Hall

Town Hall nebo-li radnice v Manchesteru je velkolepá budova postavená v gotickém stylu v roce 1877. Nachází se na náměstí Albert Square a je jednou z nejvýznamnějších památek města. Budova slouží jako sídlo městské rady a je otevřena pro veřejnost, můžete tak navštívit mnoho místností a sálů, včetně velkolepého radničního sálu, kde se konají oficiální ceremonie a slavnosti.

Castlefield
 

Castlefield

Castlefield je historická čtvrť v centru Manchesteru, nacházející se zhruba kilometr jihozápadně od radnice na nábřeží řeky Irwell. Tato oblast byla v minulosti důležitým průmyslovým centrem s mnoha kanály a sklady, které sloužily k přepravě zboží po celé Británii. Dnes je Castlefield oblíbenou turistickou atrakcí a relaxačním místem pro místní obyvatele. V oblasti Castlefield najdete mnoho historických budov a památek, včetně stojících zbytků římské pevnosti Mamucium, která byla postavena v roce 79 n.l.

Heaton Park
 

Heaton Park

Heaton Park je velký park v severní části Manchesteru. Rozkládá se na ploše více než 600 akrů a je to největší park v Manchesteru a jeden z největších městských parků v Evropě. Park byl otevřen v roce 1902 a je populárním místem pro procházky, pikniky a sportovní aktivity. V parku najdete mnoho zajímavých míst k návštěvě, včetně historického Heaton Hall, který slouží jako muzeum. V areálu parku se nachází také velké množství zahrad a zelených ploch, golfové hřiště, jezera, kavárny a restaurace. Heaton Park je také populárním místem pro konání kulturních akcí a festivalů.

Manchester Cathedral
 

Manchester Cathedral

Katedrála v Manchesteru, oficiálně nazývaná Katedrála svatého Jana Křtitele, je gotická katedrála postavená v roce 1421 a nachází se v srdci města. Katedrála je jednou z nejvýznamnějších historických památek Manchesteru a je významným centrem křesťanského života v regionu. Katedrála je známá svým velkolepým interiérem s vysokými klenutými stropy a vitrážovými okny, které vyobrazují biblické scény a svaté postavy. V katedrále se nachází mnoho soch, oltářů a náhrobků, které dokumentují dlouhou historii města. Katedrála je otevřená pro veřejnost a návštěvníci mohou navštívit kryptu, kde se nachází náhrobní kameny některých významných osobností města.

The Quays
 

The Quays

The Quays je moderní čtvrť v Manchesteru, která se nachází na břehu řeky Irwell a Manchester Ship Canal. Salford Quays byly původně průmyslovou oblastí, ale v posledních desetiletích se staly centrem kulturního a obchodního dění. V Salford Quays najdete mnoho moderních budov, jako je například budova BBC, MediaCityUK, The Lowry, Imperial War Museum North a mnoho dalších. Tato čtvrť je také domovem mnoha obchodů, restaurací, kaváren a hotelů. Kromě toho jsou v této oblasti také moderní sportovní centra, jako je například The Helly Hansen Watersports Centre, kde se mohou návštěvníci věnovat různým vodním sportům.

Etihad Stadium
 

Etihad Stadium

Etihad Stadium je moderní fotbalový stadion nacházející se v Manchesteru, kde hraje své domácí zápasy klub Manchester City FC. Stadion byl otevřen v roce 2003 a má kapacitu 53 500 diváků. Etihad Stadium je jedním z nejmodernějších stadionů ve Spojeném království a byl jedním z míst konání fotbalového mistrovství světa v roce 2012. Stadion je vybaven nejmodernějšími technologiemi a nabízí vynikající výhled na hřiště z každého místa. Kromě fotbalových zápasů se na Etihad Stadium konají také různé kulturní a společenské akce, jako jsou koncerty, veletrhy a výstavy. Stadion je snadno dostupný pomocí veřejné dopravy, včetně tramvají a autobusů.

Imperial War Museum
 

Imperial War Museum

Imperial War Museum North nebi-li Imperiální válečné muzeum se nachází v oblasti The Quays v Manchesteru a je věnováno historii a důsledkům válek, které ovlivnily lidstvo. Toto muzeum bylo otevřeno v roce 2002 a je jedním ze čtyř muzeí Imperial War Museum v Anglii. Budova muzea byla navržena slavným architektem Danielem Libeskindem a její architektura symbolizuje rozdělení a následnou sjednocení lidstva během války. Muzeum má více než 2 000 exponátů a obsahuje sbírky uměleckých děl, fotografií, filmů a předmětů, které dokumentují vývoj a důsledky válek, jako jsou zbraně, uniformy, dopisy a další.

Old Trafford
 

Old Trafford

Old Trafford je slavný fotbalový stadion nacházející se v Manchesteru, kde hraje své domácí zápasy klub Manchester United FC. Stadion byl otevřen v roce 1910 a má kapacitu 74 140 diváků, což z něj dělá druhý největší fotbalový stadion ve Spojeném království. Old Trafford je jedním z nejznámějších a nejdůležitějších stadionů na světě. Stadion byl hostitelem mnoha významných sportovních událostí, včetně finále Ligy mistrů UEFA, zápasů Evropského poháru a finále FA Cupu. Kromě fotbalových zápasů se na Old Trafford konají také kulturní a společenské akce, jako jsou koncerty a veletrhy. Stadion je snadno dostupný pomocí veřejné dopravy, včetně tramvají a autobusů.

Market Street
 

Market Street

Market Street je jednou z nejvýznamnějších a nejrušnějších nákupních ulic v centru Manchesteru. Ulice se rozkládá na ploše více než 800 metrů a spojuje mnoho známých obchodů, restaurací a kaváren. Na Market Street můžete najít širokou škálu obchodů, od klasických britských řetězců, jako je Marks & Spencer, po mezinárodní módní značky. Kromě toho zde najdete také specializované obchody s hudbou, knihami a sportovním vybavením. V okolí Market Street se nachází několik památek a atrakcí, včetně katedrály sv. Jana Křtitele, náměstí Piccadilly Gardens a Arndale Centre - největšího obchodního centra v Manchesteru.

Piccadilly Gardens
 

Piccadilly Gardens

Piccadilly Gardens jsou oblíbeným místem v centru Manchesteru, kde se setkávají místní lidé i turisté. Nachází se zde park s několika květinovými záhony, fontánou a sochou, kde si můžete odpočinout a užít si atmosféru města. V okolí Piccadilly Gardens se nachází mnoho obchodů, restaurací, kaváren a barů. Toto místo je také oblíbeným místem pro konání kulturních akcí, jako jsou trhy, festivaly a koncerty. Piccadilly Gardens jsou snadno dostupné pomocí veřejné dopravy, včetně tramvají a autobusů, protože se nacházejí v blízkosti hlavního nádraží Piccadilly Station.

Manchester Arndale
 

Manchester Arndale

Manchester Arndale je nákupní centrum v centru města Manchesteru. Bylo otevřeno v roce 1979 a je jedním z největších nákupních center ve Velké Británii. Nachází se v blízkosti náměstí Piccadilly Gardens a nabízí návštěvníkům více než 200 obchodů a restaurací. Mezi obchody v Manchester Arndale patří mnoho významných značek, jako jsou Apple, H&M, River Island a Next. K dispozici jsou také různé restaurace a občerstvení, jako jsou KFC, McDonald's, Pizza Express a Pret a Manger.

The John Rylands Library
 

The John Rylands Library

The John Rylands Library je historická knihovna v Manchesteru, pojmenovaná po svém zakladateli Johnu Rylandsovi. Knihovna byla otevřena v roce 1900 a nachází se v nádherné gotické budově na ulici Deansgate. V knihovně se nachází rozsáhlá sbírka starých a vzácných knih a rukopisů, která zahrnuje například rukopisy Bible, knihy Williama Shakespeara a mnoho dalších. Kromě toho má knihovna také speciální oddělení věnované studiu regionální historie a kultury. The John Rylands Library je tedy ideálním místem pro milovníky knih a historie, kteří si chtějí prohlédnout vzácné knihy a rukopisy a prozkoumat bohatou historii regionu.

 Science and Industry Museum
 

Science and Industry Museum

Science and Industry Museum je muzeum, které se zaměřuje na průmysl a vědu. Muzeum se nachází v budovách bývalého železničního nádraží Liverpool Road a nabízí rozsáhlou sbírku předmětů z oblasti průmyslu, vědy a technologie. Mezi exponáty se nacházejí například parní stroje, textilní stroje, počítače a mnoho dalších. Muzeum nabízí také interaktivní výstavy, kde návštěvníci mohou sami vyzkoušet různé vědecké experimenty a technologické procesy.

The National Football Museum
 

The National Football Museum

The National Football Museum je muzeum věnované fotbalu, které se nachází v Manchesteru. Muzeum bylo založeno v roce 2001 a v roce 2012 se přestěhovalo do nových prostor v centru Manchesteru. V muzeu se nachází mnoho exponátů, které dokumentují historii fotbalu a zahrnují například dresy, míče, poháry, fotografie a další předměty. Kromě toho muzeum nabízí také interaktivní zážitky, jako například možnost zahrát si na virtuální stadioně. National Football Museum je tedy ideálním místem pro fanoušky fotbalu a pro ty, kteří chtějí zjistit více o historii a kultuře tohoto populárního sportu.

Albert Square
 

Albert Square

Albert Square je náměstí nacházející se v centru Manchesteru. Na Albert Square se nachází několik významných budov, jako například radnice města Manchester nebo památník prince Alberta. Je to také místo, kde se konají různé veřejné akce a oslavy, jako například Manchester International Festival. Celkově je Albert Square jedním z nejvýznamnějších a nejrušnějších míst v Manchesteru.

Manchester Museum
 

Manchester Museum

Manchester Museum je skvělým místem pro objevování historie a kultury. Expozice zahrnují egyptské mumie, dinosauří kosti a mnoho dalšího. Muzeum se nachází na kampusu University of Manchester a je ideálním místem pro rodinný výlet. Vstup do muzea je zdarma, ale je možné přispět dobrovolným příspěvkem.

The frontage of the People's History Museum, Manchester
 

People's History Museum

Muzeum lidové historie v Manchesteru je skvělým místem pro ty, kteří chtějí poznat historii Británie z pohledu obyčejných lidí. Interaktivní expozice, které zahrnují vše od voleb až po právo na hlas, jsou určeny pro všechny věkové kategorie. Muzeum se nachází v srdci města a je snadno dostupné pro turisty.

Manchester Jewish Museum
 

Manchester Jewish Museum

Manchester Jewish Museum je fascinující památka na židovskou historii v Manchesteru. Nachází se v bývalé synagoze v Cheethamu Hillu a nabízí interaktivní výstavy, které ukazují důležitost židovské komunity v této oblasti. Prozkoumejte výstavy o židovské kultuře, historii a tradicích a objevte, jaký vliv měla tato komunita na rozvoj Manchesteru. Určitě stojí za návštěvu pro všechny, kteří chtějí poznat více o místní historii a kultuře.

Victoria Baths
 

Victoria Baths

Victoria Baths jsou historické lázně v Manchesteru, které jsou známé svým architektonickým stylem. Tyto lázně byly postaveny v roce 1906 a sloužily jako veřejná koupaliště a sauny. Dnes jsou tyto lázně využívány jako kulturní centrum a místnost pro pořádání různých akcí. Pokud hledáte něco netradičního, navštivte Victoria Baths a užijte si jedinečný zážitek v historickém prostředí.

Museum of Transport
 

Museum of Transport

Muzeum dopravy v Manchesteru je skvělým místem pro milovníky historie a techniky. Expozice zahrnují řadu historických vozidel, včetně tramvají, autobusů a parních lokomotiv. Muzeum také nabízí prohlídky a interaktivní aktivity pro návštěvníky všech věkových kategorií. Navštivte toto fascinující muzeum a prozkoumejte historii dopravy v Manchesteru a Velké Británii.

Manchester Central Library
 

Manchester Central Library

Manchester Central Library je jednou z nejvýznamnějších knihoven ve Velké Británii. Budova je výrazným architektonickým prvkem v centru Manchesteru a nabízí návštěvníkům rozsáhlé sbírky knih a dokumentů. Navštivte tuto historickou budovu a objevte bohatou kulturní a vzdělávací scénu města Manchesteru.

The Pankhurst Centre
 

The Pankhurst Centre

Centrum Pankhurstových v Manchesteru je památníkem britského hnutí za práva žen a domovem rodiny Pankhurstových. Zde se odehrávaly klíčové momenty boje za volební právo žen. Nyní můžete navštívit muzeum a výstavy, které připomínají boj za rovnost. Navštivte toto místo a nechte se inspirovat silou a odhodláním žen, které bojovaly za svá práva.

Platt Fields Park
 

Platt Fields Park

Platt Fields Park je krásné místo pro odpočinek a relaxaci v srdci Manchesteru. Tento park nabízí návštěvníkům rozlehlou zeleň, jezírko a sportovní areály. V létě se zde konají různé kulturní akce a festivaly. Platt Fields Park je ideálním místem pro piknik s rodinou a přáteli nebo pro procházku s vaším čtyřnohým miláčkem. Navštivte toto krásné místo a užijte si klidný den v přírodě.

Mapa

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Manchester s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz